Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwo SKF-u w Stargardzie

II liga K: Zwycięstwo SKF-u w Stargardzie

Faworytem spotkania w Stargardzie był zespół Spójni. Licznie przybyła do hali zawodów publiczność czekała na dobre spotkanie swojego zespołu. Do Stargardu przyjechała drużyna SKF-u Politechniki Poznańskiej, która przed tym meczem na swoim koncie miała trzy punkty.

Pierwsze piłki spotkania pokazywały, że przyjezdne wcale nie przyjechały na pożarcie, lecz mogą zdobyć w spotkaniu punkty. 4:2, 8:7, 13:13 – to wyniki, które padły do połowy pierwszego seta. W środkowym fragmencie poznańskie zawodniczki zaczęły stopniowo przejmować inicjatywę, na co duży wpływ miała gra skrzydłowych Sandry Pierzchały i Pauliny Pachurki, które zdobywały bardzo dużo punktów dla ekipy Politechniki. Wygrana 25:21 oddaje przebieg seta, w którym przyjezdne były lepsze. W kolejnej odsłonie początek również był bardzo wyrównany. Miejscowe szukały sposobu na przełamanie, a w ich szeregach wyróżniała się Paulina Sośnicka, z którą siatkarki z Poznania miały duże problemy. W połowie seta goście wypracowali przewagę i przy stanie 24:20 dla przyjezdnych wydawało się, że jest po secie. Przy własnej zagrywce Spójnia wyrównała na 24:24. Nerwowa końcówka dzięki zaangażowaniu całego zespołu padła łupem SKF-u Politechniki 26:24 i goście z Poznania objęli prowadzenie 2:0.

Trzecia partia to zdecydowany spadek koncentracji po stronie klubu z Poznania. Miejscowe zawodniczki prowadzone przez Aleksandra Króla podniosły zdecydowanie jakość gry i wygrały 25:17 w secie, który w pełni był pod ich kontrolą. Czwarta partia była ostatnią w spotkaniu, choć początkowo nic na to nie wskazywało. KS Spójnia prowadził 5:0 i 8:2. W dalszych momentach seta dzięki znakomitej postawie w obronie libero zespołu Joanny Przybylskiej i Luizy Kwiatek oraz wysokiej skuteczności w atakach Halczak, Kohut, Pachurki i Pierzchały SKF wyrównał na 11:11. Mądra seria zagrywek Gapik wyprowadziła podopieczne Przemysława Wodzienia, czyli SKF, na prowadzenie 17:12. Tak wypracowana przewaga została w końcówce wsparta punktami atakującej Anny Gudowicz oraz wartościowymi zmianami Magdy Turek i Łucji Bińczyckiej. Ostatecznie po partii pod pełną kontrolą siatkarki z Poznania zakończyły wygraną 25:19 i w całym spotkaniu 3:1.

Kolejne spotkanie zawodniczek SKF-u Politechniki Poznańskiej Poznań 5 listopada w Poznaniu z Culmenem Chełmno.

KS Spójnia Stargard – SKF Politechnika Poznańska 1:3
(21:25, 24:26, 25:17, 19:25)