Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Krajobraz po IV kolejce zmagań

II liga M: Krajobraz po IV kolejce zmagań

Przewidywalne wyniki w grupie 6 i porażki faworytów w innych zestawieniach – tak w skrócie prezentuje się krajobraz po czwartej kolejce zmagań II ligi mężczyzn. Nie ulega wątpliwości, że rywalizacja nabiera tempa i kolejne starcia jeszcze bardziej ujawnią, kto będzie pretendował do finalnych victorii.

Grupa 1

Czwarta kolejka zmagań stała pod znakiem porażki lidera tej części rozgrywek, KS-u Espadonu Szczecin, który na wyjeździe uległ drużynie z grupowych nizin, czyli AZS-owi UAM Poznań. Tylko dwie pierwsze partie tego starcia były wyrównane, a gospodarze uzyskiwali w nich jedynie dwupunktowe prowadzenie (25:23, 26:24). Dopiero w trzecim secie prowadzenie akademików było na tyle przygnębiające dla przyjezdnych, że zaczęli tracić oczka seriami, by następnie i w tej partii przegrać do 18. Spodziewane zwycięstwo odnieśli natomiast siatkarze UKS-u OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg, którzy w czterech odsłonach pokonali rywali z Nakła. Ich przewaga była widoczna na boisku, choć zdarzyła im się mała wpadka w trzeciej partii, kiedy ulegli 17:25. Zmagania zespołu ze Świnoujścia i teamu z Gdańska były najbardziej wyrównane – trzy partie rozegrano na przewagi, a z tie-breaka z tarczą wyszli przyjezdni. KS Stal Grudziądz pauzował.

Trzy zwycięstwa i dwie porażki gospodarzy – tak kształtował się obraz bojów czwartej kolejki II ligi mężczyzn w grupie 2. Spodziewane łatwe zwycięstwo miało miejsce w meczu lidera, WKS-u Sobieskiego Żagań, który podjął KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. To było jedyne trzysetowe starcie w tej grupie. O jedną partię więcej do finalnego zwycięstwa potrzebował MKS Olavia Oława, który okazał się lepszy od słabo radzącego sobie STS-u Olimpii Sulęcin. Co ciekawe, końcowy triumf w tej parze przyszedł po pierwszej przegranej partii dla gospodarzy. Okazało się jednak, że w ich przypadku decydującą rolę odegrała pewność siebie i to ona pozwoliła im wrócić do meczu. Kolejne trzy pojedynki były zakończone tie-breakami. Z grona gospodarzy wygrywali jedynie siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów (rywal: MKST Astra Nowa Sól), natomiast w reszcie przypadków byli to goście. Najbardziej pluć sobie w brody z powodu porażki mogą zawodnicy MKS-u Volleya Gubin, którzy po dwóch wygranych odsłonach na mecie ulegli rywalom z Międzyrzecza. Bielawianka pokonała w pięciu partiach Gwardię Wrocław.

Od schematu trzech partii w grupie 3 wyłamały się jedynie zespół SMS-u Spała III, który potrzebował o seta więcej, by pokonać MKS Bzurę Ozorków oraz wiceliderzy, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, którzy swój pojedynek z Caro Rzeczyca zakończyli po tie-breaku. Spotkanie stojące pod znakiem 25:23 mają na swoim koncie akademicy z Łodzi, bowiem w trzech aktach zdobyli twierdzę LKPS-u Borowno. Niespodziewanie łatwiejszą przeprawę mieli siatkarze UKS-u Mickiewicza Kluczbork, którzy po dwóch szybkich partiach i jednej na przewagi okazali się lepsi niż znajdujący się wyżej w tabeli SMS PZPS Spała II. Po pierwszym wymagającym rozdaniu łatwiej było wygrać z Exact Systems Norwid Częstochowa, a najszybszym meczem okazało się starcie liderów z Rząśni z MKS-em Kalisz.

W tej kolejce na parkietach grupy 4 można było zobaczyć dwa wyrównane mecze i trzy dość jednoznaczne zwycięstwa. Do grona tych pierwszych zaliczyć można starcia BAS-u Białystok z Legią Warszawa (pięć setów na korzyść stołecznej drużyny) oraz dwóch innych ekip ze stolicy (akademicki Czołg wygrał z KS-em Metro Warszawa). Na tarczy z pojedynku z SKS-em Hajnówka zeszli natomiast siatkarze MOS-u Wola, a styl ich gry odpowiadał temu, który zaprezentował w swoim starciu okupujący dół tabeli MUKS Huragan Wołomin z AZS-em UWM II Olsztyn (21:25, 19:25, 20:25). Boje czwartej kolejki zamknęło starcie pomiędzy UKS-em Centrum Augustów, który starał się nawiązać równą walkę z KS-em MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (co było szczególnie widać w drugiej, zaciętej partii), lecz mimo chęci nie wpłynęło to na dominację przyjezdnych.

Mniej jednostronnych pojedynków można było zobaczyć w zmaganiach grupy 5. Już pierwszy mecz pomiędzy zespołami ze Strzelec Opolskich i Sosnowca to pięciosetowe zmagania zakończone wyraźnym, bo siedmiopunktowym zwycięstwem w tie-breaku tych drugich. Czterech partii potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, by pokonać gospodarzy z Radlina, tak samo jak to miało miejsce w pojedynkach pomiędzy zespołami z Czechowic-Dziedzic i AZS-em Politechniki Opolskiej. 3. pozycję w tabeli dało tyszanom zwycięstwo z TS-em Volleyem (6. lokata). Gładką wygraną w tej rundzie mają za sobą liderzy z Jaworzna, którzy starli się z ekipą z Głuchołazów, w żadnym z rozdań nie pozwalając jej na uzyskanie więcej niż 20 oczek.

W grupie 6 komplet punktów i pozycję liderów utrzymali zawodnicy TSV Mansard TransGaz Travel Sanok, którzy w czwartej kolejce pewnie pokonali w trzech setach plasujący się w połowie tabeli Contimax MOSiR Bochnia. Dość łatwą wygraną mają na swoim koncie także siatkarze wiceliderów, KS Błękitni Ropczyce, „męczący” się z Avią Świdnik jedynie w drugiej odsłonie spotkania. Po cztery sety stały się udziałem KS-u SMS Neobus Raf-Mar Niebylec i LKPS-u Pszczółki Lublin, które pokonały kolejno Wisłoka Strzyżów oraz AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno (pierwsza porażka dotychczas). Na deser na wszystkich kibiców siatkówki czekał pojedynek PZL-u Sedziszów z rzeszowianami. W nim górą byli gospodarze, którzy po szarpanej i bardzo nierównej grze w piątym secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.