Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewne zwycięstwo Avii w meczu z Błękitnymi Ropczyce

II liga M: Pewne zwycięstwo Avii w meczu z Błękitnymi Ropczyce

Kolejne pewne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie zawodnicy Avii Świdnik. W rozegranym we własnej hali spotkaniu pokonali oni 3:0 drużynę Błękitnych Ropczyce, potwierdzając tym samym, że nie tylko są głównym faworytem do ostatecznego triumfu w rozgrywkach 6. grupy drugiej ligi, a być może, że będą w stanie nawet wywalczyć oczekiwany przez kibiców awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

To, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał obecnie nominalnie drugi atakujący świdniczan, Paweł Rejowski, udowadniając swoją postawą, jak bardzo wyrównanym składem dysponuje para trenerska Sławomir Czarnecki i Piotr Maj, co może mieć niebagatelne znaczenie w decydujących meczach bieżącego sezonu.

Pierwszy set spotkania obie drużyny rozpoczęły ostrożnie. Jednak od stanu 3:2 to gospodarze postanowili narzucić swój styl gry i szybko na tablicy wyników pojawił się rezultat 8:3. Gościom nie pomógł czas wzięty przez trenera Piotra Podporę, bo po nim świdniczanie powiększyli przewagę do ośmiu punktów. Podobny efekt przyniosła druga przerwa, o którą trener przyjezdnych poprosił przy stanie 13:5. Zawodnicy z Ropczyc mieli kłopoty z każdym elementem siatkarskiego rzemiosła, co skrzętnie wykorzystywali świdniczanie, systematycznie powiększając przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 25:11.

Podbudowani wysoką wygraną w pierwszej partii gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę także w drugim secie. Co prawda jego początek do staniu 13:12 był wyrównany, ale kłopoty z odbiorem zagrywki Błażeja Czarneckiego sprawiły, że świdniczanie powiększyli swoją przewagę do sześciu oczek. To pozwoliło im na spokojną grę punkt za punkt, aż do zwycięskiego zakończenia z rezultatem 25:18.

Trzeci set spotkania chociaż okazał się setem ostatnim, to miał najbardziej wyrównany przebieg. Błędy własne po stronie gospodarzy sprawiły, że przyjezdnym udało się nawet wyjść na prowadzenie 12:11 i utrzymać tę jednopunktową przewagę przez kilka kolejnych akcji. Gdy wydawało się, że kibiców zgromadzonych w hali w Świdniku czeka emocjonująca końcówka, to zawodnicy Avii zmobilizowali się do skuteczniejszej gry, która pozwoliła im uzyskać bezpieczną przewagę i zakończyć seta zwycięstwem 25:22, co dało im triumf w całym spotkaniu 3:0.

Avia Świdnik – KS Błękitni Ropczyce 3:0
(25:11, 25:18, 25:22)

Avia: Baranowski, Rejowski, Machowicz, Misztal, Kurek, Czarnecki, Bonisławski (libero) oraz Guz i Obermeler
Błękitni: Mich, Armata, Grendysa, Białorudzki, Kotyla, Pękala, Waszczuk (libero) oraz Bykowski, Sroka i Opiela