Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pierwszy dzień turniejów półfinałowych bez tie-breaka

II liga M: Pierwszy dzień turniejów półfinałowych bez tie-breaka

Wilczyn, Tomaszów Mazowiecki i Andrychów – to miasta, w których w piątek rozpoczęły się turnieje półfinałowe II ligi mężczyzn. W żadnym z pojedynków kibice nie zobaczyli tie-breaka, a ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze z Sulęcina, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Kluczborka, Andrychowa i Krosna. Po trzydniowej rywalizacji dwie najlepsze drużyny z każdego półfinału awansują do turnieju finałowego.

Jako pierwsi na boisko w Wilczynie wybiegli siatkarze Olimpii Sulęcin i Energi Ostrołęka. Siatkarze z Sulęcina od początku nadawali ton boiskowym wydarzeniom, utrzymując wysoką skuteczność w ataku. Podopieczni Mateusza Mielnika natomiast popełniali dużo prostych błędów, co uniemożliwiło im prowadzenie wyrównanej walki z przeciwnikami. Cały pojedynek pomiędzy tymi zespołami zakończył się wynikiem 3:0, a tylko w jednym secie Energa przekroczyła barierę 20 punktów.

Zagrywka – to element, który na początku pojedynku z gospodarzami ustawił grę MOS-u Wola Warszawa i pozwolił wygrać pierwszego seta do 14. W kolejnych partiach siatkarze Wilków Wilczyn poprawili już przyjęcie, jednak wciąż to przyjezdni pewniej prezentowali się w ataku. Do końca spotkania pomimo bardziej zaciętej walki niż w pierwszej odsłonie podopieczni Tomasza Robaka nie zdołali zapisać na swoim koncie żadnego seta.

Olimpia Sulęcin – Energa Ostrołęka 3:0
(25:19, 25:22, 25:18)

LUKS Wilki Wilczyn – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3
(14:25, 21:25, 22:25)

W Tomaszowie Mazowieckim jako pierwsi na boisko wybiegli gospodarze, którzy podejmowali AZS UAM Poznań. Od początku to siatkarze Lechii lepiej weszli w mecz, w ataku wyróżniał się Wiktor Musiał i tak pierwsza partia padła łupem siatkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego (25:18). W drugim secie sytuacja odwróciła się, coraz lepiej funkcjonował poznański blok oraz zagrywka, dlatego to gospodarze musieli odrabiać stratę. Lechici do końca walczyli o zwycięstwo, które stało się faktem po grze na przewagi. Porażka podłamała przyjezdnych i trzecia odsłona została już zdominowana przez gospodarzy, którzy wygrali do 15.

W drugim pojedynku zwycięzca grupy IV – Sobieski Żagań – podejmował drugą drużynę III grupy – Mickiewicza Kluczbork. Od pierwszych akcji to siatkarze z Kluczborka nadawali ton boiskowym wydarzeniom, wygrywając pierwszego seta do 20. W drugim grupowi rywale Lechii tylko podbudowali pewność siebie, zwyciężając jeszcze wyraźniej, bo do 16. Postawieni pod ścianą zawodnicy z Żagania z nową energią weszli w trzecią odsłonę tego pojedynku. Pomimo zaciętej walki na przewagi ponownie górą byli jednak siatkarze Mickiewicza, którzy wygrywając 27:25, zapewnili sobie dwa punkty do tabeli.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS UAM Poznań 3:0
(25:18, 28:26, 25:15)

UKS Mickiewicz Kluczbork – WKS Sobieski Żagań 3:0
(25:20, 25:16, 27:25)

Na początek turnieju w Andrychowie gospodarze podejmowali drugą drużynę grupy VI. Bardziej zdecydowanie w to spotkanie weszli lublinianie, który wygrali pierwszą partię do 22. Sytuacja zmieniła się już w drugiej odsłonie, gdzie gospodarze zwyciężyli do 19. Od tej pory to siatkarze z Andrychowa poszli za ciosem i w kolejnej partii wygrali na przewagi, a w ostatnim secie do 22, co dało im ważne dwa oczka do klasyfikacji turnieju półfinałowego.

W drugim starciu zwycięzca VI grupy – Karpaty Krosno – podejmował zespół z Jaworzna. Od początku to siatkarze z Krosna nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Chociaż pierwsza partia fragmentami była wyrównana, faworyci tego meczu wygrali ją w stosunku 25:23. W kolejnych odsłonach zawodnicy Karpat już pokazali wyraźnie, że są zespołem lepszym. W dwóch następnych odsłonach siatkarze MCKiS-u nie zdołali nawet przekroczyć bariery 20 punktów, przegrywając odpowiednio do 17 i 12.

MKS Andrychów – LKPS Pszczółka Lublin 3:1
(22:25, 25:19, 27:25, 25:22)

MCKiS Jaworzno – AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno 0:3
(23:25, 17:25, 12:25)