Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: 3:0 Avii z Błękitnymi

II liga M: 3:0 Avii z Błękitnymi

Po długiej przerwie, spowodowanej układem rozgrywek, drużyna Avii mogła w końcu powrócić do swojej hali na ligowe spotkanie z Błękitnymi Ropczyce. Jak przystało na lidera tabeli, nie miała ona większych problemów z odniesieniem zwycięstwa i, po mało emocjonującym meczu, dopisała na swoje konto kolejne trzy punkty.

Pierwsze piłki sobotniego spotkania pokazały od razu, kto jest jego faworytem. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 4:1, by po kolejnych akcjach powiększyć je do sześciu punktów, kiedy to na tablicy pojawił się wynik 12:6. Zawodnikom Błękitnych udało się zmniejszyć tę przewagę, gdy po udanym bloku Kamila Waszczuka i ataku w aut Michała Baranowskiego doprowadzili do stanu 12:9. Był to jedyny udany okres gry w drużynie przyjezdnych w tym secie. Po dwóch trzypunktowych seriach przy sprawiających poważne kłopoty przyjmującym zagrywkach Jakuba Guza i Bartłomieja Żywno świdniczanie prowadzili 21:12 i już nic nie było w stanie odwrócić losów tej partii. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 25:14, po błędzie podwójnego odbicia zawodników gości, co stanowi idealne podsumowanie ich postawy w pierwszej odsłonie meczu.

Drugi set rozpoczął się, podobnie jak pierwszy, od trzypunktowego prowadzenia Avii, które systematycznie zwiększało się po kolejnych akcjach. Tak naprawdę jednak na boisku niewiele się działo. Po obu stronach siatki mnożyły się błędy, których zdecydowanie więcej popełniali goście. W całym secie większe emocje na trybunach wzbudziła zaledwie jedna długa wymiana zakończona skutecznym atakiem Guza z szóstej strefy, dająca świdniczanom prowadzenie 14:10. W końcówce dzięki błędom własnym zawodników Avii, Błękitnym udało się zdobyć pięć kolejnych punktów. Było to jednak wszystko, na co było ich stać w tej odsłonie. Miejscowi zwyciężyli w niej 25:19.

Na początku trzeciego seta gra się wyrównała, efektem czego było pierwsze w tym meczu prowadzenie zawodników Błękitnych 4:3. W kolejnych akcjach niespodziewanie częściej punktowali goście, powiększając swoją przewagę do pięciu punktów. Od tego momentu zaczęło się mozolne odrabianie strat przez gospodarzy, aż w końcu skuteczny atak Żywno z drugiej linii doprowadził do remisu 16:16. Dalsza część seta to wyrównana walka punkt za punkt. Dopiero przy stanie 22:21 dwa kolejne punkty padły łupem świdniczan i po efektownym ataku, zasługującego na wyróżnienie za grę w tym meczu Tomasza Błądzińskiego, Avia miała pierwszą piłkę meczową. Ostatnie akcje zakończyły się błędami serwisowymi obu drużyn, co pozwoliło zwyciężyć gospodarzom w secie numer trzy 25:22, a w całym spotkaniu 3:0.

MKS Avia Świdnik –Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce 3:0
(25:14; 25:19; 25:22)

Avia: Baranowski, Guz, Machowicz, Sługocki, Żywno, Wiczkowski, Kurek (libero) oraz Rejowski, Misztal, Błądziński i Bonisławski (libero)
Błękitni: Grabiec, Kij, Waszczuk, Białorudzki, Pękala, Lejko, Siuta (libero) oraz Opiela, Sroka, Polański i Pieczonka