Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Druga kolejka za nami

II liga M: Druga kolejka za nami

W miniony weekend na II-ligowych parkietach rozegrano drugą kolejkę w rywalizacji mężczyzn. Nie doszło do wielu niespodzianek. Przebudził się Orzeł Międzyrzecz, udanie do rywalizacji włączyła się Avia Świdnik, za to niedosyt może odczuwać TKS Tychy, który przegrał w Spale, choć prowadził już 0:2. Jest jeszcze kilka zespołów, które wciąż czekają na pierwsze punkty w rozgrywkach.

Na czele pierwszej grupy znajduje się Trefl Lębork, który odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Tym razem na wyjeździe rozprawił się z Notecią Czarnków, a moment słabości przytrafił mu się tylko w drugiej partii. Po piętach depcze mu OPP Powiat Kołobrzeg, który jednak męczył się na wyjeździe z AZS-em Zielona Góra. Odniósł zwycięstwo dopiero w tie-breaku, a jeden zdobyty punkt przez gospodarzy sprawił, że nie ma już zespołu z zerowym dorobkiem punktowym. Po wpadce w pierwszej kolejce przebudził się Orzeł Międzyrzecz, który tylko seta stracił w wyjazdowej konfrontacji ze Stoczniowcem Gdańsk. W ten sposób wysłał sygnał do rywali, że moment słabości ma już za sobą. Kolejnego tie-breaka rozegrali siatkarze SMS-u Police, którzy znowu nie potrafili postawić kropki nad i. Tym razem w piątej odsłonie ulegli u siebie Stali Grudziądz. W drugiej kolejce pauzowała Trójka Nakło.

W drugiej grupie na fotelu lidera zasiada Legia Warszawa, która w miniony weekend rozprawiła się z Czołgiem AZS UW Warszawa, nie oddając przeciwnikom ani jednego seta. Jednak punktu w rozgrywkach nie stracił jeszcze też drugi AZS UWM Olsztyn, który wprawdzie źle rozpoczął starcie w Międzyrzecu Podlaskim, ale od drugiej odsłony przejął inicjatywę na boisku, ostatecznie pewnie pokonując miejscowy Huragan. Atutu swojego parkietu nie wykorzystał też inny Huragan, ten z Wołomina, który tylko seta przed własną publicznością urwał MOS-owi Woli Warszawa. A miał szansę na lepszy wynik, bowiem jedną z partii przegrał po walce na przewagi. Udanie rozgrywki zainaugurował za to BAS Białystok, który u siebie ograł Centrum Augustów. Moment dekoncentracji przytrafił mu się tylko w trzeciej partii, ale zdołał zamknąć pojedynek w czterech setach. W drugiej kolejce pauzowali siatkarze Metra Warszawa.

Na czele trzeciej grupy znajduje się MOSiR Sieradz, który lekko, łatwo i przyjemnie rozprawił się z LKPS-em Borowno. W żadnym z trzech setów nie pozwolił rywalom dobrnąć nawet do 20 oczek. W pozostałych meczach było więcej emocji. Tie-breakiem zakończyło się spotkanie w Spale, gdzie SMS PZPS II pokonał Wilki Wilczyn. Również pięć setów rozegrano w Ozorkowie, gdzie Czarni Rząśnia prowadzili już 2:1, ale gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania i podnieść z parkietu dwa oczka. Na pierwsze punkty wciąż muszą poczekać rezerwy bełchatowskiej Skry, które nie wygrały żadnego seta w Częstochowie, ulegając 0:3 miejscowemu IV LO. Atutu własnego parkietu nie wykorzystał za to Kasztelan Rozprza, który musiał uznać wyższość Konspolu Słupca. Goście pozwolili sobie tylko na przegranie jednej partii, a dzięki temu komplet oczek zabrali ze sobą do Wielkopolski.

W meczu na szczycie czwartej grupy Aqua Zdrój Wałbrzych pokonała Chrobrego Głogów. Gospodarze stracili tylko jednego seta, a dzięki temu zostali jedyną drużyną w grupie, która nie straciła jeszcze żadnego punktu. Po piętach depcze im Olavia Oława, która szybko rozprawiła się z Ikarem Legnica. Gospodarze nie wygrali żadnego seta, przez co obecnie zamykają ligową tabelę. Po pierwszą wygraną w sezonie sięgnął za to beniaminek z Milicza, który u siebie w czterech odsłonach pokonał Astrę Nowa Sól. Do tie-breaka doszło w Bolesławcu, gdzie miejscowy BTS przegrał z Bielawianką Bielawa. Goście mieli szansę na komplet punktów, ale ambitnie grający gospodarze doprowadzili do podziału łupów. Pięć setów rozegrano również w Głuchołazach. Juve dobrze zaczęło pojedynek z Sobieskim Żagań, ale na dystansie spotkania lepsi okazali się goście, którzy do domu wrócili z dwoma oczkami na koncie.

Na czele piątej grupy znajduje się MKS Andrychów, który nie miał problemów z ograniem na wyjeździe rezerw BBTS-u Bielsko-Biała. MKS w tym sezonie nie stracił jeszcze żadnego seta. Tuż za jego plecami plasuje się ZAKSA Strzelce Opolskie, która na wyjeździe w czterech partiach uporała się z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. O sporym niedosycie mogą mówić gracze Volleya Rybnik, którzy w Spale prowadzili już 2:0 z SMS-em PZPS I, ale trzy kolejne odsłony padły łupem gospodarzy, którzy dzięki temu odnieśli pierwszą wygraną w rozgrywkach. Atutu własnego parkietu nie wykorzystały rezerwy MKS-u Będzin, które nie sprostały Kęczaninowi Kęty. Tylko jedna wygrana partia sprawiła, że gospodarze musieli obejść się smakiem zdobyczy punktowej. Na jakiekolwiek oczka wciąż czeka AZS Politechnika Opolska, która nie ugrała nawet seta TKS-owi Tychy, przez co została jedyną drużyną w grupie z zerowym dorobkiem punktowym.

Mimo że siatkarze Politechniki Lublin w miniony weekend pauzowali, to zachowali pierwsze miejsce w grupie szóstej. Chociaż sytuacja w niej jest wyrównana, bo sporo zespołów ma po 3 punkty na koncie. Udanie do rywalizacji włączyła się Avia Świdnik, która u siebie pokonała Karpaty Krosno. Moment słabości przytrafił się jej tylko w drugiej partii, ale i tak sięgnęła po komplet oczek. Pozostałe zespoły nie wykorzystały atutu własnego parkietu. PZL Sędziszów Małopolski tylko seta u siebie wygrał w konfrontacji z KKS-em Kozienice, a to było zbyt mało, aby otworzyć dorobek punktowy w tym sezonie. Jeszcze słabiej spisał się AKS V LO Rzeszów, który 0:3 przegrał z Neobusem Niebylec, przez co obecnie zamyka ligową tabelę w grupie szóstej. W miniony weekend oprócz Politechniki pauzowali również Błękitni Ropczyce.