Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Błąd arbitrów w Wilczynie, mecz będzie powtórzony?

II liga M: Błąd arbitrów w Wilczynie, mecz będzie powtórzony?

Wilki Wilczyn przegrały czwarty mecz play-off ze Stalą Grudziądz. Na wyniku spotkania mocno zaważył błąd sędziów z drugiego seta – przy stanie 15:13 dla gości po wygraniu wymiany przez zespół Wilków punkt został zapisany na konto Stali. Drugi set faktycznie zakończył się przy stanie 24:24, chociaż na tablicy i w protokole zawodów było już 25:23 dla gości. Zespół z Wilczyna złożył protest do PZPS-u i niewykluczone, że mecz zostanie powtórzony.

Pracę sędziów w meczach ze Stalą Grudziądz trener Wilków Wilczyn Tomasz Robak krytykował już podczas sezonu zasadniczego. W niedzielnym, czwartym spotkaniu play-off wszyscy kibice mogli jednak na własne oczy przekonać się, że szkoleniowiec wilczynian miał absolutną rację. W trakcie spotkania, jak zazwyczaj to bywa, było wiele kontrowersji. W przeciwieństwie jednak do mniej oczywistych i dyskusyjnych decyzji jedno działanie było ewidentną pomyłką arbitrów. Co więcej – pomyłką, która mogła zaważyć na losach meczu, a nawet play-off.

Po pierwszym przegranym secie Wilki toczyły wyrównaną walkę ze Stalą w secie drugim. Przy stanie 15:13 punkt zdobyły Wilki (wyraźnie pokazał to jeden z sędziów głównych). Sędzia sekretarz zapisał jednak punkt drużynie ze Stali. Zamiast prowadzenia 15:14, Stal prowadziła 16:13. Po kolejnej akcji gospodarze zauważyli tę pomyłkę i zaczęli protestować. Sędziowie postanowili jednak nie zmieniać decyzji i utrzymali błędny wynik.

W dalszej części seta Wilki powinny prowadzić nawet 18:15, zamiast tego wynik brzmiał 17:16. Stal ostatecznie wygrała seta 25:23. Prawidłowy wynik powinien jednak brzmieć 24:24. Gra byłaby więc otwarta, możliwe, że Wilki wygrałyby drugiego seta i powtórzyłaby się historia z soboty, gdzie drugi wygrany set dał energię gospodarzom i wygraną w całym spotkaniu.

Zamiast tego podłamani niesprawiedliwością sędziów siatkarze Wilków przegrali drugiego seta (wbrew wydarzeniom na boisku), a następnie seta trzeciego. – Ten błąd sprawił, że przestaliśmy grać. Zamiast spokojnie budować przewagę, to kłócimy się z sędziami. Wytrąciło nas to z równowagi. Jest mi niezmiernie przykro, że po raz kolejny sędziowie grają, zamiast pozwalać nam grać. W każdym meczu z Grudziądzem jest bardzo dużo błędów sędziowskich – oceniał po mecz trener Wilków Wilczyn, Tomasz Robak.

Nie pomogły również protesty po spotkaniu. Początkowo gospodarze nie chcieli podpisać protokołu meczowego. Sędziowie byli jednak nieubłagani, nie pomagała nawet… analiza video, na której wyraźnie widać błąd sędziego sekretarza.

Wilki Wilczyn – Stal Grudziądz 0:3
(22:25, 23:25, 22:25)

stan rywalizacji play-off: 3:1 dla Stali Grudziądz