Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Jeszcze nie wszystko rozstrzygnięte

II liga kobiet: Jeszcze nie wszystko rozstrzygnięte

Poznaliśmy już połowę uczestników, którzy zagrają w turniejach półfinałowych w dniach 22-24 kwietnia. W grupie 1 oraz 2 znamy już zwycięzców grup, a w grupie 3 i 4 trzeba jeszcze poczekać na ich wyłonienie.

W grupie 1 bezkonkurencyjna okazała się drużyna Orła Elbląg, która w trzecim spotkaniu rozbiła WTS Włocławek w stosunku 3:0. Gospodynie meczu tylko w pierwszej i w trzeciej partii nawiązały wyrównaną walkę z elblążankami, ale nie zdołały urwać nawet seta faworytkom. W meczach drugiej pary play-off było dużo emocji. Po wygraniu dwóch pierwszych spotkań u siebie przez UKŻPS Kościan jechały do Chełmna, aby przypieczętować awans. Jednak w sobotę siatkarki z Chełmna we własnej hali przełamały niemoc i po raz pierwszy w tym sezonie pokonały zespół z Kościana. Po pięciosetowym boju górą były gospodynie, wygrywając w tie-breaku 15:13. Niedzielne spotkanie dobrze rozpoczęły przyjezdne, które wygrały premierową partię do 18. Dalsza część meczu to już dobra gra gospodyń i kolejne wygrane spotkanie – tym razem 3:1. Drużyna Culmenu Chełmna wyrównała stan rywalizacji na 2-2 i będzie potrzebny piąty mecz, który rozstrzygnie, kto awansuje do turnieju półfinałowego. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 16 marca w Kościanie.

AZS Opole zgodnie z oczekiwaniami wygrał rywalizację w grupie 2. Siatkarki z Opola jechały do Jawora z myślą, że rozegrają tam tylko jedno spotkanie i tak się stało. Wygrały one pewnie swój mecz, jedynie w ostatnim secie natrafiły na opór gospodyń, wygrywając go 29:27. Bardzo emocjonująca była batalia w drugiej parze w tej grupie pomiędzy PLKS-em Pszczyna a Sokołem Katowice. Sobotnie spotkanie trwało ponad 2 godziny, a zwycięsko z tego pojedynku wyszły gospodynie z Pszczyny. Siatkarki z Katowic prowadziły już 2:1 w meczu, ale zdeterminowana ekipa PLKS-u doprowadziła do tie-breaka. Również w piątym secie to przyjezdne prowadziły 14:12, ale nie umiały zakończyć tego spotkania, co uczyniły pszczynianki, wygrywając 16:14 i w całym meczu 3:2. Niedziela to był pojedynek o wszystko dla katowiczanek. Zdeterminowane i pełne walki przystąpiły do tego meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sokoła Katowice 3:0, ale mecz był bardzo wyrównany i to końcówki decydowały o wygranej ekipy przyjezdnej. Będzie potrzebny piąty mecz, aby rozstrzygnąć rywalizację. Odbędzie się on 16 marca w Katowicach. W pojedynku o 6. miejsce ponownie górą był siatkarki z Kalisza, wygrywając swoje spotkanie 3:1 z ekipą z Radzionkowa, która będzie sklasyfikowana na miejscu 7.

W grupie 3 mecze pomiędzy drużynami ESPES-u Sparty Warszawa a Bluesoftem Mazovią Warszawa odbędą się 19 i 20 marca. W drugiej parze zakończyła się rywalizacja, po raz kolejny zwyciężył zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego, pokonując 3:0 AZS AWF UKSW Warszawa.

W ostatniej grupie trzeci mecz pomiędzy zespołami WTS-u Solna Wieliczka a MKS-em SAN-Pajda Jarosław odbędzie się 15 marca. Walka o awans z drugiego miejsca dobiegła końca. PWSZ Tarnów u siebie pewnie pokonał ekipę z Krakowa 3:0, nie pozwalając przyjezdnym na przekroczenie 20 oczek w żadnej partii. Już znamy zespoły, które zagrają w jednym z dwóch turniejów półfinałowych, będą to drużyny z Elbląga, Opola, Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Tarnowa. W meczu o utrzymanie w tej grupie pomiędzy MKS-em Skawą Wadowice a Sokołem Zator górą ponownie były siatkarki z Zatora, które pokonały ekipę z Wadowic 3:1. I to właśnie zespół MKS-u Skawy Wadowice żegna się z drugą ligą.