Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejny triumf Avii w tie-breaku

II liga M: Kolejny triumf Avii w tie-breaku

Siatkarze Avii mieli czego żałować po zakończeniu spotkania z KKS-em Kozienice. Wprawdzie trzeci mecz bieżącego sezonu w drugiej lidze mężczyzn rozgrywany w Świdniku zakończył się podobnie, jak dwa poprzednie – zwycięstwem gospodarzy 3:2, ale tym razem wygrana gospodarzy 3:0 była dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zespół z Kozienic doprowadził jednak do tie-breaka.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od prowadzenia Avii 2:0. Co prawda po chwili było już 2:2, ale od tego momentu świdniczanie zaczęli stopniowo budować swoją przewagę. W połowie seta na tablicy widniał wynik 15:9. Gdy wydawało się, że gospodarze bez jakichkolwiek problemów zapiszą tę partię na swoją korzyść, seria błędów własnych sprawiła, że goście szybko odrobili kilka punktów, doprowadzając do rezultatu 16:15. Po chwili jednak sytuacja wróciła do normy i zawodnicy ze Świdnika znów dominowali na boisku, by ostatecznie zwyciężyć 25:21.

Drugą partię meczu, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 3:0. Gra jednak szybko się wyrównała i do stanu 16:15 żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na kilka punktów. Druga część seta należała jednak zdecydowanie do zawodników Avii, a że w drużynie przyjezdnych mylił się często w ataku, próbując wziąć na siebie ciężar gry, Radosław Kiraga, świdniczanie bez większych problemów zapisali tę partię na swoje konto, zwyciężając 25:18.

Gdy w trzecim secie po wyrównanym początku zawodnicy Avii odskoczyli na trzy punkty (10:7)m wydawać się mogło, że nie będą mieli żadnych problemów z zakończeniem spotkania w trzech partiach. Tymczasem głównie dzięki zaskakującym błędom własnym gospodarzy kozieniczanie nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale ostatecznie triumfowali w tej partii 25:23.

Początek czwartej odsłony meczu nie wskazywał, że poniesiona trochę na własne życzenia porażka w poprzednim secie może podłamać zawodników Avii. Od stanu 5:5 to jednak goście zaczęli stopniowo powiększać swoją przewagę, która wynosiła już nawet cztery punkty (12:8). Gdy gospodarzom udało się zniwelować straty i na tablicy pojawił się wynik 14:15, ich gra znów niespodziewanie się załamała. Zawodnicy z Kozienic nie wypuścili tej szansy z rąk i systematycznie, dzięki skutecznym akcjom zwiększali swoją punktową przewagę, zwyciężając 25:19.

Decydujący o wyniku spotkania set nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto był lepszy w tej potyczce. Świdniczanie głównie za sprawą bardzo dobrej postawy Łukasza Zugaja, który brylował nie tylko w ataku, prowadzili od początku do końca piątego seta i zwyciężyli go 15:12, dopisując na swoim koncie w ligowej tabeli kolejne dwa punkty.

ASPS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:2
(25:21, 25:18, 23:25, 19:25, 15:12)

Avia: Zugaj, Misztal, Kurek, Jaskulski, Sajdak, Gajosz, Sadowski (libero) oraz Płaskociński, Mańkowski i Kostaniak
KKS: Fryszkowski, Jeziorowski, Koryciński M., Kiraga, Kałasz, Ranecki, Sąpór (libero) oraz Obremski, Skwarek i Ostrowski