Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Norwid Częstochowa nie dał szans SMS-owi PZPS Spała II

II liga M: Norwid Częstochowa nie dał szans SMS-owi PZPS Spała II

Zespół z Częstochowy kolejny raz rozegrał świetny pojedynek przed własną publicznością. Nie zabrakło emocjonujących i długich wymian oraz efektownie rozegranych akcji. Zwycięski team zanotował pewne zwycięstwo, nie oddając rywalom nawet jednego seta.

Już na początku pierwszej części gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca tej partii. Seria zagrywek Mateusza Zawalskiego wyprowadziła zespół na prowadzenie 4:0. W dalszej części seta wszystko układało się po myśli podopiecznych Radosława Panasa. Problemy w odbiorze i ataku drużyny ze Spały dodatkowo sprawiły, że zespół tracił nawet 7 punktów do prowadzących. Set zakończył się świetnym atakiem gospodarzy – w rezultacie drużyna spod Jasnej Góry wygrała do 18.

Druga część meczu rozpoczęła się akcją zakończoną podwójnym blokiem Tomasza Polczyka i Mateusza Zawalskiego. W kolejnej wymianie tym samym odpowiedzieli Adam Miniak i Patryk Niemiec z SMS-u. Mimo początkowo bardzo zaciętej gry punkt za punkt i wyniku 5:5 gospodarzom udało się zbudować solidną, bo aż ośmiopunktową zaliczkę (17:9). Pojedyncze akcje i dobre ataki w wykonaniu kapitana zespołu SMS-u, Sławomira Busha, nie pomogły gościom odrobić strat i finalnie przegrali oni 17:25.Trzecia partia rozpoczęła się zagrywką Szymona Jezierskiego ze Spały, jednak akacja padła łupem Norwida. Team gospodarzy szybko wyrobił sobie przewagę 10:4. Kolejne wymiany to tylko pasmo pomyłek gości i popis świetnej gry drużyny z Częstochowy. Seria fenomenalnych ataków Tomasza Kryńskiego pozbawiła ekipę SMS-u Spała marzeń o wygranej. Mecz zakończył się zatrzymaniem ataku przez podwójny blok Łukasza Usowicza i Damiana Koguta, ustalając wynik 25:20.

Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała II 3:0
(25:18, 25:17, 25:20)

Zobacz też:
Wyniki i tabela II ligi M, grupa 3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved