Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Bez niespodzianek w miniony weekend

II liga M: Bez niespodzianek w miniony weekend

Za nami kolejna seria gier na drugoligowym froncie. W rywalizacji mężczyzn obyło się bez niespodzianek. Wszyscy liderzy grup wygrali swoje mecze. Do małych przetasowań w czołówce doszło w grupie pierwszej, czwartej, piątej oraz szóstej.

Na prowadzeniu w pierwszej grupie umocniła się Olimpia Sulęcin, która utrzymała miano niepokonanej. W miniony weekend w meczu na szczycie okazała się lepsza od Orła Międzyrzecz. Wprawdzie wygrał on jednego seta, ale w końcówkach pozostałych okazał się słabszy od sulęcinian, przez co spadł na trzecie miejsce w stawce. Wiceliderem zostały Wilki Wilczyn, które łatwo ograły u siebie uczniów SMS-u Police, jedynie w jednej odsłonie pozwalając im dobrnąć do granicy 20 oczek. Sporo emocji było za to w Słupcy, gdzie Konspol prowadził już ze Stoczniowcem Gdańsk 2:1, ale dopiero w tie-breaku zdołał przypieczętować zwycięstwo. Z kolei atutu własnego parkietu nie wykorzystała Stal Grudziądz, która przegrała z rezerwami Trefla Gdańsk. Po dwóch setach był remis, ale trzy oczka ostatecznie pojechały do Gdańska. W miniony weekend pauzowała Noteć Czarnków, która plasuje się w dolnej części tabeli.

W drugiej grupie wciąż na prowadzeniu znajduje się BAS, która w miniony weekend w derbach Białegostoku wykazała wyższość nad Bestiosem. Wprawdzie beniaminek ambitnie walczył, ale zdołał urwać faworytowi tylko jednego seta. Obecnie białostocka ekipa ma już dziesięć oczek przewagi nad wiceliderem z Warszawy. Metro w miniony weekend szybko na wyjeździe rozprawiło się z Centrum Augustów. Trochę walki było tylko w trzeciej partii, w której gospodarze zdobyli 22 oczka. Duży niedosyt może za to odczuwać Huragan Międzyrzec Podlaski, który we własnej hali prowadził już z AZS-em UWM Olsztyn 2:0, ale nie potrafił postawić kropki nad i, a ostatecznie przegrał w tie-breaku. W meczu drużyn plasujących się w dolnych rejonach tabeli MOS Wola Warszawa pokonała uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Zdołali oni wygrać tylko seta, przez co znajdują się na końcu stawki. W miniony weekend pauzowała Legia Warszawa, która jest w czołowej czwórce.

Na czele trzeciej grupy znajduje się Volley MOSiR Sieradz, który w miniony weekend we własnej hali rozprawił się z Bzurą Ozorków w trzech setach. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, w której goście dobrnęli do granicy 20 oczek. Po piętach sieradzanom depczą Czarni Rząśnia, którzy nie mieli najmniejszych problemów, by na wyjeździe ograć Kasztelana Rozprza. Gospodarze nie mieli siatkarskich argumentów, aby zagrozić rywalom, w żadnej z partii nie przekraczając granicy 20 punktów. Niespodziankę sprawił Lotnik Łęczyca, który na wyjeździe pokonał AZS 2020 Częstochowa. Mimo że beniaminek nie stracił żadnego seta, to i tak nie opuścił ostatniego miejsca w tabeli. Za to uczniowie SMS-u Spała męczyli się u siebie ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Przegrywali już 1:2, ale ostatecznie zdołali odwrócić losy meczu, a triumf w tie-breaku pozwolił im utrzymać trzecią pozycję w tabeli.

Na fotelu lidera czwartej grupy utrzymała się Astra Nowa Sól, która nie miała łatwej przeprawy w Oławie. Przegrała jednego seta do 13, a Olavia blisko była doprowadzenia do tie-breaka. Ostatecznie jednak ta sztuka jej się nie udała. Coraz lepiej radzi sobie Aqua Zdrój Wałbrzych, która awansowała już na pozycję wicelidera. Wszystko dlatego, że odprawiła z kwitkiem Ikara Legnica. Goście nie zdobyli żadnego seta, ale w każdym dobrnęli przynajmniej do granicy 20 oczek. Więcej emocji było w Miliczu, gdzie MUKS Ziemia Milicka prowadził już z Sobieskim Żagań 2:1, ale goście zdołali odwrócić losy meczu. Triumf w tie-breaku pozwolił im utrzymać się w czołowej czwórce. Po dwóch porażkach przełamał się również AZS Zielona Góra, który wykazał wyższość w trzech setach nad Rośkiem Syców. W miniony weekend od grania ligowego odpoczywała Bielawianka Bielawa, która znajduje się tuż poza czołową czwórką.

W meczu na szczycie piątej grupy zabrakło emocji. TKS Tychy zaskakująco gładko rozprawił się na wyjeździe z Volley Rybnik. Gospodarze tylko w trzeciej partii próbowali coś wskórać, ale ostatecznie nie ugrali nawet seta, a porażka kosztowała ich spadek na czwarte miejsce w tabeli. Wiceliderem został MKS Andrychów, który bez najmniejszych problemów rozprawił się z rezerwami BBTS-u Bielsko-Biała. O słabości rywali świadczy fakt, że w całym meczu zdobyli zaledwie 50 punktów. W trzech setach zakończyło się także spotkanie w Opolu, gdzie miejscowa Politechnika musiała uznać wyższość Kęczanina Kęty. Jednak nie było to widowisko jednej drużyny, bo dwie z trzech partii kończyły się walką na przewagi. Niespodziankę za to sprawiły rezerwy MKS-u Będzin, które na wyjeździe ograły Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Mimo że gospodarze byli faworytami, to nie ugrali rywalom ani jednego seta.

W szóstej grupie nie ma mocnych na Avię Świdnik, która odniosła siódme zwycięstwo z rzędu. Tym razem na wyjeździe ograła MOSiR Jasło. Moment słabości przytrafił się jej tylko w trzecim secie, ale do tie-breaka nie dopuściła. Wiceliderem został KKS Kozienice, który u siebie stoczył ciężki bój z Wisłokiem Strzyżów. Wygrywał już 2:1, ale dopiero w tie-breaku zdołał przypieczętować zwycięstwo. Za to Neobus Niebylec dobrze zaczął spotkanie wyjazdowe w Sędziszowie Małopolskim, ale były to dla niego tylko miłe złego początki. Ostatecznie to gospodarze wygrali 3:1, dzięki czemu awansowali na czwartą lokatę w stawce. Z kolei duży niedosyt mogą odczuwać Karpaty Krosno, które prowadziły już u siebie z Błękitnymi Ropczyce 2:0, ale nie potrafiły dokończyć dzieła. Trzy kolejne sety padły łupem gości, jednak mimo odniesienia zwycięstwa nie opuścili oni ostatniej pozycji w tabeli.