Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pierwsi finaliści wyłonieni

II liga M: Pierwsi finaliści wyłonieni

KS OFM Bielawianka Bester Bielawa, SKS Hajnówka i LKS Czarni Wirex Rząśnia to pierwsi finaliści tegorocznego sezonu w II lidze mężczyzn. Zapewnili sobie oni już udział w turnieju finałowym. Do tej grupy dołączą jeszcze trzy zespoły, które w niedzielę stoczą decydujące boje.

W Grudziądzu KS OFM Bielawianka Bester Bielawa przegrywał już z Astrą Nowa Sól 0:2, jednak w trzecim secie zespół z Bielawy zdecydowanie poprawił jakość swojej gry, przestał popełniać błędy, wzmocnił zagrywkę i doprowadził do tie-breaka. W nim nie pozostawił już rywalom żadnych złudzeń. Trenerzy wprowadzili na boisko Alexa Strubbe i atakującego Oskara Grabowskiego i jak się okazało, były to dobre zmiany. Pozwoliło to bielawianom awansować do turnieju finałowego, natomiast Astra Nowa Sól w niedzielę zagra mecz o awans z gospodarzami. Ekipa z Grudziądza szybko pozbierała się po porażce z Bielawianką i w sobotę odebrała Wilkom Wilczyn wszelkie nadzieje na awans. Gospodarze przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodarze tym samym dalej liczą się w walce o turniej finałowy.

Astra Nowa Sól – Bielawianka Bielawa 2:3
(25:19, 25:20, 21:25, 14:25, 8:15)

Wilki Wilczyn – Stal Grudziądz 0:3
(20:25, 18:25, 20:25)

Wszystko jest już jasne, jeżeli chodzi o turniej w Częstochowie. Awans wywalczyły ekipy Czarnych Wirex Rząśnia i SKS-u Hajnówka. Czarni w sobotę po pięciosetowym boju pokonali gospodarzy, zabierając im tym samym nadzieję na awans. Trzeba jednak przyznać, że obu ekipom w tym meczu trudno było utrzymać stabilną formę. Raz pewnie wygrywał seta jeden zespół, raz drugi. Emocji nie brakowało za to w tie-breaku, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. SKS Hajnówka z kolei problemy z pokonaniem Huraganu Międzyrzec Podlaski miał jedynie w pierwszym secie, gdzie musiał się mocno napocić, by odnieść zwycięstwo. W najważniejszym momencie jednak zachował więcej zimnej głowy, wyprowadził skuteczniejsze akcje i mógł cieszyć się z sukcesu. W kolejnych dwóch odsłonach przewaga SKS-u nie podlegała absolutnie żadnej dyskusji.

Huragan Międzyrzec Podlaski – SKS Hajnówka 0:3
(22:25, 17:25, 18:25)

Czarni Rząśnia – Norwid Częstochowa 3:2
(18:25, 25:16, 20:25, 25:19, 15:13)

Momentami mocno jednostronnie wyglądały sobotnie mecze w Jaworznie. TSV Sanok jest bliski udziału w finale. Dwa pierwsze sety pojedynku z KS-em SMS NEOBUS RAF – MAR Niebylec to zupełna dominacja sanoczan, którzy prezentowali się bardzo dobrze i nie pozwalali rywalom praktycznie na nic. W trzeciej partii Neobus nie mając nic do stracenia, postawił wszystko na jedną kartę, na parkiecie wywiązała się siatkarska wojna, ale większym opanowaniem wykazała się drużyna z Sanoka i po długiej grze na przewagi wygrała drugi mecz w turnieju i jest bardzo bliska awansu do wielkiego finału. Nie może ona jednak być jeszcze pewna udziału w turnieju finałowym, bowiem po piętach depczą jej ekipy z Niebylca i Jaworzna. Gospodarze turnieju po porażce w pierwszym meczu turnieju w sobotę nie pozostawili złudzeń najsłabszej w stawce ekipie z Andrychowa. MKS jedynie w pierwszym secie próbował walczyć z lepiej dysponowanym przeciwnikiem, ale najważniejsze akcje należały do jaworznian. Dwie kolejne odsłony to już mecz do jednej bramki. Zespół z Andrychowa został w nich wręcz zmieciony z boiska, tracąc tym samym szansę na finał. W niedzielę decydujące mecze i może się okazać, że trzy zespoły będą miały taką samą ilość punktów i wtedy decydowały będą sety i małe punkty.

Neobus Niebylec – TSV Sanok 0:3
(17:25, 18:25, 31:33)

MCKiS Jaworzno – MKS Andrychów 3:0
(25:21, 25:13, 25:13)