Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Poznaliśmy sześciu uczestników turnieju finałowego

II liga M: Poznaliśmy sześciu uczestników turnieju finałowego

fot. Orzeł Międzyrzecz

Zakończyły się turnieje półfinałowe II ligi mężczyzn, które wyłoniły sześć najlepszych drużyn bieżącego sezonu. Za dwa tygodnie w turnieju finałowym o dwa miejsca premiowane awansem do I ligi mężczyzn zagrają Orzeł Międzyrzecz, Chrobry Głogów, Net Ostrołęka, Mickiewicz Kluczbork, Volley Rybnik oraz MCKiS Jaworzno.

Ostatni dzień turnieju półfinałowego II ligi mężczyzn w Międzyrzeczu przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. Po dwóch dniach rywalizacji trzy zespoły miały wciąż szanse na awans, a najbliżej turnieju finałowego był zespół Wilków Wilczyn, który jako jedyny miał na koncie dwa zwycięstwa. W pierwszym niedzielnym meczu Wilki uległy jednak 0:3 Chrobremu Głogów, który dzięki lepszemu bilansowi setów wyprzedził je w tabeli i… zapewnił sobie już awans do turnieju finałowego.Spore emocje budził ostatni mecz Orła Międzyrzecz ze Stoczniowcem Gdańsk. Gospodarze, by awansować do turnieju finałowego, musieli pokonać rywali 3:0, wynik 3:1 powodował, że o awansie decydowałyby małe punkty, z kolei tie-break lub wygrana gdańszczan dałaby awans zespołowi z Wilczyna. Siatkarze Orła wytrzymali presję i wygrali ze Stoczniowcem bez straty seta, dzięki czemu awansowali do turnieju finałowego z pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajął Chrobry Głogów, a siatkarze z Wilczyna mimo dwóch wygranych meczów uplasowali się na trzecim miejscu i tym samym zakończyli już sezon.

Wilki Wilczyn – Chrobry Głogów 0:3
(30:32, 23:25, 13:25)
Orzeł Międzyrzecz – Stoczniowiec Gdańsk 3:0
(25:20, 25:20, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Międzyrzeczu

Niedzielny mecz Energi Net Ostrołęka z SMS-em PZPS II Spała nie miał już żadnego wpływu na kwestie awansu z turnieju półfinałowego rozgrywanego w Białymstoku. Ostrołęczanie z dwoma zwycięstwami na koncie byli już pewni gry w finale, uczniowie SMS-u nie mieli żadnych szans na awans. Mimo to młodzi siatkarze ze Spały postawili się faworytom i po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrali 3:2, kończąc tym samym sezon zwycięstwem.

Ostatni mecz turnieju pomiędzy BAS-em Białystok a Mickiewiczem Kluczbork miał zadecydować o tym, kto uzyska awans obok zespołu z Ostrołęki. Sytuacja była prosta – zwycięzca zgarniał wszystko, przegrany kończył sezon. Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy po setach wygranych do 23 i 21 prowadzili już 2:0 i byli o krok od awansu. Siatkarze z Kluczborka wrócili jednak do gry w secie trzecim, a potem doprowadzili de remisu. Niezwykle emocjonujący tie-break padł łupem Mickiewicza Kluczbork, który zagra tym samym w turnieju finałowym.

Energa Net Ostrołęka – SMS II PZPS Spała 2:3
(23:25, 33:31, 26:28, 26:24, 12:15)
Mickiewicz Kluczbork – BAS Białystok 3:2
(23:25, 21:25, 25:20, 25:21, 15:13)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego w Białymstoku

W Rybniku najwięcej emocji było w pierwszym niedzielnym meczu. Starcie MCKiS-u Jaworzno z Avią Świdnik decydowało, który z tych zespołów zajmie drugie miejsce w turnieju i obok gospodarzy uzyska awans do turnieju finałowego. Po pierwszej partii cieszyli się siatkarze ze Świdnika, ale ich radość nie trwała długo. Jaworznianie doprowadzili do remisu, a potem MCKiS wygrał dwa kolejne sety i mógł wznieść ręce do góry w geście triumfu. Podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego zagrają w turnieju finałowym o awans do I ligi mężczyzn. Avia będzie musiała spróbować swoich sił w kolejnym sezonie.

W ostatnim meczu turnieju, który nie miał już wpływu na kształt tabeli, Volley Rybnik wygrał po tie-breaku z Karpatami Krosno i awansował do finału z pierwszego miejsca w grupie. Rybniczanie na własnym terenie odnieśli trzy zwycięstwa i są jednym z faworytów do awansu do I ligi mężczyzn. Siatkarze Karpat, podobnie jak drugi zespół z grupy 6 II ligi mężczyzn – Avia Świdnik – zakończyli już sezon.

MCKiS Jaworzno – Avia Świdnik 3:1
(23:25, 25:19, 25:22, 25:15)
Karpaty Krosno – Volley Rybnik 2:3
(21:25, 25:20, 25:23, 22:25, 11:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego w Rybniku

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved