Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rozgrywki wznowiły trzy grupy

II liga M: Rozgrywki wznowiły trzy grupy

W miniony weekend do rywalizacji wrócili drugoligowi siatkarze. Mecze rozgrywane były w pierwszej, drugiej i czwartej grupie. Największą niespodziankę sprawiły Wilki, które pokonały Olimpię Sulęcin, dla której była to pierwsza porażka w rozgrywkach.

Początek roku nie był szczęśliwy dla Olimpii Sulęcin, która w pierwszej grupie doznała pierwszej porażki w lidze. Pokonać zdołały ją Wilki Wilczyn, które wprawdzie przegrały pierwszego seta, a w czwartym było blisko tie-breaka, ale jednak trzy oczka zostały w Wilczynie. Mimo porażki podopieczni Łukasza Chajca utrzymali fotel lidera, a Wilki umocniły się na drugim miejscu. Początek stycznia nie był też udany dla innej lubuskiej ekipy, czyli Orła Międzyrzecz, który na wyjeździe nie sprostał niżej notowanej Noteci Czarnków. O losach meczu musiał zadecydować tie-break, a tego na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. W miniony weekend pauzowała Stal Grudziądz, a dwa pozostałe mecze zostaną rozegrane w środę oraz czwartek.

W drugiej grupie rok 2020 od wygranej zaczęła BAS Białystok, która na wyjeździe ograła AZS UWM Olsztyn. Moment słabości liderowi przytrafił się tylko w trzecim secie, ale zdołał podnieść z parkietu pełną pulę punktów. Ta sztuka nie udała się innemu białostockiemu zespołowi, czyli Bestiosowi, który prowadził już 2:1 w Warszawie z MOS Wola, ale dwie kolejne partie padły łupem gospodarzy, którzy w ten sposób odwrócili losy spotkania. Na trzecie miejsce awansowało Centrum Augustów, które nie miało większych problemów z ograniem uczniów SMS-u ze Spały, nie oddając im żadnego seta. Dość jednostronny przebieg miały również derby stolicy, w których Metro musiało uznać wyższość Legii. Najwięcej walki było w drugiej odsłonie, w której gospodarze przekroczyli barierę 20 oczek. W miniony weekend pauzował Huragan Międzyrzec Podlaski, który znajduje się w drugiej części tabeli.

W czwartej grupie prowadzenie utrzymała Astra Nowa Sól, mimo że w miniony weekend nie rozgrywała meczu. Na drugie miejsce awansował Sobieski Żagań, który w meczu na sczycie ograł u siebie Aqua Zdrój Wałbrzych. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, którą goście przegrali po walce na przewagi. W kolejnych setach przewaga gospodarzy była już bardziej wyraźna. Po planowe punkty sięgnęli akademicy z Zielonej Góry, którzy odprawili z kwitkiem Ikara Legnica. Goście przedłużyli spotkanie, ale do podziału łupów nie udało im się doprowadzić. Najwięcej emocji było w Miliczu, gdzie MUKS Ziemia Milicka przegrywał ju ż 0:2 z Bielawianką Bielawa, ale doprowadził do tie-breaka, którego przegrał po walce na przewagi. Jeszcze w minionym roku za to Olavia Oława pokonała najsłabszego w stawce Rośka Syców. Zdołał on urwać jednego seta, ale na więcej nie było go stać.