Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W czołówkach grup bez zmian, Avia znów liderem

II liga M: W czołówkach grup bez zmian, Avia znów liderem

W miniony weekend w II lidze mężczyzn odbyła się już 9. runda spotkań. Kolejne wygrane na swoim koncie zapisały m.in. BAS Białystok i MKS Avia Świdnik, które pozostają jedynymi niepokonanymi jak dotąd drużynami. Wciąż bez zwycięstw na koncie są natomiast SMS Police, PGE Skra II Bełchatów i PZL Sędziszów Małopolski.

W grupie 1 drugą wygraną w sezonie zanotowali siatkarze Womixu NTS Trójki Nakło. Stoczyli oni zacięty bój z AZS-em UZ Zielona Góra. Gospodarze wygrali spotkanie dopiero po tie-breaku, mimo że prowadzili w meczu już 2:0. Do pięciosetowego starcia doszło też w Kołobrzegu, gdzie UKS OPP Powiat Kołobrzeski podejmował Stal Grudziądz. Ostatecznie dwa oczka zapisali na swoim koncie przyjezdni. Bez problemów starcie z SMS-em Police wygrali za to siatkarze Orła Międzyrzecz. Rozbili oni rywali 3:0, wygrywając w poszczególnych setach do 14, 20 i 14. Komplet punktów wywalczyli też zawodnicy Noteci Czarnków, bez straty seta pokonując u siebie Stoczniowca Gdańsk. Najwięcej emocji dostarczyła pierwsza partia spotkania, którą gospodarze wygrali dopiero po grze na przewagi. W tej kolejce pauzowali siatkarze Trefla Lębork. Liderem grupy wciąż jest Orzeł Międzyrzecz, tabelę zamykają zawodnicy SMS-u Police, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali.

W grupie 2 hitem kolejki było starcie w Olsztynie, gdzie trzeci w zestawieniu AZS UMW podejmował będący na czwartym miejscu KS Metro Warszawa. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszą partię. W kolejnych górą byli jednak gospodarze i to na ich konto ostatecznie trafił komplet punktów. Ze zwycięstwa cieszył się jednak inny stołeczny zespół – Legia Warszawa. Jej rywalem był najsłabszy w zestawieniu Huragan Wołomin. Warszawianie wygrali to starcie bez straty seta i pozostają wiceliderem tabeli. Równie dobrze poradzili sobie liderzy grupy, siatkarze BAS-u Białystok. Oni z kolei 3:0 pokonali Czołg AZS UW Warszawa. Do najbardziej zaciętego starcia doszło w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie miejscowy Huragan  podejmował Centrum Augustów. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę przyjezdni.

Pewne wygrane w rywalizacji grupy 3 zapisały na swoim koncie ekipy Czarnych Rząśnia i Konspola Słupca. Pierwsi bez starty seta pokonali AZS IV LO Częstochowa, drudzy w takim samym stosunku triumfowali nad Skrą II Bełchatów. Bełchatowianie ponieśli już dziewiątą porażkę w sezonie i pozostają najsłabszą drużyną tabeli. Jedną partię z kolei oddali LKPS-owi Borowno wiceliderzy zestawienia, siatkarze Bzury Ozorków. Z kolei w Rozprzy i Sieradzu doszło do pięciosetowych pojedynków. Kasztelan Rozprza stoczył zwycięski bój z Wilkami Wilczyn, zaś Tubądzin Volley MOSiR Sieradz zapisał na swoim koncie dwa oczka po starciu z SMS-em PZPS II Spała. Sieradzanie pozostają tym samym liderem grupy.

W grupie 4 w większości spotkań zwycięzcy cieszyli się z kompletu punktów. Bielawianka Bielawa i Sobieski Żagań oddali swoim rywalom tylko seta – pierwsi pokonali Ikara Legnica, drudzy Olavię Oława. Na niewiele zaś swoim rywalom pozwolili siatkarze Astry Nowa Sól i Chrobrego Głogów, którzy po 3:0 pokonali, odpowiednio, BTS Bolesławiec oraz Juve Głuchołazy. W hicie kolejki, wicelider zestawienia, MUKS Milicz, przed własną publicznością musiał uznać wyższość lidera – MKS-u Aqua-Zdrój Wałbrzych. Zespoły stoczyły jednak niezwykle wyrównany bój, w którym zwycięzcę wskazał dopiero tie-break. Na czele tabeli bez zmian – ekipa z Wałbrzycha wyprzedza miliczan o dwa punkty. Zestawienie zamyka MKS Ikar Legnica.

Lider grupy 5, MKS Andrychów, bez problemów rozprawił się w tej kolejce z MKS-em II Będzin. Andrychowianie pewnie wygrali mecz 3:0. Swoją wyższość pokazali zwłaszcza w trzeciej partii spotkania, w której rozbili przeciwników do 11. Wicelider zestawienia, ZAKSA Strzelce Opolskie, mierzył się na wyjeździe z BBTS-em II Bielsko-Biała. Goście oddali rywalom tylko jednego seta i zapisali na swoim koncie cenne trzy oczka. Bielszczanie spadli po tym meczu na ostatnie miejsce w tabeli. Czterech setów potrzebowali też zawodnicy UMKS-u Kęczanina Kęty do zwycięstwa nad TKS-em Tychy, a także AZS Politechnika Opolska, który rozprawił się z TS-em Volleyem Rybnik. Do najciekawszego spotkania doszło w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie AT Jastrzębski Węgiel II podejmował SMS PZPS I Spała. Lepsi okazali się tam goście, którzy mimo że prowadzili w meczu już 2:0, triumfowali ostatecznie po pięciu setach.

W grupie 6. zwycięską passę kontynuuje MKS Avia Świdnik, która powróciła na fotel lidera. Tym razem jej rywalem był AKS V LO Rzeszów. Świdniczanie już od pierwszych piłek spotkania narzucili rzeszowianom swój rytm gry, wygrywając dwie pierwsze partie do 16. Trzecia odsłona padła łupem gospodarzy, ale w kolejnej siatkarze Avii powrócili na właściwe tory i rozbili gospodarzy starcia do 15, wygrywając całe spotkanie 3:1. Drugą wygraną w sezonie zanotowali zawodnicy KS-u Błękitnych Ropczyce, którzy 3:0 pokonali najsłabszy zespół tabeli, PZL Sędziszów Małopolski. Bez straty seta Neobus Niebylec pokonał także na wyjeździe KKS Kozienice. LUK Politechnika Lublin oraz Karpaty Krosno w tej kolejce pauzowały.