Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zacięte mecze w Białymstoku, Pszczynie i Oławie

II liga K: Zacięte mecze w Białymstoku, Pszczynie i Oławie

fot. Gwardia Wrocław

W grupie 1 i 2 II ligi kobiet rozegrano już drugą serię spotkań. Liderami tabeli po dwóch kolejkach są Pałac II Bydgoszcz oraz AZS AWF Warszawa. Grupa 3 i 4 zainaugurowały w ten weekend sezon, a większość spotkań kończyła się w trzech setach. Wyjątkiem był mecze w Pszczynie i Oławie, do rozstrzygnięcia których potrzebne był tie-breaki.

W grupie 1 rozegrano drugą kolejkę spotkań. Mecz Politechniki Poznańskiej z UKS ZSMS Poznań został przełożony na koniec października, ale wszystko wskazuje na to, że zespół Politechniki problemy finansowe ma już za sobą i zagra w tym sezonie w II lidze kobiet. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosły rezerwy Pałacu Bydgoszcz, które wprawdzie straciły seta w Gdańsku, jednak pokonały 3:1 Gedanię. Bydgoszczanki są obecnie liderem tabeli wyprzedzając lepszym bilansem małych punktów Spójnie Stargard. Siatkarki ze Stargardu pokonały w niezwykle ważnym meczu w Kościanie miejscowy UKŻPS 3:1. Do gry wszedł zespół ze Stężycy – Wieżyca pokonała w Mogilnie Sokoła 3:1 – dla gospodyń była to już druga porażka w tym sezonie. Po raz drugi przegrało również Truso Elbląg, które w Policach uległo SMS-owi w trzech setach. W tej serii spotkań pauzowały rezerwy Energetyka Poznań.Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet

Nowym liderem grupy 2 został zespół AZS-u AWF Warszawa, który jako jedyny po dwóch kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów. Podopieczne trenera Piotra Najmowicza pokonały na własnym terenie 3:1 Łaskovię Łask i mają w tabeli punkt więcej niż BAS Białystok i AZS LSW Warszawa. Białostoczanki wygrały po tie-breaku ze Spartą Warszawa, która dwukrotnie w tym meczu obejmowała prowadzenie, jednak wyjechała z Podlasia zaledwie z punktem. AZS LSW wyjechał do Węgrowa i pokonał miejscowy zespół Nike 3:1. Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrała drużyna NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, która we własnej hali wygrała 3:1 z Chemikiem Olsztyn. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zanotowały siatkarki Ósemki Siedlce, które zaskoczył w Mysiadle zespół Krótkiej i pokonały rywala 3:1 wywożąc z podwarszawskiej miejscowości komplet punktów. W miniony weekend pauzował zespół LTS Legionovii Legionowo.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

Rozpoczęły się rozgrywki w grupie 3 II ligi kobiet, a pierwszym liderem został Sokół Radzionków. Radzionkowianki pokonały zaskakująco łatwo na wyjeździe 3:0 Polonię Świdnica, w żadnym z setów nie pozwalając się gospodyniom zbliżyć do granicy 20 punktów. Wyjazdowe zwycięstwo w trzech setach odniosła również Olimpia Jawor, która w Szczyrku pokonała drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS. W trzech setach zakończył się również mecz w Siewierzu – Jedynka wygrała 3:0 z MKS II Kalisz i pewnie zgarnęła komplet punktów. Najbardziej zaciętym spotkaniem w pierwszej serii spotkań było starcie w Ołowie, w którym Sobieski podejmował Silesię Volley Mysłowice. Zespoły podzieliły się punktami, a w tie-breaku lepsze były gospodynie, które wygrały 15:13. W pierwszej kolejce pauzował zespół Chełmca Wałbrzych.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

Sezon zainaugurowała również grupa 4, a w pierwszej serii spotkań swoich rywali rozgromił zespoły z Halemby, Sosnowca i Lublina. Płomień Sosnowiec w trzech szybkich setach rozprawił się z Popradem Stary Sącz i został pierwszym liderem tabeli. Równie szybki mecz odbył się w Halembie, gdzie miejscowy KPKS nie dał żadnych szans Wiśle Kraków. W Lublinie AZS UMCS pewnie wygrał z Maratonem Krzeszowice pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 49 małych punktów. Więcej emocji było w Pszczynie, gdzie PLKS podejmował Tomasovię Tomaszów Lubelski. Przyjezdne dwukrotnie obejmowały prowadzenie w tym meczu, ale gospodynie za każdym razem doprowadzały do remisu. W tie-breaku tomaszowianki ponownie wygrały i to one zgarnęły w tym meczu dwa punkty. Na swój pierwszy mecz czeka jeszcze zespół Pogoni Proszowice.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved