Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M, gr. VI: Lider ze Świdnika nie zwalnia tempa

II liga M, gr. VI: Lider ze Świdnika nie zwalnia tempa

Kolejne pewne zwycięstwo zaliczyli na swoim koncie zawodnicy drugoligowej Avii Świdnik. W inaugurującym rewanżową rundę spotkaniu z młodzieżą z AKS-em V LO Rzeszów ich dominacja nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Zakończony rezultatem 3:0 mecz pozwolił świdniczanom utrzymać pozycję lidera grupy 6.

Początek pierwszego seta mógł lekko zaskoczyć sympatyków świdnickiej drużyny. Do stanu 8:7 gra toczyła się bowiem punkt za punkt i trudno było dostrzec różnice w poziomie umiejętności graczy obu zespołów. Dopiero pojawienie się w polu serwisowym gospodarzy Błażeja Czarneckiego pozwoliło zawodnikom Avii odskoczyć na kilka punktów. Jego urozmaicona zagrywka sprawiała wiele kłopotów rzeszowianom, przez co nie potrafili oni skutecznie kończyć swoich akcji w ataku. Nic więc dziwnego, że na tablicy wyników szybko pojawił się wynik 12:7. Od tego momentu świdniczanie kontrolowali przebieg seta, na niewiele pozwalając gościom i wygrali go pewnie 25:17.

Chociaż drugi set rozpoczął się od prowadzenia gości 3:1, to zawodnicy Avii szybko narzucili swój styl, zdobywając kolejno pięć punktów. W dalszej części partii obraz gry nie uległ zmianie. Świdniczanie dominowali w każdym elemencie. Nic dziwnego, że od stanu 6:3 systematyczne powiększali swoją przewagę. W połowie seta było już 17:10, a ostatecznie licznik zatrzymał się na wyniku 25:12.

Pewne zwycięstwo w drugiej partii sprawiło, że trener Sławomir Czarnecki dokonał kilku roszad w szóstce, która wybiegła na parkiet, aby rozegrać trzeciego seta. Zanim „nowi” zawodnicy złapali właściwy rytm, gra się wyrównała. Dopiero od stanu 11:8 wszystko wróciło do normy. Świdniczanie znów dominowali na boisku, powiększając swoją przewagę do sześciu punktów. Pięcio-, sześciopunktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się przez całą drugą część trzeciego seta, który ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 25:20 i tym przypieczętowali triumf w całym spotkaniu 3:0.

MKS Avia Świdnik – AKS V LO Rzeszów 3:0
(25:17, 25:12, 25:20)

Avia: Baranowski, Rejowski, Misztal, Kurek, Czarnecki, Obermeler, Bonisławski (libero) oraz Bieńko (libero), Żywno, Zdrojewski, Guz i Machowicz
AKS: Stawiarz, Olejnik, Pichta, Krzystanek, Szymanik, Lasocki i Krztoń (libero) oraz Wilkowski, Warzocha i Drzazga