Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Cenne zwycięstwo augustowian z Legią

II liga M: Cenne zwycięstwo augustowian z Legią

W ostatnim mecz tego roku siatkarze warszawskiej Legii podejmowali u siebie Centrum Augustów – trzecią drużynę rozgrywek grupy B. Ewentualne zwycięstwo „Wojskowych” mogło przybliżyć ich do trzeciego miejsca w ligowej tabeli. Niestety po wyrównanej i zaciętej walce lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:2.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli zawodnicy z Augustowa, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:1. Kilkupunktowa przewaga gości utrzymywała się jeszcze przez kilka następnych wymian, po czym do odrabiania strat ostro wzięli się podopieczni Daniela Kołodziejczyka. Sygnał do ataku dał Daniel Rosa, który dwukrotnie skutecznym blokiem powstrzymał zawodników Centrum, dzięki czemu przewaga zmniejszyła się do dwóch punktów. Następne wymiany to bardzo dobra gra w obronie i ataku „Wojskowych”, co szybko przełożyło się na wynik spotkania (15:12). Gospodarze nie zamierzali zadowalać się niewielkim prowadzeniem i w kolejnych wymianach, gdzie prym w ataku wiedli Mateusz Majcherek i Paweł Kaczorowski, coraz wyraźniej zaznaczali swoją dominację. Ostatecznie efektowna gra zawodników Legii przełożyła się na wysokie i pewne zwycięstwo 25:18.Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy Centrum, którzy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (4:9). Szczelny blok gości bardzo skutecznie powstrzymywał ataki warszawskiej Legii, dzięki czemu rywale odskoczyli w pewnym momencie na dziewięć punktów (9:18). Szkoleniowiec „Wojskowych” widząc bezradność w grze swojej drużyny, zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian w składzie, dając odpocząć zawodnikom podstawowej szóstki. Rezerwowi pomimo fatalnej sytuacji w secie nie złożyli tak łatwo broni. Przewaga gości po atakach Majcherka zniwelowana została do trzech punktów (18:21), ale niestety nie pomogło to odwrócić losów seta, którego augustowianie ostatecznie wygrali 25:20.

W kolejnego seta ponownie lepiej weszli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Skuteczność Majcherka pozwoliła gospodarzom na szybkie odrobienie strat (4:4), jak się później okazało, były to ostatnie zdobyte punkty przez jednego z liderów drużyny, który ze względu na uraz musiał opuścić parkiet. Następne wymiany to przez dłuższy okres gra punkt za punkt. Legioniści w pewnym momencie po blokach Piotra Świerżewskiego i Mariusza Godlewskiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:12), lecz goście bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Na kolejne — większe niż jeden punkt — prowadzenie gospodarze wyszli chwilę później, gdy po błędzie Bernatowicza Legia prowadziła 19:17, jednak i tym razem Centrum bardzo szybko doprowadziło do wyrównania. Kolejne akcje skuteczniej rozegrali goście. Mieli nawet trzy piłki setowe i to oni zwyciężyli 25:23.

Początek czwartej partii miał zupełnie inny przebieg niż wcześniejsze otwarcia. Legioniści od samego początku wzięli sprawy w swoje ręce, co pozwoliło na zdobycie dwupunktowej przewagi. Z biegiem czasu szala zaczęła przechylać się na korzyść gości, którzy najpierw doprowadzili do remisu (9:9), a chwilę później wysunęli się na prowadzenie 11:10. Czas wzięty przez szkoleniowca warszawskiej Legii przy wyniku 11:14 bardzo dobrze podziałał na zawodników Legii. Sprawy w swoje ręce wziął przede wszystkim Kaczorowski, który dzięki punktowym atakom odwrócił wynik meczu i na kolejną przerwę warszawiacy schodzili z dwupunktową przewagą (17:15). W decydującym fragmencie przewaga gospodarzy nieznacznie wzrosła (21:18) i to Legia miała otwartą drogę do tego, by doprowadzić do wyrównania w meczu. Pomimo drobnych kłopotów cel został osiągnięty i obie drużyny przystąpiły do decydującego seta.

Tie-break gospodarze rozpoczęli fatalnie, bo już po kilku wymianach na tablicy widniał wynik 4:1 dla rywali. Reakcja trenera gospodarzy była natychmiastowa, a wzięty czas znów pozytywnie wpłynął na poczynania siatkarzy ze stolicy. Swoją dobrą postawę po raz kolejny kilkoma punktami udokumentował Kaczorowski, dzięki czemu legioniści bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (6:6). Na przerwę związaną ze zmianą stron z minimalną przewagą schodzili jednak siatkarze z Augustowa (8:6), którzy w jednej z wymian zdobyli punkt w bardzo dramatycznych okolicznościach, co być może miało wpływ na dalszą część piątego seta. Po zmianie połów ośmiokrotni mistrzowie Polski nie potrafili znaleźć recepty na szczelny blok rywala, dzięki któremu Centrum odskoczyło na cztery punkty (8:12). Tej przewagi goście już nie roztrwonili i to oni ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej.

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 2:3
(25:18, 20:25, 23:25, 25:23, 12:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi mężczyzn

źródło: siatkowka.legia.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved