Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trzy grupy zainaugurowały sezon

II liga M: Trzy grupy zainaugurowały sezon

W ostatni weekend zmagania rozpoczęli drugoligowcy. Na parkiet wybiegły zespoły, które grają w grupach drugiej, trzeciej i piątej, jest to związane z różną ilością drużyn w poszczególnych grupach. Na 17 spotkań 6 zakończyło się podziałem punktów. W najbliższą sobotę na parkietach pojawią się już wszystkie zespoły.

Grupa 2

W derbach Warszawy zespół MOS-u Wola pokonał 3:1 Legię. Dwa sety były grane na przewagi, spotkanie mogło podobać się kibicom. Kolejna stołeczna drużyna – Metro, pojechała do Białegostoku. Górą byli gospodarze, którzy wygrali w czterech partiach. – Można powiedzieć, że źle weszliśmy w mecz, bo przegraliśmy pierwszego seta, ale z czasem rozkręciliśmy się i kibice mogli zobaczyć momenty fajnej gry z naszej strony. Ale też mamy nad czym pracować. Za dużo marnowaliśmy zagrywek i potrafiliśmy seryjnie tracić punkty nawet przy dobrym odbiorze – powiedział dla Gazety Współczesnej szkoleniowiec BAS-u, Jacek Malczewski. Najbardziej wyrównany był mecz pomiędzy Centrum Augustów a Czołgiem AZS Uniwersytet Warszawski, który zakończył się zwycięstwem podlaskiego zespołu dopiero w tie-breaku. – Przede wszystkim nasz rozgrywający Kamil Danilczyk nie radził sobie. Ale dla niego to był dopiero pierwszy mecz w poważnej ligowej siatkówce i należało się tego spodziewać. W kolejnych dwóch setach było już lepiej, graliśmy swoją siatkówkę. Natomiast w czwartym rywale na początku uzyskali większą przewagę, a my dokonaliśmy wielu zmian i pograli trochę zmiennicy. Natomiast w tie-breaku znowu wyszliśmy podstawowym ustawieniem i praktycznie od początku prowadziliśmy różnicą dwóch punktów – przyznał dla Gazety Współczesnej grający trener Centrum – Wojciech Iwanowicz. Łatwą przeprawę mieli olsztynianie, którzy w trzech setach pokonali UKS Biała Podlaska. Siatkarze AZS-u UWM w żadnej partii nie pozwolili rywalom przekroczyć 19 punktów. Także trzy sety trwało spotkanie między Lesanem Halinów a Energą Ostrołęka. Pierwsza partia była bez historii, wysoko wygrali zawodnicy z Ostrołęki, w kolejnych dwóch opór stawiali halinowianie, ale na niewiele się to zdało. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski wygrał z Huraganem z Wołomina 3:1. Pierwszym liderem został AZS UWM Olsztyn.

Siatkarze Czarnych Rząśnia od mocnego uderzenia rozpoczęli drugoligowe zmagania w swojej hali. W trzech setach pokonali beniaminka – SPS Dragon Dobre. Goście nie mieli zbyt dużo do powiedzenia w starciu z doświadczonymi rząśnianami. Dzięki temu Czarni zostali liderem tabeli i zapewne będą chcieli zostać tam jak najdłużej. Także dobre otwarcie rozgrywek zanotował zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki, który 3:0 pokonał Mickiewicza Kluczbork. Najbardziej wyrównana była druga partia, która toczyła się na przewagi, pozostałe kontrolowali zawodnicy Lechii. Pięć setów mogli oglądać kibice zgromadzeni w hali w Kaliszu, gdzie miejscowy MKS podejmował Caro Rzeczyca. Zwycięsko z pojedynku wyszli gospodarze. – Obawiałem się tego meczu, bo już na początku sezonu mamy trudny terminarz. W pierwszych czterech kolejkach mierzymy się z zespołami, które będą liczyły się w walce o awans. Jeśli w każdym z tych spotkań pokusimy się o jakąkolwiek zdobycz punktową, to będzie nas to bardzo cieszyło. Dlatego jesteśmy zadowoleni z inauguracyjnej wygranej. Lepiej wytrzymaliśmy ten pięciosetowy pojedynek pod względem fizycznym – powiedział dla Faktów Kaliskich trener MKS-u, Mariusz Pieczonka. Także pięć setów trwało spotkanie LKPS-u Borowno z AZS-em Uniwersytet Łódź. Łodzianie prowadzili już 2:0, w trzeciej partii przełamali się gospodarze i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drugi zespół SMS-u PZPS Spała wygrał 3:1 wyjazdowy mecz z MOSiR-em Sieradz. Uczniowie ze Spały musieli mocno zapracować na wygraną, tylko druga partia nie toczyła się na przewagi. W pierwszej kolejce pauzował zespół Bzury Ozorków.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Radlin a Winnerem Czechowice-Dziedzice zostało rozegrane już w czwartek. Pierwszy set był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt, a ostatecznie na przewagi wygrali gospodarze. W połowie drugiej partii siatkarze Winnera odskoczyli na dwa oczka i dowieźli je do końca. Trzeci set toczył się pod dyktando radlinian, czwarty także padł ich łupem, dzięki czemu gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa na otwarcie II ligi. W piątek na parkiet w Tychach wybiegli siatkarze TKS-u i AZS-u Politechniki Opolskiej. W trzech partiach wygrali gospodarze. Także trzysetowy pojedynek miał miejsce w Jaworznie, gdzie MCKiS pokonał Juvenię Głuchołazy. Rafako Racibórz prowadziło 2:0 w spotkaniu w Żorach przeciwko Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trener Jarosław Kubiak musiał dokonać zmian, jego podopieczni złapali wiatr w żagle i wygrali 3:2. W spotkaniu pomiędzy Volleyem Rybnik a MKS-em Andrychów faworytem byli ci drudzy. W pierwszej partii goście wywiązali się ze swojej roli, wygrywając do 22. Dwie kolejne partie padły łupem rybniczan. Czwarty set należał do MKS-u i o losach spotkania musiał zadecydować tie-break. Lepiej zaczęli siatkarze z Andrychowa, którzy dowieźli prowadzenie do końca. Pięć setów trwało spotkanie pomiędzy UKS-em Strzelce Opolskie a SMS-em PZPS III Spała, wygrywali raz jedni, raz drudzy, dobre momenty przeplatały się z błędami. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli gospodarze.