Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pięć grup wróciło do rywalizacji

II liga M: Pięć grup wróciło do rywalizacji

W 2019 roku do rywalizacji powróciło już pięć grup II ligi mężczyzn. Wciąż odpoczywają jeszcze zespoły z szóstej grupy. W miniony weekend najwięcej niespodzianek było w pierwszej grupie, w której przegrały Orzeł Międzyrzecz i Noteć Czarnków, czyli lider oraz wicelider.

W pierwszej grupie początek roku przyniósł kilka niespodzianek. Największą była porażka liderującego Orła Międzyrzecz u siebie ze Stalą Grudziądz. Wprawdzie gospodarzom udało się doprowadzić do tie-breaka, ale ostatecznie musieli zejść z parkietu pokonani. Ich porażki nie wykorzystała druga w stawce Noteć Czarnków, która we własnej hali musiała uznać wyższość OPP Powiat Kołobrzeg. Tylko jeden ugrany set sprawił, że jej strata do lidera wzrosła do siedmiu punktów. Atut własnego parkietu wykorzystał za to AZS Zielona Góra, który w trzech setach odprawił z kwitkiem Trefla Lębork. Mimo że akademicy zajmują obecnie dopiero szóste miejsce, to wciąż mają realną szansę na zakończenie rozgrywek w fazie zasadniczej w czołowej czwórce. Z kolei Stoczniowiec Gdańsk u siebie pewnie pokonał Trójkę Nakło. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, a w pozostałych dwóch przyjezdni byli już tylko tłem dla przeciwników. W miniony weekend pauzowali uczniowie SMS-u Police, którzy obecnie zamykają stawkę w pierwszej grupie.

Na fotelu lidera w drugiej grupie umocnił się BAS Białystok, który gładko rozprawił się u siebie z MOS-em Wola Warszawa. O bezradności rywali świadczy fakt, że w całym meczu zdobyli zaledwie 44 punkty. Dzięki wygranej BAS zwiększył przewagę nad drugą w stawce Legią Warszawa już do ośmiu oczek, bowiem stołeczna drużyna w miniony weekend pauzowała. Do niespodzianki doszło w Augustowie, gdzie niżej notowane Centrum pokonało w tie-breaku akademików z Olsztyna. Gospodarze mieli nawet szansę na komplet oczek, ale przegrana czwarta partia po walce na przewagi spowodowała, że doszło do podziału łupów. W pojedynku dwóch Huraganów lepszy od tego z Międzyrzeca Podlaskiego w czterech odsłonach okazał się ten z Wołomina, ale i tak trzy zdobyte punkty nie pozwoliły mu opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Natomiast w derbach Warszawy Czołg AZS UW musiał uznać wyższość Metra. Trochę walki było jedynie w trzeciej partii, która zakończyła się walką na przewagi. Dzięki wygranej Metro awansowało już na trzecie miejsce w grupie.

W trzeciej grupie tempa nie zwalnia Bzura Ozorków, która tym razem bez straty seta na wyjeździe pokonała Kasztelana Rozprza, udzielając mu lekcji siatkówki w drugim secie, w którym rozgromiła go do 10. Planowe zwycięstwo odniósł też MOSiR Sieradz, który pokonał najsłabsze w stawce rezerwy Skry Bełchatów. Nie dość jednak, że niepotrzebnie stracił seta, to wciąż jego strata do lidera wynosi cztery oczka. Na trzeciej pozycji umocnili się Czarni Rząśnia, którzy sięgnęli po cenne punkty w Spale. Mimo że mecz lepiej rozpoczął się dla młodych adeptów siatkówki, to były to dla nich tylko miłe złego początki, bo trzy oczka pojechały do Rząśni. Atut własnego parkietu wykorzystały za to Wilki Wilczyn, które odprawiły z kwitkiem Konspol Słupca. Trochę walki było w trzeciej partii, ale goście i tak nie za wiele mieli do powiedzenia. Z kolei w konfrontacji dwóch zespołów plasujących się w dolnej części tabeli AZS IV LO Częstochowa musiał uznać wyższość rywali z Borowna, którzy po wygranej 3:0 awansowali na siódme miejsce w stawce. I tak jednak tabela jest dość mocno podzielona. Wydaje się, że czołowa czwórka jest już znana.

W czwartej grupie nie ma mocnych na Aqua Zdrój Wałbrzych, która u siebie rozgromiła Bielawiankę Bielawa. Gospodarze spotkanie mieli pod kontrolą, nie pozwalając przeciwnikom w żadnej partii przekroczyć bariery 20 oczek. Drugie miejsce utrzymał Chrobry Głogów, który wygrał bardzo ważny mecz przed własną publicznością z Sobieskim Żagań. Najwięcej emocji było w drugiej partii, która zakończyła się walką na przewagi. Ale przegrana gości sprawiła, że ostatecznie wrócili do domu bez ani jednego ugranego seta. Z kolei po łatwe punkty w Legnicy sięgnęła Astra Nowa Sól, która nie oddała rywalom zamykającym tabelę ani jednego seta, a dzięki temu umocniła się w czołowej trójce. Po ważne punkty sięgnął MUKS Milicz, który w starciu sąsiadów w tabeli okazał się lepszy od Olavii Oława. Gładka wygrana sprawiła, że wciąż ma jeszcze szansę na awans do czołowej czwórki. W pojedynku zespołów plasujących się w dolnej części tabeli Juve Głuchołazy pokonało drużynę z Bolesławca. Moment słabości gospodarzom przytrafił się tylko w drugiej partii, lecz ostatecznie zdołali zamknąć mecz w czterech odsłonach i nie dopuścić do podziału łupów.

W miniony weekend w grupie piątej planowe zwycięstwo odniósł MKS Andrychów, który w Spale pokonał uczniów SMS-u. Trochę walki było jedynie w pierwszym secie, w którym gospodarze przekroczyli barierę 20 oczek, ale na nic więcej nie było ich stać. Po piętach andrychowianom depcze ZAKSA Strzelce Opolskie, która ma tyle samo oczek na koncie, a w ostatniej kolejce w trzech setach ograła rezerwy MKS-u Będzin. Trzecią lokatę utrzymał TKS Tychy, który wywiózł komplet oczek z Rybnika. Mimo że mecz świetnie zaczął się dla Volleya, który mógł nawet prowadzić 2:0, ale przegrana druga partia po walce na przewagi kompletnie odmieniła losy spotkania. W grudniu awansem Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla po tie-breaku wykazała wyższość nad wyżej notowanym Kęczaninem Kęty. Mimo że prowadziła 2:1, to ekipie znad Soły udało się doprowadzić do podziału łupów. Natomiast po ważne punkty sięgnęła Politechnika Opolska, która okazała się lepsza od rezerw BBTS-u Bielsko-Biała. Wygrana w czterech setach pozwoliła jej opuścić ostatnie miejsce w tabeli, a czerwoną latarnią grupy zostali bielszczanie.