Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rozgrywki przyśpieszają, faworyci nie zawodzą

II liga M: Rozgrywki przyśpieszają, faworyci nie zawodzą

W II lidze we wszystkich grupach rozgrywki nabierają tempa. Liderami pozostają: Stoczniowiec Gdańsk, BAS Białystok, LKPS Borowno, Orzeł Międzyrzecz, ZAKSA Strzelce Opolskie oraz Błękitni Ropczyce.

W grupie pierwszej niepokonany jest Stoczniowiec Gdańsk, siatkarze tego klubu odnieśli trzecie zwycięstwo i z kompletem dziewięciu punktów zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie. Tym razem gdańszczanie pokonali w meczu wyjazdowym Wilki Wilczyn 3:1. Druga jest Stal Grudziądz, która to ekipa nie wykorzystała szansy na zdobycie pełnej puli w meczu z Trójką Nakło i wygrała 3:2. Ekipa z Grudziądza prowadziła 2:0 w setach i dopiero w tie-breaku przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pięciosetowy pojedynek rozegrały też ekipy Trefla Lębork i SMS-u Police zwycięsko z tego pojedynku wyszli uczniowie z Polic, którzy dzięki zdobytym dwóm punktom znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli. Pierwsze punkty zdobyła drużyna OPP Powiat Kołobrzeski, która pokonała 3:1 zamykający tabelę Dragon Dobre.Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 1 II ligi mężczyzn

W minionym tygodniu w grupie drugiej zostały rozegrane dwie kolejki spotkań, niepokonanymi ekipami w tej grupie pozostają AZS UWM Olsztyn oraz Energa Net Ostrołęka. Lider tabeli BAS Białystok po zaciętym spotkaniu uległ Energi Net Ostrołęka 2:3, ekipa z północno-wschodniej Polski prowadziła w setach 2:1 i nie wykorzystała swojej szansy na zgarnięcie pełnej puli. Z kolei Energa Ostrołęka wygrała trzeci mecz z rzędu i ma na swoim koncie 7 punktów. Pięciosetowe pojedynki rozegrały też drużyny AZS UWM Olsztyn oraz Huraganu Wołomin. Ekipy te wygrały swoje mecze. Olsztynianie po raz trzeci wygrali mecz w tegorocznych rozgrywkach, tym razem w pokonanym polu zostawili MOS Wolę Warszawa, natomiast dla drużyny Huraganu Wołomin zwycięstwo z Legią było pierwszym w tegorocznych rozgrywkach. Bez zwycięstwa w tej grupie pozostają: Czołg AZS Uniwersytet Warszawa, UMKS MOS Wola Warszawa oraz Lesan Halinów. W tabeli prowadzi BAS Białystok i ma na swoim koncie 10 punktów. Drugą lokatę zajmuje AZS UWM Olsztyn i ma 9 punktów. Kolejne lokaty z dorobkiem 9 punktów zajmują: Metro Warszawa oraz Centrum Augustów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 2 II ligi mężczyzn

W drugiej kolejce trzeciej grupy swoje wysokie aspiracje potwierdziła ekipa Wkręt-Met LKPS Borowno, która pokonała SPS Słupca 3:0. Drugie zwycięstwo odniósł też MKS Kalisz i razem z drużyną z Borowna przewodzi ligowej tabeli. Czarni Rząśnia pokonali 3:1 drużynę Mickiewicza Kluczbork i obok wyżej wymienionych drużyn pozostają bez porażki. Pierwsze ligowe zwycięstwa odniosły drugie drużyny Skry Bełchatów oraz SMS-u PZPS Spała. Ligową tabelę zamykają: Caro Opoczno, MKS Bzura Ozorków oraz AZS UŁ Wifama Szkoła Gortata Łódź.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 3 II ligi mężczyzn

Część drużyn gra, a część pauzuje tak pokrótce można nazwać zmagania w grupie czwartej. W niemal każdej kolejce dwie drużyny tej grupy pauzują, co nie jest dla nich na pewno korzystne. Liderem tabeli pozostaje GBS Bank Orzeł Międzyrzecz, drużyna ta wygrała dwa ostatnie mecze bez straty seta i z kompletem 12 punktów jest liderem swojej grupy. Chrobry Głogów rozegrał dwa spotkania mniej i również pozostaje bez straty punktów. Najbardziej zacięty pojedynek stoczyli zawodnicy Juve Głuchołazy oraz AZS Uniwersytet Zielona Góra. Dla ekipy AZS-u było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, Juve Głuchołazy przegrało 2:3 i zdobyło pierwszy punkt w rozgrywkach, tabelę zamyka Gwardia Wrocław, która nie zdobyła ani jednego punktu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 4 II ligi mężczyzn

ZAKSA Strzelce Opolskie nadaje ton wydarzeniom w grupie piątej. W dwóch ostatnich spotkaniach ekipa ZAKSY zdobyła komplet punktów i przewodzi ligowej tabeli z kompletem 12 punktów. Volley Rybnik odniósł dwa zwycięstwa w stosunku 3:2 po zaciętych spotkaniach z MKS-em Andrychów oraz z MCKiS-em Jaworzno. W meczu z MKS-em Andrychów rybniczanie przegrywali 0:2 i odwrócili losy spotkania na swoją korzyść. Z kolei w meczu przeciwko ekipie z Jaworzna Volley Rybnik również przegrywał 0:2 i dopiero w tie-breaku udowodnił swoją wyższość. Finalista II ligi MKS Andrychów radzi sobie ze zmiennym szczęściem, doznał dwóch porażek i dwukrotnie wygrał, Kęczanin Kęty także wygrał dwa ligowe spotkania i ma na swoim koncie pięć punktów. Wiceliderem tabeli jest Volley Rybnik z 10 punktami, a trzeci także z 10 punktami jest MCKiS Jaworzno. Ligową tabelę zamykają rezerwy MKS-u Będzin.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 5 II ligi mężczyzn

W grupie szóstej z kompletem sześciu punktów ligowej tabeli przewodzą Błękitni Ropczyce, podopieczni Piotra Podpory pokonali 3:1 Avię Świdnik. Z kolei Karpaty Krosno Politechnikę Lublin 3:0 i również mają na swoim koncie sześć punktów. Trzecia jest Politechnika Lubelska z dorobkiem czterech punktów. Cenną wygraną zanotowała drużyna KKS-u Kozienice, która pokonała Skórzanych Skarżysko-Kamienna 3:1 i ma 4 punkty, źle rozpoczęli rozgrywki siatkarze z Niebylca i przegrali w Radomiu z tamtejszym RCS-em 1:3. Obok nich bez zdobyczy punktowej pozostają: Skórzani Skarżysko-Kamienna oraz AKS V LO Rzeszów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 6 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved