Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pierwsza liga będzie w Lublinie i Strzelcach Opolskich

II liga M: Pierwsza liga będzie w Lublinie i Strzelcach Opolskich

Po meczach przedostatniego dnia turnieju finałowego II ligi mężczyzn wszystko jest już jasne. Awans wywalczyły zespołu ZAKSY Strzelce Opolskie i Politechniki Lublin, które w grupie finałowej mają po dwa wygrane mecze. W niedzielę zagrają między sobą o pierwsze miejsce w turnieju, a mecz warszawskiej Legii z Chrobrym Głogów będzie decydował o trzecim miejscu.

Rywalizacja w turnieju finałowym II ligi mężczyzn przeniosła się w sobotę do Kędzierzyna-Koźla, gdzie zaplanowane cztery mecze grupy finałowej. Awans do niej uzyskały cztery zespoły z zaliczeniem meczów pomiędzy sobą w grupie A i B. Tym samym jedno zwycięstwo na swoim koncie miała już Politechnika Lublin, która pokonała wcześniej Legię Warszawa, oraz ZAKSA Strzelce Opolskie, która wygrała z Chrobrym Głogów.

W pierwszym sobotnim meczu lublinianie zmierzyli się z zespołem Chrobrego. Pierwszy set padł łupem siatkarzy z Głogowa, którzy lepiej rozegrali końcówkę i objęli prowadzenie w meczu. W kolejnych dwóch partiach kibice oglądali jednak popis gry siatkarzy Politechniki. Lublinianie wygrali do 16 i rozgromili rywala do 10 i teraz to oni prowadzili w meczu. Czwarty set znów był zacięty, ale górą był zespół z Lublina, który wygrał do 23 i całe spotkanie 3:1.

W drugim sobotnim meczu gospodarze, ZAKSA Strzelce Opolskie rywalizowała z Legią Warszawa. Wzmocnieni na ten turniej siatkarze ZAKSY bez problemu wygrali dwa pierwsze sety, całkowicie dominując na boisku. Warszawianie zdobyli w nich zaledwie 14 i 12 punktów i nic nie wskazywało, że mogą w jakikolwiek sposób zagrozić ZAKSIE. Ta postawiła kropkę nad „i” w secie trzecim, którego wygrała 25:20, rozstrzygając w ten sposób losy meczu, ale także awansu do I ligi. Promocję na zaplecze ekstraklasy jeszcze przed niedzielnymi meczami wywalczyły zespoły Politechniki Lublin i ZAKSY Strzelce Opolskie, które ostatniego dnia zmierzą się w meczu o pierwsze miejsce w turnieju. Legia zagra z Chrobrym o trzecie miejsce, kto wie, czy nie równie ważne, gdyby któraś z drużyn pierwszoligowych miała się przed sezonem wycofać.