Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Na czele grup bez zmian, porażka Czarnych Rząśnia

II liga M: Na czele grup bez zmian, porażka Czarnych Rząśnia

W miniony weekend na II-ligowych boiskach w rywalizacji mężczyzn nie obyło się bez niespodzianek. Taką spawili uczniowie SMS-u spała, którzy wygrali z Czarnymi Rząśnia, którzy jednak zachowali pozycję lidera. W pozostałych grupach lider także nie uległ zmianie.

W pierwszej grupie nie ma mocnych na Olimpię Sulęcin, która w miniony weekend u siebie nie dała większych szans Stali Grudziądz. Pewnie wygrała 3:0, a tylko w jednej partii rywale dobrnęli do granicy 20 oczek. Porażkę poniósł za to dotychczasowy wicelider z Wilczyna, który nie sprostał na wyjeździe Stoczniowcowi Gdańsk. Emocji nie brakowało, ale Wilki urwały gospodarzom tylko jednego seta. Pewien niedosyt może odczuwać Orzeł Międzyrzecz, który we własnej hali prowadził już 2:0 z Konspolem Słupca, ale dopiero w tie-breaku zdołał przypieczętować zwycięstwo. Niespodzianki za to nie sprawili młodzi adepci siatkówki z Polic, którzy przegrali u siebie z Notecią Czarnków. Najwięcej emocji było w drugiej odsłonie, którą gospodarze przegrali po walce na przewagi. W miniony weekendd pauzowały rezerwy Trefla Gdańsk, które znajdują się w drugiej połowie tabeli.

W drugiej grupie na zwycięskiej ścieżce jest BAS Białystok. Lider tej grupy w miniony weekend u siebie odprawił z kwitkiem Centrum Augustów. Goście w każdej z partii dobrnęli do granicy 20 oczek, ale na więcej nie było ich stać. W górę stawki pnie się za to Legia Warszawa, która we własnej hali rozprawiła się w trzech setach z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Goście nie zawiesili jej zbyt wysoko poprzeczki, a tylko w jednej partii przekroczyli 20 punktów. Więcej emocji było w derbach stolicy, w których Metro prowadziło już 2:0 z MOS-em Wola, ale dwie kolejne odsłony przegrało po walce na przewagi. Tym razem jednak stara siatkarska zasada się nie sprawdziła, a gospodarze triumfowali w tie-breaku. Z kolei w starciu zespołów plasujących się w dolnej części tabeli uczniowie SMS-u Spała rozprawili się z AZS-em UWM Olsztyn. Gospodarze tylko w jednej partii oddali inicjatywę przyjezdnym, ale komplet punktów został w Spale. W miniony weekend pauzował Bestios Białystok, który znajduje się w górnej części tabeli.

Porażka przytrafiła się liderowi trzeciej grupy, czyli Czarnym Rząśnia. Mimo że prowadzili oni we własnej hali z uczniami SMS-u Spała 2:1, to ani w czwartej, ani w piątej partii nie przypieczętowali wygranej. Jednak ich przewaga nad drugim w stawce Volley’em jest duża, bo wynosi sześć punktów. Zespół z Sieradza nie wykorzystał potknięcia lidera, a sam przegrał w Częstochowie w czterech setach. Zerwał się do walki, ale do podziału łupów nie udało mu się doprowadzić. Kolejną wygraną na koncie zanotował za to Lotnik Łęczyca, który u siebie wykazał wyższość nad Kasztelanem Rozprza. Szczególnie w trzecim secie udzielił mu lekcji siatkówki, pozwalając zdobyć zaledwie 9 oczek. Z kolei szansy na zwycięstwo nie wykorzystała Bzura Ozorków, która na wyjeździe prowadziła już 2:1 ze Spartą Grodzisk Mazowiecki, ale gospodarze zdołali odwrócić losy meczu i wygrać w tie-breaku.

W czwartej grupie prowadzenie utrzymała Astra Nowa Sól, która w derbach lubuskich pokonała AZS Zielona Góra. Mimo że źle zaczęła mecz z przyjezdnymi, to od drugiej partii przejęła inicjatywę na boisku i nie oddała jej do końca meczu. Podobny przebieg miało spotkanie w Oławie, gdzie Olavia tylko w jednej odsłonie postawiła się Aqua Zdrój Wałbrzych. Przyjezdni wygrali 3:1, dzięki czemu są wiceliderem. Pewne męczarnie w starciu z najsłabszym w stawce Rośkiem Syców miał Sobieski Żagań. Stracił nawet jednego seta, ale ostatecznie zdobył komplet punktów. Jednostronny pojedynek odbył się za to w Legnicy, gdzie miejscowy Ikar nie sprostał Bielawiance Bielawa. Nie urwał jej żadnego seta, przez co wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w stawce. W miniony weekend pauzowała MUKS Ziemia Milicka Milicz, która znajduje się w drugiej części tabeli.

W piątej grupie zostalo zachowane status quo. Na czele wciąż znajduje się TKS Tychy, który nie miał problemów, aby w miniony weekend rozprawić się z rezerwami MKS-u Będzin. Po pewne punkty sięgnął także Kęczanin Kęty, który we własnej hali odprawił z kwitkiem Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trochę walki było tylko w pierwszym secie, ale w kolejnych goście byli już tylko tłem dla gospodarzy. Dobrą passę podtrzymał także MKS Andrychów, który u siebie ograł Volley’a Rybnik. Nie było to jednak jednostronne widowisko. Dwie partie kończyły się walką na przewagi, ale gościom do podziału łupów nie udało się doprowadzić. Wpadkę zaliczyła za to AZS Politechnika Opolska, która przegrała z najsłabszymi w stawce rezerwami BBTS-u Bielsko-Biała. Dla bielszczan była to pierwsza wygrana w rozgrywkach, która jednak nie pozwoliła im uciec z ostatniej pozycji w stawce.

W grupie szóstej niepodzielnie króluje Avia Świdnik, która w miniony weekend u siebie ograła bez straty seta Błękitnych Ropczyce. Trochę walki było jedynie w trzeciej odsłonie, ale rywale nie zawiesili zbyt wysoko poprzeczki faworytom. Wiceliderem jest KKS Kozienice, który również w trzech partiach rozprawił się z Neobusem Niebylec. Na trzecią lokatę awansowała za to drużyna z Sędziszowa Małopolskiego, która w trzech setach rozbiła MOSiR Jasło. O bezradności rywala najdobitniej świadczy fakt, że w żadnej z odsłon nie zdobył więcej niż 15 punktów. Kryzys przeżywa za to Wisłok Strzyżów, który nie sprostał znacznie niżej notowanym Karpatom Krosno. Wprawdzie dobrze zaczął mecz, ale ostatecznie musiał zadowolić się wygraną tylko w jednym secie, a brak zdobyczy punktowej kosztował go spadek na czwarte miejsce w tabeli.