Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Bez niespodzianek w 6. kolejce

II liga M: Bez niespodzianek w 6. kolejce

Rozgrywki II ligi nabierają tempa. W ostatnim czasie rozegrana została 6. kolejka, w której ponownie kibice nie byli świadkami niespodzianek. Fotel lidera stracił AZS UWM Olsztyn, który przegrał z Legią Warszawa.

W grupie I w ramach szóstej kolejki rozegrane zostały do tej pory jedynie dwa mecze. Zarówno AZS UZ Zielona Góra, jak i Stoczniowiec Gdańsk swoje spotkania rozegrają dopiero w przyszłym tygodniu. W spotkaniach, które się odbyły, wygrywały drużyny wyżej notowane. Lider tabeli – GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz bez najmniejszych problemów pokonał Trójkę Nakło. Tylko w trzecim secie przyjezdni zdołali przekroczyć barierę 20 punktów, jednak nie wystarczyło to do przedłużenia spotkania i gospodarze triumfowali 3:0. Znacznie ciekawiej było w Lęborku, gdzie miejscowy Trefl co prawda prowadził 2:1 ze Stalą Grudziądz, jednak przyjezdni zdołali doprowadzić do tie-breaka. Piąta partia była jedną z bardziej wyrównanych, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. W tej kolejce pauzowała Noteć Czarnków.

Zmiana lidera nastąpiła w grupie II. Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Metrem Warszawa BAS jednym punktem przegonił AZS UWM Olsztyn. Olsztynianie w wyjazdowym meczu dopiero po tie-breaku ulegli Legii, jednak wystarczyło to do stracenia fotelu lidera. Pięć setów potrzebnych było do wyłonienia zwycięzcy również w Augustowie. MOS Wola Warszawa prowadził już 2:0, jednak po wygranym do 16 drugim secie trzeciego przegrali 16:25. W dwóch kolejnych odsłonach gospodarze lepiej rozegrali końcówki, co dało im kolejne cenne zwycięstwo. Na 13 listopada przełożone zostało starcie dwóch zespołów, które w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktów – Czołg AZS UW Warszawa podejmie MUKS Huragan Wołomin. W tej kolejce pauzował KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski.

Komplet meczów odbył się w grupie III. Lider tabeli – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz przegrał po tie-breaku z MKS-em Bzurą Ozorków. Gospodarze prowadzili co prawda 2:1, jednak przeciwnicy nie poddawali się i wygrali za 2 punkty. Cenne zwycięstwo bez straty seta odniósł SMS PZPS II Spała, który bez najmniejszych problemów pokonał outsidera grupy – PGE Skrę II Bełchatów. Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że drużyna z Sieradza ma tylko jeden punkt przewagi nad MKS-em i SMS-em. Czwarte miejsce utrzymali siatkarze LKS-u Czarnych Rząśnia, którzy na wyjeździe wygrali z LUKS-em Wilkami Wilczyn 3:1. Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli natomiast siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa, co prawda podopieczni trenera Wojciecha Pudo triumfowali dopiero po pięciosetowym boju, ale wystarczyło to do awansu o jedno oczko wyżej. Serię porażek przerwał Wkręt-met LKPS Borowno, który we własnej hali po niezwykle zaciętym boju pokonał Konspol Słupca, w dwóch pierwszych setach wygrywając dopiero po grze na przewagi.

W grupie IV nie było niespodzianek. Swoje mecze wygrywały drużyny, które zajmują wyższe miejsca w tabeli. Seta w starciu z Olavią Oława nie stracił Aqua-Zdrój Wałbrzych. Po 3:1 swoje mecze wygrały MUKS Ziemia Milicka Milicz i MKST Astra Nowa Sól. Najciekawiej było w Głogowie i Legnicy. Chrobry dość niespodziewanie przegrywał już 0:2 z Bielawianką-Bester Bielawa, w obu setach nie przekraczając bariery 20 punktów. W trzecim secie dopiero po walce na przewagi gospodarze przedłużyli losy meczu. To podłamało przyjezdnych, którzy partię numer cztery przegrali do 15, a tie-breaka do 9 i ostatecznie z Głogowa wywieźli jeden punkt. Bardziej wyrównany mecz miał miejsce w Legnicy. Ikar na zmianę z Juve Głuchołazy wygrywał sety. Tie-break odbył się pod znakiem walki na przewagi, w której przyjezdni triumfowali dopiero po zdobyciu 21 punktów.

Aż dwa zespoły pozostają niepokonane w grupie V. Zarówno ZAKSA Strzelce Opolskie, jak i MKS Andrychów wygrały swoje ostatnie mecze 3:1 i z kompletem punktów plasują się kolejno na pierwszym i drugim miejscu. Trzeci w tabeli Kęczanin Kęty w ostatniej kolejce pokonał SMS PZPS I Spała 3:0. Tym samym uczniowie SMS-u spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Swoje pierwsze zwycięstwa odnieśli siatkarze AT Jastrzębskiego Węgla II i AZS-u Politechniki Opolskiej Cementowania Odra SA. Jastrzębianie bez straty seta pokonali BBTS II Bielsko-Biała, w drugim secie dominując nad rywalami i triumfując do 11. Znacznie więcej emocji było w spotkaniu akademików z MKS-em II Będzin. Opolanie co prawda prowadzili już 2:0, jednak gospodarze zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim również nie brakowało emocji, jednak to AZS wygrał 16:14.

Od zwycięstwa do zwycięstwa w grupie VI kroczy MKS Avia Świdnik. W ostatnim meczu świdniczanie odprawili z kwitkiem KS Błękitnych Ropczyce. Druga w tabeli LUK Politechnika Lublin również nie straciła seta w starciu z KS-em Błękitnymi Ropczyce. Cztery sety oglądali kibice zgromadzeni w hali w Kozienicach, gdzie miejscowy KKS grał z Karpatami Krosno. Gospodarze wygrali pierwszego seta do 20, w drugim ich rywale mieli znacznie mniej do powiedzenia, bowiem zdobyli jedynie 13 punktów. To jednak nie podłamało siatkarzy Karpat, którzy wygrali trzecią odsłonę do 23. Nie zdołali jednak pójść za ciosem i po trzy punkty sięgnęli siatkarze KKS-u. Na 14 listopada zaplanowano ostatni mecz tej kolejki, w którym zagrają zespoły z ostatnich miejsc w tabeli – PZL Sędziszów Małopolski i AKS V LO Rzeszów.