Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet na półmetku rundy zasadniczej

II liga kobiet na półmetku rundy zasadniczej

Druga liga kobiet osiągnęła już półmetek rundy zasadniczej. Liderzy grup umocnili się na pierwszych miejscach i wiadomo już mniej więcej, kto w tym sezonie będzie bić o awans do pierwszej ligi kobiet. Nadal są dwa zespoły, które nie przegrały swoich spotkań. Orzeł Elbląg i  AZS Opole w rozgrywkach drugoligowych straciły w pierwszej rundzie tylko punkt.

W grupie pierwszej na czele tabeli nadal niepokonany zespół z Elbląga. Podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza na wyjeździe w tie-breaku pokonały ekipę z Włocławka i chociaż straciły punkt, to miano najlepszej drużyny tej grupy będą nadal utrzymywać. Pierwszą pozycję elbląskie siatkarki dzierżą z przewagą sześciu punktów nad drugim w tabeli beniaminkiem UŻKPS-em Kościan, który pokonał u siebie 3:1 zespół Libero Starogard Gdański. Ta wygrana pozwoliła awansować drużynie na pozycję drugą. Ciągle bez wygranej w tych rozgrywkach jest drużyna ze Starogardu Gdańskiego. W sobotę policzanki przegrały też mecz wyjazdowy w Murowanej Goślinie z rezerwami pierwszoligowego KS-u (2:3), odnosząc tym samym trzecią porażkę w tym sezonie. Również w pięciu setach rozstrzygnęło się spotkanie w Gdańsku, gdzie gospodynie pokonały team z Rumi. Czwarty w tabeli Culmen Chełmno pewnie bez straty seta odniósł zwycięstwo nad ekipą Trefla Malbork.

Nie zwalniają tempa siatkarki AZS-u Opole, które prowadzą w tabeli grupy drugiej II ligi kobiet. W sobotę w Radzionkowie w trzech setach pokonały gospodynie i mają już na swoim koncie 29 punktów, tracąc tylko jeden punkt w całej pierwszej rundzie. W ostatniej kolejce dość niespodziewanie siatkarki z Pszczyny przegrały u siebie 3:0 z ekipą z Katowic, wszystkie sety przegrywając na przewagi. Mimo porażki katowiczanki dalej są na drugim miejscu w tabeli. Kolejne zwycięstwo odniósł team z Jawora, tracąc tylko seta z ostatnią drużyną w tabeli Polonia Łaziska Górne. W pięciu setach skończyło się spotkanie w Częstochowie, gdzie gospodynie podejmowały zespół Zorzy Wodzisław Śląski. To ekipa z Jasnej Góry przegrywała 2:1 w setach, ale dzięki wygraniu czwartego seta na przewagi odniosła zwycięstwo w całym meczu. Również tie-break był potrzebny w Tychach, aby zadecydować, która drużyna zajmie 8. miejsce po pierwszej rundzie. Górą w tym spotkaniu była drużyna ze Świdnicy. W miniony weekend pauzował natomiast zespół MKS-u Kalisz.

Pewne zwycięstwo odniosła prowadząca w tabeli grupy trzeciej ekipa Sparty Warszawa, która w trzech setach odprawiła w Lublinie miejscowy AZS UMCS. Wicelider grupy AZS AWF UKSW Warszawa podejmował we własnej hali drużynę Ósemki Siedlce, a mecz zakończył się zwycięstwem 3:1. Coraz śmielej poczyna sobie ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego, która w trzech setach pewnie pokonała GLKS Nadarzyn. Również większych problemów nie miał zespół Łaskovii Łask, który u siebie sprawnie bez straty seta odprawił przeciwniczki z Białegostoku. Ciekawe spotkanie miało miejsce w Łodzi, gdzie rezerwy pierwszoligowego ŁKS-u podejmowały Mazovię Warszawa. Dwa pierwsze sety wygrały gospodynie, dwa kolejne jednak padły łupem warszawianek. I to tie-break rozstrzygnął mecz na korzyść przyjezdnych, które wyjechały z Łodzi z dwoma cennymi punktami.

Na pierwszym miejscu w grupie 4 I rundę fazy zasadniczej zakończył zespół WTS-u Solna Wieliczka. Tym razem podopieczne trenerki Katarzyny Wąsowskiej pewnie w Jaworznie wygrały 3:0, umacniając się na prowadzeniu w tabeli. Żadnych problemów z odniesieniem wygranej nad ostatnim w grupie UKS-em Sokołem Zator nie miała drużyna z Tarnowa, dzięki czemu utrzymała drugą lokatę w tabeli. Drużyna z grodu Kraka ze stratą seta odprawiła w Wadowicach miejscowy MKS, z kolei zespół Tomasovii w takim samym stosunku wygrał w Jarosławiu. Problemów z pokonaniem drugiego zespołu SMS-u PZPS Szczyrk nie miały też siatkarki UKS-u Szóstki Mielec, które pewnie wygrały we własnej hali z uczennicami 3:0.