Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Porażki liderów z Białegostoku i Nowej Soli

II liga M: Porażki liderów z Białegostoku i Nowej Soli

Ostatnia kolejka w 2019 roku na II-ligowym froncie przyniosła kilka niespodzianek. Mimo że zgodnie z planem grały tylko trzy grupy, a także odbyło się jeden zaległy mecz z gr.6, to pierwszą porażkę w rozgrywkach poniósł prowadzący w drugiej grupie zespół z Białegostoku. U siebie przegrała też Astra Nowa Sól, która zasiada na fotelu lidera w czwartej grupie.

Rok 2019 na prowadzeniu w grupie pierwszej zakończyła Olimpia Sulęcin, która nie poniosła porażki. Przed świętami u siebie rozprawiła się w trzech setach z Notecią Czarnków. Trochę walki było tylko w trzeciej partii, w której goście zdobyli 22 punkty. Mało emocji było również w Grudziądzu, gdzie miejscowa Stal przegrała z wiceliderem z Wilczyna. W drugim secie gospodarze próbowali postawić się Wilkom, ale ta sztuka im się nie udała, a w pozostałych odsłonach byli tylko dla nich tłem. Do niespodzianki doszło za to w Międzyrzeczu, gdzie Orzeł przegrał ze Stoczniowcem Gdańsk. Przyjezdni prowadzili już 2:0, ale dopiero w tie-breaku zdołali przypieczętować zwycięstwo. Planową wygraną w Policach odniosły za to rezerwy Trefla Gdańsk, które wykazały wyższość nad uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gospodarze po raz kolejny nie urwali rywalom żadnego seta. Tym razem pauzował Konspol Słupca, który rok 2019 zakończył na czwartej pozycji w stawce.

W drugiej grupie przed świętami pierwszej porażki w sezonie doznał BAS Białystok, która przegrał we własnej hali z Metrem Warszawa. Gospodarze tym razem nie ugrali żadnego seta, ale i tak mają aż dziewięć oczek przewagi w tabeli nad wiceliderem. Jest nim Bestios Białystok, który u siebie rozprawił się z AZS-em UWM Olsztyn. Przyjezdni do walki zerwali się w drugiej odsłonie, ale w kolejnych nie poszli za ciosem, w efekcie przegrali 1:3. Za to w Spale męczyła się Legia Warszawa. Mimo że młodzi adepci siatkówki zamykają tabelę, to postawili się stołecznemu rywalowi. Doprowadzili nawet do tie-breaka, ale jego nie zdołali już rozstrzygnąć na swoją korzyść. Duży niedosyt może też odczuwać Huragan Międzyrzec Podlaski, który prowadził już w Augustowie z miejscowym Centrum 2:0, ale w żadnej z trzech następnych partii nie potrafił przypieczętować wygranej, przez co dwa oczka zostały w Augustowie. W miniony weekend pauzował MOS Wola Warszawa, który rok zakończył na czwartej pozycji w grupie drugiej.

W czwartej grupie prowadzenie utrzymała Astra Nowa Sól, ale na koniec roku przegrała u siebie w meczu na szczycie z Aqua Zdrój Wałbrzych. Gospodarze nie ugrali żadnego seta, a tylko w jedne partii przekroczyli barierę 20 oczek. Obecnie mają trzy punkty przewagi, ale też jedno spotkanie rozegrane więcej od wicelidera z Wałbrzycha. Na niespodziankę zanosiło się w Legnicy, gdzie Ikar prowadził już 2:0 z Sobieskim Żagań, ale przyjezdni zdołali odwrócić losy spotkania. Triumfowali w tie-breaku, dzięki czemu utrzymali trzecią lokatę w stawce. Po ważne punkty sięgnęła też Bielawianka Bielawa, która u siebie ograła AZS Zielona Góra. Goście do walki zerwali się w trzeciej partii, ale do podziału łupów nie udało im się doprowadzić. Atut własnego parkietu wykorzystała także Olavia Oława, która odprawiła z kwitkiem MUKS Ziemia Milicka Milicz. Przyjezdni musieli zadowolić się tylko jednym ugranym setem. W miniony weekend pauzował Rosiek Syców, który zamyka stawkę w czwartej grupie.

W gr. 6 odbyło się zaległe spotkanie, w którym Extrans Sędziszów Młp. przegrał 1:3 z KKS Kozienice. Zespół z Kozienic dzięki temu awansował na pozycję wicelidera tabeli.