Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Avia Świdnik pokonała PZL Sędziszów 3:0

II liga M: Avia Świdnik pokonała PZL Sędziszów 3:0

Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie zawodnicy Avii Świdnik pokonując na własnym parkiecie PZL Sędziszów 3:0. Mecz nie był porywającym widowiskiem, a oba zespoły zaprezentowały trochę sparingową formę. Chociaż losy pierwszego seta świdniczanie odwrócili dopiero w końcówce, to dwie kolejne partie nie pozostawiły żadnych wątpliwości, kto był lepszym zespołem w tej konfrontacji.

Pierwszy set spotkania niespodziewanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Sędziszowa, uzyskując już na jego początku kilkupunktową przewagę. Głównie dzięki skutecznym atakom Bartosza Golesza przewaga ta utrzymywała się przez większą część tej partii, sięgając w szczytowym momencie nawet poziomu sześciu punktów. Wtedy na boisku pojawił się najbardziej doświadczony zawodnik Avii, Jakub Guz. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od stanu 11:17 gospodarze zaczęli mozolnie odrabiać starty, by w końcu wyjść na prowadzenie 21:20. W końcówce seta przyjezdni wyraźnie stracili wiarę w to, że uda im się rozstrzygnąć go na swoją korzyść, co ułatwiło zadanie świdniczanom, którzy ostatecznie triumfowali 25:21.

Druga odsłona meczu w początkowej fazie miała wyrównany przebieg, a wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 11:10 to jednak gospodarzom udało się zdobyć cztery kolejne punkty. Ta sytuacja wprowadziła spokój w poczynania świdniczan, którzy w pełni kontrolowali przebieg seta, utrzymując przez cały czas bezpieczną przewagę i zwyciężając ostateczne 25:22.

W trzecim secie trener Sławomir Czarnecki pozwolił sobie na desygnowanie do gry trzech zawodników rozpoczynających z reguły spotkania na ławce rezerwowych. Jak okazało się, gra świdniczan pomimo tych zmian nic nie straciła na swojej jakości, a wraz z upływem czasu wyglądała nawet lepiej niż w dwóch pierwszych odsłonach. Nic więc dziwnego, że przewaga gospodarzy w drugiej części seta wzrosła nawet do ośmiu punktów, gdy na tablicy pojawił się wynik 20:12. To, na co szczególnie należy zwrócić uwagę, to skuteczna gra w bloku gospodarzy, ze sforsowaniem którego prawie w każdej akcji ofensywnej mieli duże problemy zawodnicy z Sędziszowa. Przy stanie 21:13 chwila dekoncentracji w szeregach świdniczan pozwoliła gościom odrobić trzy punkty z rzędu, ale szybko wszystko wróciło do normy i set zakończył się wynikiem 25:18, przypieczętowując tym samym zwycięstwo Avii w całym spotkaniu 3:0.

MKS Avia Świdnik – PZL Sędziszów Małopolski 3:0
(25:21, 25:22, 25:18)

Avia: Machowicz, Misztal, Kurek, Czarnecki, Obermeler, Żywno, Bonisławski (libero) oraz Guz, Rejowski, Sajdak, Giza i Bieńko (libero)
PZL Sędziszów : Kozłowski, Kalandyk, Kilarecki, Bilski, Golesz, Pyrsak, Szczęch (libero), oraz Kochan i Polek