Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Orzeł zagra sparing i pomoże byłemu zawodnikowi

II liga M: Orzeł zagra sparing i pomoże byłemu zawodnikowi

Kilka tygodni temu media obiegła informacja o chorobie byłego siatkarza Wojciecha Wesołowskiego. Siatkarze Orła Międzyrzecz, klubu, gdzie Wojciech Wesołowski grał przez kilka sezonów, postanowili włączyć się w akcję pomocy swojemu koledze.

Drugoligowcy z Międzyrzecza przygotowują się do nowego sezonu. Kibice będą mieli okazję zobaczyć swoją drużynę po raz pierwszy w nowym składzie podczas meczu pokazowego, który odbędzie się 6 września. Sparingpartnerami Orła będzie drużyna wojskowych z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Siatkarzy i wojskowych łączy jednak w tym dniu także inna wspólna sprawa, do partycypacji w której zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w inicjatywę pomocy byłemu siatkarzowi Orła. Od rana w obiekcie pływalni „Kasztelanka” będzie można oddać krew w ramach akcji „Kropla krwi dla Wojciecha Wesołowskiego”.Ten pokazowy mecz to dla podopiecznych Marcina Karbowiaka pierwsza okazja, aby zaprezentować się miejscowej publiczności. Okazja tym ważniejsza, że w drużynie obok dobrze znanych postaci pojawiło się sporo nowych twarzy. – Zespół jest mocno przebudowany, mamy kilku nowych, młodych, perspektywicznych graczy, którzy z pewnością zechcą pokazać kibicom swoje umiejętności. Przy tej okazji chcemy także pomóc Wojtkowi i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi – mówi kapitan Orła Piotr Haładus.

Do zespołu dołączyło sporo młodych graczy, którzy w zestawieniu z kilkoma doświadczonymi zawodnikami będą tworzyć ciekawy siatkarski konglomerat. Z całą pewnością dużym wzmocnieniem na pozycji przyjmującego jest powrót Wojciecha Janasa, który wcześniej w drużynie Orła spędził kilka sezonów. Oprócz niego nowymi siatkarzami będą m.in. Łukasz Durbajłło, Michał Richter, Alan Szarletta, Paweł Jakubowski, Michał Podolski i Bartosz Kowalczyk.

Orzeł w nadchodzącym sezonie zagra w innej niż poprzednio grupie drugiej ligi. Tym razem lubuski zespół trafił do grupy lubusko-dolnośląskiej, co ku uciesze kibiców oznacza więcej pojedynków derbowych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved