Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zakończyła się I runda play-off, niespodziewany awans Pogoni Proszowice

II liga K: Zakończyła się I runda play-off, niespodziewany awans Pogoni Proszowice

Zakończyła się I runda play-off w II lidze kobiet, która wyłoniła półfinalistów we wszystkich czterech grupach. Na ogół nie było niespodzianek i awans zapewniły sobie drużyny, które po rundzie zasadniczej zajmowały wyższe miejsce. Z jednym wyjątkiem. W grupie 4 niespodziankę sprawiła Pogoń Proszowice, która trzy razy po tie-breaku pokonała wyżej notowaną Tomasovię Tomaszów Lubelski i awansowała do kolejnej rundy play-off.

W grupie 1 poznaliśmy już wszystkich półfinalistów. UKŻPS Kościan po dwóch wygranych na własnym terenie w sobotę po raz trzeci pokonał Politechnikę Poznańską, zwyciężając w hali rywala 3:1 i tym samym awansując do półfinału. W nim siatkarki z Kościana zagrają z innym poznańskim zespołem – UKS ZSMS. Podopieczne trenera Marka Tuszyńskiego po meczach w hali Energetyka II remisowały z tym rywalem 1:1. Występując w roli gospodarza UKS ZSMS dwukrotnie pokonał rywala bez straty seta i wygrał rywalizację 3-1. W Elblągu w trzecim meczu ćwierćfinału siatkarki Truso postawiły się Pałacowi II Bydgoszcz, ale musiały uznać wyższość rywala w tie-breaku. Było to trzecie zwycięstwo młodych pałacanek, które w półfinale rywalizować będą ze Spójnią Stargard. Zespół ze Stargardu po dwóch zwycięstwach we własnej hali w sobotę pokonał Gedanię w Gdańsku 3:1 i również zapewnił sobie awans.

Wszystko jasne jest również w grupie 2, gdzie we wszystkich parach ćwierćfinałowych do rozstrzygnięcia potrzebne były tylko trzy spotkania. Już wcześniej awans do półfinału zapewnił sobie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który zagra teraz z UKS-em Siedlce. Siedlczanki po dwóch wygranych (i to bez straty seta) w Tomaszowie Mazowieckim tym razem pokonały Dargfil u siebie, również 3:0. Drugą parę półfinałową utworzą zespoły AZS AWF Warszawa i Nike Węgrów. Stołeczne akademiczki po raz trzeci wygrały 3:0 z LTS-em Legionovią, tym razem na boisku rywala. Węgrowianki z kolei po dwóch zwycięstwach we własnej hali bez straty seta rozprawiły się z BAS-em również w Białymstoku.

W grupie 3 także rywalizacje ćwierćfinałowe rozstrzygnęły się w trzech meczach. Płomień Sosnowiec po dwóch zwycięstwach u siebie niespodziewanie męczył się w Oławie z Sobieskim w trzecim meczu, ale rozstrzygnął to spotkanie na swoją korzyść po wygranym tie-breaku. W półfinale podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego zmierzą się z Olimpią Jawor. Zespół z Jawora pokonał w Siewierzu miejscową Jedynkę 3:0 i było to trzecie zwycięstwo Olimpii w rywalizacji ćwierćfinałowej. Problemów z awansem nie miała Częstochowianka. W dwóch meczach we własnej hali z Polonią Świdnica częstochowianki nie straciły nawet seta, w trzecim na boisku rywala przegrały jednego, ale wygrały cały mecz 3:1 i awansowały do półfinału. Tam zmierzą się z PLKS-em Pszczyna, który wygrał trzecie spotkanie z MKS-em II Dąbrowa górnicza, pokonując rywalki na ich terenie 3:1.

W grupie 4 już wcześniej awans zapewnił sobie niepokonany w tym sezonie zespół SAN-Pajdy Jarosław. Rywalem jarosławianek w półfinale będzie AZS UMCS Lublin, który pewnie wygrał w Mysłowicach z Silesią Volley 3:0 kończąc tym samym rywalizację ćwierćfinałową. Awans dość niespodziewanie wywalczyły również siatkarki Pogoni Proszowice. Po wygranym 3:2 pierwszym meczu u siebie zespół z Proszowic wyjechał do Tomaszowa Lubelskiego i nie był faworytem w spotkaniach z Tomasovią. Wygrał jednak dwukrotnie, za każdym razem po tie-breaku znalazł się w półfinale. Rywalem Pogoni będzie zespół Halemby Ruda Śląska. Siatkarki Halemby po dwóch wygranych we własnej hali w sobotę przegrały jednak w Krzeszowicach z Maratonem 2:3. W niedzielę były już górą i bez straty seta pokonały rywala, awansując dalej.