Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Koniec rundy zasadniczej. Czas na play-off

II liga kobiet: Koniec rundy zasadniczej. Czas na play-off

Grupa pierwsza i piąta II ligi siatkarek zakończyły rundę zasadniczą już dwa tygodnie temu. W miniony weekend rozstrzygnięto ostatnie pojedynki tej fazy rozgrywek w grupach drugiej, trzeciej i piątej. Teraz czas na walkę o awans i utrzymanie.

Jako pierwsze rundę zasadniczą w sezonie 2016/2017 zakończyły drużyny w grupie I, liczącej tylko 8 drużyn. Wiadomo było, że zespół SMS-u Police zajmie pierwsze miejsce w grupie, ale nie będzie brać udziału w dalszych etapach. W takim przypadku to ekipa z Kościana będzie rozstawiona z 1. miejsca i zmierzy się z drużyną KS-u Spójni Stargard. Drugą parę w I rundzie play-off będą stanowić zespoły KS-u Energetyka Poznań oraz SKF-u Politechniki Poznańskiej Poznań, które po rundzie zasadniczej mają tyle samo punktów, ale lepszy stosunek setów miała ekipa Energetyka. W turnieju barażowym o utrzymanie wezmą udział trzy drużyny: Alexas Turek, Culmen Chełmno oraz KS Murowana Goślina.W grupie 2 czołowa czwórka była już znana wcześniej, niewiadomą było tylko to, kto do play-off przystąpi z pierwszego, drugiego, a kto z trzeciego miejsca. Oczywiście drugie miejsce po rundzie zasadniczej zajął AZS Uni Opole, który w ostatnim spotkaniu pokonał we własnej hali 3:0 KS Polonię Łaziska Górne. Z pierwszego miejsca do walki o awans przystąpi więc MKS Świdnica, który w Jaworze pokonał miejscową Olimpię bez straty seta. Zawodniczki z Jawora ostatecznie zajęły trzecie miejsce w tabeli i w play-off zmierzą się z drużyną z Opola. Z zespołem ze Świdnicy w play-off zmierzy się Częstochowianka Częstochowa, która w ostatnim swoim spotkaniu pokonała u siebie Zorzę Wodzisław Śląski 3:1. Natomiast Sokół Radzionków wygrał w czterech setach z Sokołem 43 Katowice. Ekipa z Radzionkowa w play-off zagra o 5. miejsce z Łaskovią Łask. O utrzymanie powalczą zespoły: Zorzy Wodzisław Śląski, Sokoła 43 Katowice oraz Polonii Łaziska Górne.

Pierwsza czwórka wyłoniła się również w grupie 3, a o jej ostatecznym składzie zadecydował mecz w Rumi. Do pewnej już wcześniej trójki dołączyły w sobotę siatkarki Sparty Warszawa, które w wyjazdowym swoim spotkaniu pokonały 3:1 APS. Podopieczne trenera Piotra Najmowicza w I rundzie play-off zmierzą się z zespołem AZS-u AWF Warszawa. Warszawianki w sobotę odniosły czternaste zwycięstwo, pokonując 3:0 u siebie BAS Białystok. W drugiej parze play-off zagrają Bluesoft Mazovia Warszawa oraz Orzeł Elbląg. Siatkarki Orła nie miały wielu problemów, by w sobotę pokonać 3:0 Volley Płock, z kolei Mazovia w czterech setach zwyciężyła z Ósemką Siedlce. Zespoły z Włocławka i Białegostoku zmierzą się w dwumeczu o miejsca 5-6. O utrzymanie w tej grupie walczyć będą na pewno APS Rumia, UKS Ósemka Siedlce oraz MUKS Volley Płock.

W grupie 4 nie tylko znana jest już finałowa czwórka, ale nawet wiadomo, kto z kim zagra w I rundzie play-off. PLKS Pszczyna wygrał rundę zasadniczą, ale w ostatnim swym spotkaniu miał pewne problemy z pokonaniem ekipy z Krakowa. Lider wygrał 3:1 z AGH. PLKS w I rundzie play-off zmierzy się właśnie z drużyną AGH. Drugą parę play-off utworzą Silesia Volley Mysłowice oraz MCKiS Jaworzno. Mysłowiczanki pauzowały w tej kolejce, z kolei zespół z Jaworzna wygrał 3:0 z Sandecją Nowy Sącz. Pewne zwycięstwo w miniony weekend odniosły uczennice ze Szczyrku, które pewnie bez straty seta pokonały ostatni zespół w tabeli. SMS Szczyrk nie bierze udziału w dalszych etapach. W meczu na dole tabeli TKS Tychy przegrał 1:3 z beniaminkiem z Siewierza. To już zapowiedź walki o utrzymanie, bowiem oba te zespoły zmierzą się ze sobą w I rundzie play-out. Drugą parę walczącą o utrzymanie utworzą Sandecja Nowy Sącz i Sokół Zator.

Również dwa tygodnie temu rundę zasadniczą zakończyły zespoły z piątej grupy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna PWSZ Tarnów, która w I rundzie play-off zmierzy się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Drugą parę utworzą ekipy z Jarosławia oraz Mielca. W I rundzie play-out pierwszą parą będą zespoły AZS-u UMCS Lublin oraz MKS-u Radomki Radom. Natomiast drugą parę stworzą drużyny z Sędziszowa Małopolskiego i Jasła.

Zobacz również:
Wyniki i tabelę II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved