Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zmiana lidera w grupie 1, zacięty mecz Płomienia

II liga K: Zmiana lidera w grupie 1, zacięty mecz Płomienia

W trzech grupach II ligi kobiet rozpoczęła się już runda rewanżowa. Na czoło tabeli w grupie 1 wysunął się zespół UKŻPS-u Kościan, w grupie 2 niezmiennie prowadzi NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Płomień Sosnowiec utrzymał pierwsze miejsce w grupie 3 mimo straty punktu, a w grupie 4 nadal nie do zatrzymania jest zespół SAN-Pajdy Jarosław.

W sobotnim meczu na szczycie grupy 1 II ligi kobiet rezerwy Energetyka Poznań podejmowały UKŻPS Kościan. Przyjezdne okazały się lepsze w trzech setach i wyprzedziły swojego rywala w tabeli, obejmując fotel lidera. UKŻPS ma obecnie dwa punkty przewagi nad Energetykiem II. Kolejnej, czwartej już porażki w tym sezonie doznały rezerwy Pałacu Bydgoszcz, które we własnej hali przegrały 1:3 ze Spójnią Stargard. Ta przegrana kosztowała bydgoszczanki miejsce na podium. Na trzecią lokatę awansował UKS ZSMS Poznań po wygranej 3:1 w Policach z tamtejszym SMS-em. Z trzech punktów mogły cieszyć się siatkarki Gedanii Gdańsk, które pokonały 3:1 Politechnikę Poznańską. Akademiczki z Poznania są na przedostatnim miejscu i mają już tylko punkt przewagi nad ostatnim APS-em Rumia. Zawodniczki z Rumi zdobyły punkt na trudnym terenie, przegrywając wprawdzie w Elblągu z Truso, ale dopiero po tie-breaku. W tej kolejce pauzował zespół z Malborka.

Również w grupie 2 rozpoczęła się już runda rewanżowa. Lider z Nowego Dworu Mazowieckiego wygrał po raz dziesiąty w tym sezonie, pokonując w Łasku Łaskovię. Pierwszy set padł dość niespodziewanie łupem gospodyń, w kolejnych trzech lepsze były już nowodworzanki. Nadal trudno zdobywać punkty olsztyńskiemu Chemikowi. Beniaminek przegrał we własnej hali z LTS-em Legionovią 0:3 i z trzema punktami na koncie zamyka ligową tabelę. Cenne zwycięstwo w Warszawie odniósł BAS Białystok. Zespół z Podlasia pokonał 3:1 wyżej notowaną Spartę i awansował na 7. miejsce w tabeli. Zacięte spotkanie oglądali kibice w Węgrowie. Nike postawiła się trzeciemu w tabeli UKS-owi Siedlce i po dwóch setach prowadziła 2:0. Siedlczanki jednak odwróciły losy tego spotkania i ostatecznie wygrały po tie-breaku, wywożąc z Węgrowa dwa punkty. W ostatnim spotkaniu tej kolejki Dargfil Tomaszów Mazowiecki pokonał w Mysiadle zespół Krótkiej 3:1. Pauzował wicelider tabeli, AZS AWF Warszawa.

Spore emocje były w meczu dwóch czołowych drużyn grupy 3 w Sosnowcu. Lider tabeli Płomień pokonał wprawdzie Jedynkę Siewierz, ale dopiero po tie-breaku. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego mają w tabeli dwa punkty przewagi nad PLKS-em Pszczyna. Zespół z Pszczyny pewnie w trzech setach pokonał w Tychach miejscowy TKS. Swoje spotkania wygrały również dwa inne zespoły z czołówki. Częstochowianka bez większych problemów zwyciężyła w Oławie z Sobieskim, a Olimpia Jawor przywiozła trzy punkty z wyprawy do Kalisza, wygrywając 3:0 z Amberem. W Dąbrowie Górniczej rezerwy miejscowe MKS-u pokonały 3:1 Impel Wrocław i awansowały na 6. miejsce w tabeli. W tej kolejce wolne miał zespół Polonii Świdnica.

W miniony weekend zakończyła się runda zasadnicze w grupie 4. Wprawdzie jeszcze nie całkiem, bowiem mecz Silesii Volley Mysłowice z SMS-em PZPS II Szczyrk rozegrany zostanie dopiero w czwartek, ale pozostałe drużyny mają już na swoim koncie 9 meczów. Dziewięcioma zwycięstwami i kompletem punktów może pochwalić się lider tabeli, SAN-Pajda Jarosław. Podopieczne trenera Piotra Pajdy wygrały 3:0 we własnej hali z Maratonem Krzeszowice i konsekwentnie dążą do awansu do I ligi. Szanse na awans na 2. miejsce w tabeli zaprzepaściły zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które uległy na wyjeździe 1:3 Halembie Ruda Śląska. Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego mają już tylko punkt straty do swoich sobotnich rywalek. W Radzionkowie Sokół w trzech setach uporał się z Marbą Sędziszów Małopolski, mając trochę większe problemy jedynie w drugim, zakończonym na przewagi secie. Trzy punkty z Proszowic przywiózł AZS UMCS Lublin. Lublinianki wygrały mecz bez straty seta, ale była to ich dopiero trzecia wygrana w tym sezonie.