Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zmiana lidera w trzeciej grupie

II liga K: Zmiana lidera w trzeciej grupie

W miniony weekend doszło do zmiany lidera w trzeciej grupie, bo w meczu na szczycie Płomień Sosnowiec pokonał PLKS Pszczyna. W pozostałych grupach wciąż na czele są – Energetyk II Poznań, San-Pajda Jarosław oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Z zespołów znajdujących się w czołówce porażki poniosły Pałac II Bydgoszcz i UKS Siedlce.

Mimo że Energetyk II Poznań pauzował w miniony weekend, to utrzymał pozycję lidera w pierwszej grupie. Okazji na jego wyprzedzenie nie wykorzystały rezerwy Pałacu Bydgoszcz, które trochę nieoczekiwanie przegrały z najsłabszym w stawce APS-em Rumia. Gospodynie zdominowały boiskowe wydarzenia, w żadnej z partii nie wypuszczając rywalek za granicę 20 oczek, ale wygrana i tak nie pozwoliła im opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Wpadkę Pałacu wykorzystała drużyna z Kościana, która awansowała na drugie miejsce, bo na wyjeździe rozprawiła się z uczennicami SMS-u w Policach. Gospodynie ambitnie walczyły, ale urwały rywalkom tylko jednego seta. Coraz wyżej w tabeli pnie się UKS ZSMS Poznań, który jest już na czwartej lokacie. W miniony weekend rozprawił się na wyjeździe z Gedanią. Gdańszczanki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki, a tylko w trzeciej odsłonie dobrnęły do granicy 20 oczek. Gorzej poszło innemu poznańskiemu zespołowi, czyli Politechnice, która przegrała z Truso Elbląg. Najwięcej emocji było w Malborku, gdzie miejscowy Orzeł przegrywał już 1:2, ale zdołał doprowadzić do tie-breaka w starciu ze Spójnią. Ostatecznie jednak dwa oczka pojechały do Stargardu.Zobacz również:
Wyniki i tabela I grupy II ligi kobiet  

Na czele drugiej grupy wciąż znajduje się NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który w miniony weekend lekko, łatwo i przyjemnie rozprawił się na wyjeździe z zamykającym tabelę Chemikiem Olsztyn. Po piętach depcze mu jednak AZS AWF Warszawa, który najwyraźniej za mało skoncentrowany podszedł do meczu z Łaskovią Łask. Dopiero przegrana premierowa odsłona zmobilizowała faworytki do lepszej gry. Trzy kolejne odsłony gładko padły ich łupem. Niespodziewanej porażki doznał UKS Siedlce, który tylko seta wygrał w wyjazdowej konfrontacji z Krótką Mysiadło, przez co traci coraz większy dystans do dwóch czołowych zespołów tej grupy. Po ważne punkty sięgnęła za to Sparta Warszawa, która we własnej hali rozprawiła się z Legionovią Legionowo. Mimo że przyjezdne nie wygrały żadnego seta, to w każdej z trzech partii walczyły, zdobywając po 22 punkty. Coraz lepiej w tym sezonie radzi sobie również Nike Węgrów, które pokonało u siebie BAS Białystok. Moment dekoncentracji gospodyniom przytrafił się tylko w trzeciej partii, ale i tak sięgnęły po komplet oczek, który pozwolił im awansować już na szóste miejsce w tabeli. W miniony weekend pauzował Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Zobacz również:
Wyniki i tabela II grupy II ligi kobiet

Do zmiany lidera doszło w trzeciej grupie, gdzie w meczu na szczycie Płomień Sosnowiec pokonał PLKS Pszczyna. Mimo że dotychczasowe liderki lepiej zaczęły spotkanie, to okazało się, że były to dla nich tylko miłe złego początki. Od drugiej partii inicjatywę na boisku przejął Płomień, który zdobył trzy punkty i wskoczył na fotel lidera. Coraz wyżej pnie się też Częstochowianka Częstochowa, która rozgromiła na wyjeździe Ambera Kalisz, w żadnej partii nie pozwalając rywalkom na dobrnięcie do granicy 20 oczek. Po ważne punkty sięgnęła Olimpia Jawor, która w Dąbrowie Górniczej ograła rezerwy MKS-u. Wprawdzie gospodynie jednego z setów wygrały do 13, ale na nic więcej nie było ich stać. Wciąż nie może przełamać się Impel Wrocław, który tym razem przegrał na wyjeździe z TKS-em Tychy, a jeden ugrany set nie poprawił jego sytuacji w tabeli. Za to nadal stawkę zamyka Sobieski Oława, który nie miał na tyle dużo siatkarskich argumentów, by postraszyć w Świdnicy miejscową Polonię. Gospodynie zdobyły pewne trzy oczka, nie oddając przeciwniczkom żadnej partii. W miniony weekend pauzowała Jedynka Siewierz, która spadła na czwarte miejsce w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela III grupy II ligi kobiet 

W czwartej grupie wciąż nie ma mocnych na San-Pajda Jarosław. W miniony weekend lider udzielił lekcji siatkówki Halembie Ruda Śląska, o bezradności której najdobitniej świadczy fakt, że w dwóch setach nie wyszła nawet z 10 punktów. Niewiele więcej emocji było w Szczyrku, gdzie uczennice SMS-u II rozbiły Maraton Krzeszowice, w całym meczu pozwalając przeciwniczkom na ugranie zaledwie 44 oczek. Dobrą formę potwierdziła także Tomasovia Tomaszów Lubelski, która przed własną publicznością ograła Pogoń Proszowice. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, a w pozostałych dwóch przyjezdne były tylko tłem dla faworytek. Swojej sytuacji w tabeli nie poprawiła Marba Sędziszów Małopolski, która u siebie musiała uznać wyższość Silesii Volley Mysłowice. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, którą gospodynie przegrały dopiero po walce na przewagi. Jedyne dłuższe spotkanie w miniony weekend odbyło się w Lublinie, gdzie miejscowy AZS UMCS prowadził już 2:1 z Sokołem Radzionków, ale ani w czwartej, ani w piątej partii nie potrafił postawić kropki nad i, przez co dwa oczka pojechały do Radzionkowa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela IV grupy II ligi kobiet 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved