Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trzy zespoły ciągle bez porażki

II liga K: Trzy zespoły ciągle bez porażki

W pięciu grupach II ligi kobiet powoli wyłaniają się już faworyci rozgrywek. Z kompletem zwycięstw jak na razie są zespoły: AZS Uni Opole, AZS AWF Warszawa oraz PLKS Pszczyna.

Grupa 1

Po pięciu kolejkach grupy 1. II ligi kobiet liderem został zespół SMS-u Police, który na wyjeździe w czterech setach pokonał siatkarki z Murowanej Gośliny. Powody do zadowolenia mają zawodniczki Energetyka Poznań, które po wygranej 3:0 z UKŻPS-em Kościan awansowały w tabeli na drugie miejsce. Kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie miały też siatkarki Politechniki Poznańskiej – SKF wygrał wysoko 3:0 z najsłabszym w grupie zespołem Culmenu Chełmno, który wciąż czeka na swój pierwszy punkt. Kolejne zwycięstwo odniósł Alexas Turek, wygrywając 3:1 z zespołem że Stargardu i awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli.

W grupie 2. w dalszym ciągu swój marsz wygranych kontynuuje AZS Uni Opole. Podopieczne trenera Patryka Fogela tym razem odniosły kolejną wygraną na wyjeździe z ekipą Zorzy Wodzisław Śląski (3:1). Wiceliderem jest obecnie MKS Świdnica, który zainkasował komplet punktów w spotkaniu z Polonią Łaziska Górne. Mecz kontrolowały gospodynie, które tylko w drugim secie musiały uznać wyższość przyjezdnych. W innym spotkaniu KS Olimpia Jawor bez większych problemów poradził sobie z Sokołem 43 Katowice, wygrywając w stosunku 3:0. W meczu bezpośrednich sąsiadów w tabeli Częstochowianka Częstochowa pokonała na wyjeździe 3:1 Łaskovię Łask i teraz ma już trzy punkty więcej od rywalek. W tej kolejce pauzował zespół Sokoła Radzionków.

W tej kolejce w grupie 3. pauzował lider – AZS AWF Warszawa. Ciekawe spotkanie miało miejsce we Włocławku, gdzie miejscowy WTS podejmował Spartę Warszawa. Pierwszego seta wygrały przyjezdne, dwa kolejne jednak padły łupem gospodyń. Podopieczne trenera Piotra Najmowicza doprowadziły do tie-breaka, w którym okazały się lepsze od rywalek, zgarniając dwa cenne punkty. Siatkarki Mazovii Warszawa pokonały APS Rumia w stosunku 3:0 i dzięki temu wskoczyły na drugą pozycję w tabeli grupy trzeciej. Świadkami sporych emocji byli kibice w Białymstoku. BAS przegrywał już 2:0 z Orłem Elbląg i wydawało się, że przyjezdne pewnie zgarną trzy punkty. Białostoczanki doprowadziły jednak do wyrównania i w tie-breaku wygrały, wywożąc cenne punkty. W innym spotkaniu UKS Ósemka Siedlce zainkasował trzy punkty po zwycięstwie 3:1 nad ekipą Volleya Płock.

PLKS Pszczyna pozostaje jedyną drużyną bez porażki w grupie 4. II ligi kobiet. Pszczynianki w czterech setach pokonały beniaminka UKS Jedynkę Siewierz. Pszczyna pozostaje wiceliderem tabeli, tracąc punkt do liderującej drużyny ze Szczyrku, która ma jednak rozegrane o jedno spotkanie więcej. Siatkarki MCKiS-u Jaworzno pokonały na wyjeździe drużynę Sokoła Zator 3:0. Podopieczne Wojciecha Gryca podeszły do meczu bardzo skoncentrowane i doskonale wywiązały się z roli faworyta. Zespół z Jaworzna kontrolował przebieg meczu i po trzech szybkich setach mógł się cieszyć ze zdobytego kompletu punktów. Cenne zwycięstwo w Nowym Sączu odniosła Silesia Volley Mysłowice. Mysłowiczanki wygrały 3:1, dzięki temu zrównały się z rywalkami w tabeli. W tej kolejce pauzowała drużyna AGH Kraków.

W grupie 5. aż trzy mecze zakończyły się w trzech setach. Po pięciu kolejkach liderem grupy została ekipa Szóstki Mielec. Podopieczne Romana Murdzy bez większych problemów poradziły sobie na własnym parkiecie z drużyną SAN-Pajda Jarosław, wygrywając 3:0. Drużyna z Tomaszowa Lubelskiego wygrała pewnie 3:0 z ostatnią ekipą tabeli Radomką Radom, która jeszcze nie zanotowała żadnej wygranej na swoim koncie. W Sędziszowie Małopolskim miejscowy zespół rozegrał spotkanie z teamem MOSiR Jasło, wygrywając spokojnie swój mecz 3:0. Najciekawszy mecz został rozegrany w Lublinie. Spotkanie pomiędzy AZS-em UMCS Lublin a PWSZ-etem Tarnów było bardzo wyrównane, o czym świadczą wyniki w poszczególnych setach. W tie-breaku przyjezdne zdołały wypracować kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca piątego seta i pewnie zakończyły mecz 15:11.