Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rozgrywki wystartowały

II liga M: Rozgrywki wystartowały

W pierwszej kolejce II ligi mężczyzn nie brakowało niczego. Były pięciosetowe pojedynki, sety rozstrzygające się dopiero po długiej grze na przewagi, a także błyskawiczne zwycięstwa. Choć to dopiero początek zmagań, to już można przypuszczać, że w tym sezonie emocji nie zabraknie.

Grupa 1

Stoczniowiec Gdańsk pojedynek z AZS-em UZ Zielona Góra rozpoczął od dość wysokiej porażki w premierowej odsłonie spotkania. Potem jednak to gospodarze doszli do głosu i trzy kolejne o wiele bardziej wyrównane partie rozstrzygnęli na swoją korzyść, kolejno do 22, 23 i ponownie 22. Tym samym Stoczniowiec mógł cieszyć się z kompletu punków w tym pojedynku. Ciekawie było również w Międzyrzeczu, gdzie miejscowy Orzeł gościł Noteć Czarnków. To przyjezdni po grze na przewagi triumfowali w pierwszej części meczu i choć w kolejnej musieli uznać wyższość miejscowej ekipy, to na swoją korzyść rozstrzygnęli sety numer trzy i cztery, kończąc pojedynek w czterech odsłonach.

Dwa kolejnej spotkania w tej grupie zakończyły się podziałem punktów. W Lęborku Trefl pokonał SMS Police 3:2, choć to zespół z Polic prowadził już 2:0. Tylko jeden punkt zapisali na swoim koncie natomiast siatkarze Trójki Nakło, którzy stoczyli wyrównaną walkę z UKS-em OPP Powiat Kołobrzeski, a w tie-breaku przegrali z rywalem 14:16.

Większych emocji zabrakło w pojedynkach grupy 2 II ligi mężczyzn. Aż cztery z pięciu spotkań zakończyły się na korzyść gospodarzy, którzy przy okazji zgarnęli komplet punktów. Centrum Augustów pokonał 3:0 Czołg AZS UW Warszawa. Legia Warszawa przegrała jedynie premierową odsłonę starcia z Huraganem Międzyrzecz Podlaski, w kolejnych trzech nie pozwalając przyjezdnym na dobrnięcie do granicy 20 oczek. AZS UWM Olsztyn w premierowej odsłonie pewnie pokonał Huragan Wołomin, ale w drugim secie lepiej zagrali rywale. Tylko na to było ich stać, bowiem w trzeciej i czwartej części spotkania wydarzenia na parkiecie zdominowali olsztynianie. Jedynym zespołem, który przegrał na własnym parkiecie, był MOS Wola Warszawa, który musiał uznać wyższość innego stołecznego klubu – Metra Warszawa.

Tylko jeden mecz zakończył się podziałem punktów, choć starcie Konspolu Słupca z Bzurą Ozorków trudno nazwać wyrównanym. Zacięta była jedynie druga odsłona spotkania, w której 31:29 triumfowali gracze drużyny przyjezdnej. W pozostałych setach zwycięski zespół nie pozwalał rywalom na zdobycie nawet 20 oczek, a w decydującej partii o wiele lepiej spisali się gracze Bzury, wygrywając 15:6. LKPS Borowno potrzebował natomiast czterech setów, aby zapisać na swoim koncie komplet punktów w pojedynku z Kasztelanem Rozprza, pole oddając przeciwnikom w drugiej odsłonie. Trzy pozostałe spotkania zakończyły się w trzech setach. SMS PZPS II Spała pewnie triumfował nad AZS-em IV LO Częstochowa, MOSiR Sieradz w żadnej z trzech partii nie pozwolił Wilkom Wilczyn dobrnąć do bariery 20 oczek, a równie szybko zakończył się pojedynek Czarnych Rząśnia ze Skrą II Bełchatów. Wyraźnie lepsi byli Czarni i to oni są liderami tabeli.

Trzy tie-breaki i dwa trzysetowe spotkania rozegrały zespoły z grupy 4. Szybko, łatwo i przyjemnie Aqua-Zdrój Wałbrzych pokonał w wyjazdowym spotkaniu Ikar Legnica, a w trzeciej odsłonie wygrał aż 25:12. Pierwsza odsłona spotkania pomiędzy MUKS-em Milicz i Chrobrym Głogów ustawiła praktycznie cały mecz. Drużyny walczyły na noże w premierowej odsłonie, a ostatecznie 40:38 triumfowali siatkarze z Głogowa, którzy w kolejnych częściach meczu poszli za ciosem i zakończyli spotkanie w trzech setach. O wiele więcej emocji przyniosły mecze Astry Nowej Sól z Juve Głuchołazy, lepsi okazali się gospodarze pojedynku, natomiast wyrównany mecz stoczył Sobieski Żagań i BTS Bolesławiec. Zwycięsko z tego starcia wyszli siatkarze z Bolesławca, którzy w tie-breaku okazali się lepsi o dwa oczka. Na przewagi w piątym secie grali natomiast zawodnicy Bielawianki Bielawa oraz Olavii Oława, a lepiej w decydującej odsłonie poradzili sobie gracze Olavii, wywożąc z terenu rywali dwa oczka.

Do podziału punktów nie doszło w grupie 5, w czterech setach swoje spotkanie wygrali siatkarze MKS-u II Będzin, którzy okazali się lepsi od SMS-u PZPS I Spała, oddając rywalom pola jedynie w trzeciej odsłonie. Pozostałe padały ich dość pewnym łupem. Czterech setów potrzebowali również gracze BBTS-u II Bielsko-Biała, którzy również w trzeciej odsłonie mieli moment słabości. Błyskawicznie zwycięstwo na swoim koncie zapisali natomiast gracze Volley Rybnik, którzy z kwitkiem odprawili rywali z AT Jastrzębski Węgiel II. Gospodarze nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, o czym może świadczyć fakt, że najwięcej – 18 oczek, jastrzębianie wywalczyli w drugiej odsłonie, w trzeciej natomiast mieli tylko 9. ZAKSA Strzelce Opolskie okazała się lepsza od AZS-u Politechniki Opolskiej choć wyraźną przewagę ZAKSA miała jedynie w premierowej odsłonie, wygranej 25:14. MKS Andrychów w pierwszym secie pojedynku z Kęczaninem Kęty walczył na przewagi, wygrywając 29:27. W dwóch kolejnych partiach miejscowej ekipie poszło już o wiele łatwiej.

Tylko trzy spotkania rozegrano w grupie 6. Karpaty Krosno pewnie wygrały dwie pierwsze partie pojedynku z PZL Sędziszów Małopolski, ale uległy rywalom w grze na przewagi. Kropkę nad i gracze z Krosna postawili dopiero w czwartym secie. KS Błękitni Ropczyce mecz z KKS-em Kozienice rozpoczęli od porażki 18:25, ale w trzech kolejnych setach to oni lepiej radzili sobie na parkiecie. Komplet punktów udało im się wywalczyć między innymi dzięki wygranej 27:25 w czwartej części meczu. LKPS Politechnika Lublin całkowicie zdominował swoich rywali z AKS-u V LO Rzeszów, nie pozwalając rzeszowianom w żadnej z trzech partii zdobyć nawet 20 punktów.