Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejne mecze półfinałowe za nami

II liga M: Kolejne mecze półfinałowe za nami

Sobota przyniosła kolejne spotkania w turniejach półfinałowych II ligi mężczyzn. Niepokonani w tej części ligowych zmagań pozostali gracze BAS Białystoku, SPS-u Chrobrego Głogów oraz LUK Politechniki Lublin. BAS i Chrobry mają już pewny awans do turnieju finałowego.

W rywalizacji pierwszej grupy swoich kibiców zawiedli siatkarze MKS-u Aqua-Zdroju. Gospodarze nie postawili szczególnie dużego oporu siatkarzom SPS Chrobrego Głogów, który nawet w trudnym trzecim secie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoje konto. Chrobry tym samym awansował do fazy finałowej. Piątkową porażkę zamazali z kolei zawodnicy Trefla Lębork. Wspomniana drużyna pewnie poradziła sobie bowiem z GBS-em Bank KS Orzeł Międzyrzecz na dystansie trzech partii dominując w każdym elemencie.

W Białymstoku swoją siłę pokazują gracze miejscowego BAS-u. W sobotę białostoczanie zmierzyli się z Legią Warszawa. Stołeczni zgarnęli wprawdzie pierwszą odsłonę na swoje konto, jednakże od tego momentu na parkiecie rządzili gospodarze, deklasując swojego oponenta i zapewniając sobie miejsce w turnieju fiałowym. Drugi mecz tej grupy zakończył się zwycięstwem LKS-u Czarnych Rząśnia. Czarni potrzebowali jednak tie-breaka, by uporać się z siatkarzami Tubądzina Volley MOSiR Sieradz. Przegrywali już w meczu 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu.

Podczas rywalizacji w Świdniku piątkowe niepowodzenie powetowali sobie siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie.  ZAKSA okazała się lepsza od MKS-u Andrychów, tracąc przy tym jednego seta. Prowadziła po dwóch gładko wygranych  setach w meczu 2:0, ale potem do głosu doszli  siatkarze z Andrychowa. Po wygranej trzeciej partii mieli szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale w najważniejszych momentach czwartej partii lepsza okazała się ZAKSA. Swoich fanów zawiedli natomiast gospodarze rywalizacji. MKS AVIA Świdnik tylko w drugim secie bowiem była w stanie zagrozić zawodnikom LUK Politechniki Lublin, która tym samym odniosła drugie zwycięstwo w grupie. Jednostronne były zwłaszcza trzeci i czwarty set.