Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Komplet punktów Avii w meczu z Neobusem

II liga M: Komplet punktów Avii w meczu z Neobusem

Spotkanie liderującej w grupie szóstej drugiej ligi Avii Świdnik z zajmującą trzecie miejsce w tabeli drużyny Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec nie było porywającym widowiskiem. Długa przerwa świąteczna w rozgrywkach wyraźnie wpłynęła negatywnie na formę obu zespołów. Niesieni dopingiem własnej publiczności świdniczanie, pomimo drobnych problemów w pierwszym i trzecim secie, potwierdzili swoją dominację, wygrywając dość pewnie 3:0.

Pierwszy set spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko uzyskali pięciopunktową przewagę, kiedy to na tablicy pojawił się wynik 7:2. Po wzięciu czasu przez trenera Krzysztofa Frączka gra się wyrównała, ale to pozwalało świdniczanom na utrzymanie uzyskanej przewagi aż do stanu 12:6. Wtedy trzy kolejne błędy własne zawodników Avii sprawiły, że dystans punktowy zmniejszył się do zaledwie do trzech punktów. Czas wzięty przez trenera Sławomira Czarneckiego nic nie zmienił w obrazie gry i po kilku kolejnych akcjach na prowadzenie 15:14 wyszli niebylczanie. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, zwiastując emocjonującą końcówkę. Ostatecznie więcej zimnej krwi w ostatnich akcjach zachowali gospodarze, których zwycięstwo w pierwszym secie 27:25 przypieczętował efektownym atakiem z drugiej linii Bartłomiej Żywno.

Początek drugiej partii miał wyrównany przebieg. Później pojawiły się drobne problemy z przyjęciem zagrywki po stronie gospodarzy, co skutecznie wykorzystali zawodnicy z Niebylca, obejmując trzypunktowe prowadzenie 10:7. Po czasie świdniczanie szybko jednak odrobili straty, przejmując powoli inicjatywę w grze. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od stanu 13:13 ich przewaga stopniowo się powiększała i ostatecznie bez większych problemów zapisali kolejny set na swoim koncie, zwyciężając w nim 25:21.

Trzecią odsłonę meczu gospodarze rozpoczęli od poważnych problemów z przyjęciem zagrywki. Wystarczy tylko wspomnieć, że pięć z pierwszych dziewięciu punktów zdobytych przez gości to efekt asów serwisowych. Nic więc dziwnego, że na tablicy wyników pojawił się wynik 3:9. Czas wzięty w tym momencie przez trenera świdniczan przyniósł spodziewane efekty. Główne dzięki skutecznej grze Żywno w ataku i polu zagrywki przewaga przyjezdnych zmalała do jednego punktu. Przy stanie 14:14 problemy z przyjęciem zagrywki przytrafiły się z kolei niebylczanom. Po dwóch asach serwisowych i ataku gości w aut zawodnicy Avii odskoczyli na trzy punkty. Tę bezpieczną przewagę udało im się utrzymać do końca, a że po drodze przytrafiła im się jeszcze jedna asowa zagrywka, ostatecznie zakończyli seta wynikiem 25:21, by w całym meczu triumfować 3:0.

MKS Avia Świdnik – KS SMS Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:0
(27:25; 25:21; 25:21)

Avia: Baranowski, Guz, Misztal, Czarnecki, Obermeler, Żywno, Bonisławski (libero) oraz Kurek, Zdrojewski i Sajdak
Neobus: Warzocha, Jakubek, Cebula, Skomro, Marciniak, Oziabło, Świeczka (libero) oraz Włodarczyk, Jakóbski, Kukulski i Kościółek