Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Na południu bez zmian, Spójnia Stargard odskoczyła rywalom

II liga kobiet: Na południu bez zmian, Spójnia Stargard odskoczyła rywalom

W miniony weekend sporo powodów do zadowolenia miały siatkarki Spójni Stargard, które nie dość, że wygrały swoje spotkanie, to dzięki porażkom rywalek powiększyły swoją przewagę nad pozostałymi zespołami. W grupie 2 pewne wygrane odniosły zespoły NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i AZS-u AWF Warszawa, które przewodzą ligowej tabeli. Na południu wciąż nie ma mocnych na Olimpię Jawor i Płomień Sosnowiec, które pozostają niepokonane w tym sezonie.

Coraz ciekawiej dzieje się w czołówce tabeli gr. 1 II ligi kobiet. Rywalom odskoczyła Spójnia Stargard, która bez problemu w ubiegły weekend pokonała w trzech setach UKŻPS Kościan. W najciekawszym meczu 13. kolejki spotkań Pałac II Bydgoszcz zmierzył się na własnym terenie z Gedanią. Spotkanie było niezwykle zacięte i rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku, wygranym przez gdańszczanki 3:2. Potknięcia rezerw Pałacu nie wykorzystały zawodniczki Wieżycy Stężyca, które przegrały kolejny mecz. Tym razem uległy 2:3 we własnej hali niżej notowanemu Sokołowi Mogilno. W meczu dwóch najsłabszych jak dotąd zespołów tej grupy Truso Elbląg pewnie pokonało 3:0 SMS Police, notując na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym sezonie. Pauzował zespół Energetyka II Poznań.

W grupie 2 fotel lidera utrzymał NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Ćwierćfinalista Pucharu Polski wygrał w Olsztynie z Chemikiem 3:0, jednak ta wygrana nie przyszła nowodworzankom tak łatwo, jakby się to mogło wydawać. Tyle samo punktów co lider, ale jedno spotkanie rozegrane więcej ma AZS AWF Warszawa. Akademiczki tym razem na wyjeździe wygrały w trzech setach z Łaskovią Łask. Za trzy punkty wygrała również trzecia drużyna tabeli – BAS Białystok, który pokonał w stolicy Spartę 3:0. Na czwarte miejsce w tabeli wskoczyła Ósemka Siedlce, która wykorzystując potknięcie Łaskovii pokonała 3:1 Krótką Mysiadło i mając tyle samo punktów co rywali z Łasku ma o jedno zwycięstwo więcej. W trzech setach zakończył się również inny mecz w Warszawie, w którym AZS LSW pokonał Nike Węgrów. Pauzowała w ten weekend drużyna LTS Legionovii.

Po raz dziewiąty zespół Olimpii Jawor mógł wznieść ręce w górę po wygranym meczu i wciąż jest niepokonany w grupie 3 II ligi kobiet. Siatkarki Olimpii tym razem pokonały we własnej hali 3:1 SMS PZPS II Szczyrk, chociaż w pierwszym secie po zaciętej końcówce górą były przyjezdne i przez chwilę zapachniało niespodzianką. Lider powiększył swoją przewagę nad Jedynką Siewierz do sześciu punktów, bowiem siatkarki z Siewierza uległy na wyjeździe MKS-owi II Kalisz. Dzięki temu młode kaliszanki wskoczył na 3. miejsce w tabeli i wyprzedzają lepszym bilansem małych punktów Sobieskiego Oława, który wprawdzie wygrał w Mysłowicach z Sielsią Volley, ale dopiero po tie-breaku. Litości dla najsłabszej w grupie Polonii Świdnica tym razem nie miały zawodniczki Sokoła Radzionków, które pewnie w trzech setach pokonały rywala w swojej hali i awansowały na piąte miejsce w tabeli, która zamyka Polonia z zerowym dorobkiem punktowy, Wolne tym razem miały siatkarki Chełmca Wałbrzych.

Dominatorem w grupie 4 pozostaje Płomień Sosnowiec. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego wygrały dziewiąty mecz z rzędu, tym razem pokonaując na wyjeździe 3:0 Poprad Stary Sącz i mają już 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Proszowice, która pauzowała w ten weekend. Pewną wygraną odniósł w Krzeszowicach AZS UMCS Lublin i umocnił się w czołowej czwórce tabeli. Ciekawie było w Tomaszowie Lubelskim, gdzie Tomasovia mimo prowadzenia 2:1 i piłek meczowych w czwartym secie ostatecznie przegrała 2:3 z PLKS-em Pszczyna. W poniedziałkowym spotkaniu w Krakowie również do rozstrzygnięcia potrzebnych było pięć setów. Wisła prowadziła już z KPKS-em Halemba 2:0, ale siatkarki ze Śląska odwróciły losy tego spotkania, a w tie-breaku wygrały 15:8, inkasując dwa cenne punkty.