Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Niespodzianka w Międzyrzeczu, pozostałe drużyny zgodnie z planem

II liga M: Niespodzianka w Międzyrzeczu, pozostałe drużyny zgodnie z planem

W pierwszym dniu rywalizacji w turniejach półfinałowych w II lidze mężczyzn do niespodzianki doszło w Międzyrzeczu, gdzie miejscowy Orzeł uległ Wilkom. Z kolei w Białymstoku i Rybniku wygrali faworyci i są na dobrej drodze do awansu do turnieju finałowego.

Gospodarz turnieju półfinałowego Orzeł Międzyrzecz niespodziewanie uległ Wilkom Wilczyn 0:3 i mocno skomplikował swoją sytuację. Pomimo ambitnej postawy w całym meczu Orzeł nie zdołał zgarnąć pełnej puli, siatkarze Orła przegrali i chcąc myśleć o awansie do turnieju finałowego, muszą wygrać dwa mecze. Chrobry Głogów pokonał Stoczniowca Gdańsk 3:0. Najbardziej zacięty był pierwszy set spotkania, obie drużyny grały bowiem na przewagi, Chrobry wygrał po heroicznej walce i był to punkt zwrotny tego spotkania. Pozostałe dwa sety toczyły się pod wyraźne dyktando głogowian, którzy rozbili drużynę z Gdańska. Chrobry ma na swoim koncie dwa punkty i jutrzejszy mecz z Orłem będzie miał bardzo ważne znaczenie dla obu drużyn.

BAS Białystok pokonał SMS II PZPS Spała i zrobił duży krok do awansu do turnieju finałowego. Po wygranej wysoko pierwszej partii do głosu doszli uczniowie ze Spały, to oni wygrali drugą odsłonę spotkania i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. Kolejne dwie partie meczu padły łupem ekipy z Podlasia i to BAS zanotował pierwszą wygraną w tym turnieju. Jednostronny pojedynek stoczyli z kolei siatkarze Energi Net Ostrołęka oraz Mickiewicza Kluczbork. Drużyna z Opolszczyzny tylko w trzecim secie meczu zdobyła 20 punktów, w pierwszych dwóch nie miała zbyt wiele do powiedzenia i zeszła z boiska pokonana.

W Rybniku nie zawiedli gospodarze, siatkarze Volley Rybnik pewnie wygrali 3:0 z Avią Świdnik i nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom. Podopieczni Dariusza Luksa nie pozwolili swoim rywalom na zbyt wiele, ekipa z Lubelszczyzny z kolei w żadnym z setów nie zdobyła więcej niż 20 punktów i jutrzejsze s;potkanie przeciwko Karpatom zadecyduje, która z drużyn pozostanie jeszcze w grze. W drugim spotkaniu MCKiS Jaworzno zdemolował Karpaty Krosno 3:0, drużyna z Podkarpacia była tłem dla dobrze dysponowanych rywali z Jaworzna. Warto dodać, że w ubiegłym roku w turnieju półfinałowym rozgrywanym w Andrychowie górą była drużyna z Krosna, która wygrała z MCKiS-EM 3:0. Tym samym jaworznianie wzięli pełny rewanż na swoich rywalach.