Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zacięta walka o punkty trwa

II liga K: Zacięta walka o punkty trwa

W miniony weekend na boiskach II ligi kobiet nie brakło zaciętej walki. W grupie I na fotelu lidera umocnił się UKŻPS Kościan. W grupie 2 punkt stracił NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, ale wciąż ma bezpieczną przewagę nad stołecznym AZS-em AWF. W grupie 3 przerwę Płomienia Sosnowiec wykorzystał PLKS Pszczyna i odskoczył rywalkom na 4 punkty. Pozycja niepokonanego zespołu SAN-Pajdy Jarosław w grupie 4 jest wciąż nie do podważenia.

W grupie 1 II ligi kobiet na czoło tabeli wysunął się UKŻPS Kościan, który w niedzielę w zaległym spotkaniu pokonał w trzech setach Orła Malbork. Siatkarki z Kościana, które mają cztery punkty przewagi nad resztą stawki, w 15. kolejce pauzowały, w związku z tym zaległe spotkanie było jedynym, jakie rozegrały w ten weekend. Po 29 punktów mają trzy zespoły, które gonią lidera. Pałac II Bydgoszcz pokonał po tie-breaku w wyjazdowym spotkaniu Gedanię Gdańsk, z kolei rezerwy Energetyka Poznań również w pięciu setach odniosły zwycięstwo w Rumi z miejscowym APS-em. Tie-breakiem zakończyło się również spotkanie w Poznaniu, w którym UKS ZSMS pokonał po zaciętej walce Spójnię Stargard. Poznanianki, chociaż mają tyle samo punktów co zespoły z Bydgoszczy i lokalny rywal, mają dwa spotkania rozegrane więcej. Orzeł Malbork, który w niedzielę przegrał w Kościanie, w sobotę uległ w wyjazdowym spotkaniu Politechnice Poznańskiej 1:3 i ma już tylko jeden punkt przewagi nad ostatnim w tabeli APS-em Rumia. W ostatnim meczu tej serii spotkań Truso Elbląg w trzech setach pokonało SMS Police i zajmuje już samodzielnie 6. miejsce w tabeli.

Lider grupy 2, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który w piątek rozgrywał mecz Pucharu Polski, w sobotę miał spore problemy w Legionowie. Młode siatkarki LTS-u po dwóch setach prowadziły już z liderem 2:0 i zapachniało sensacją. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego odwróciły jednak losy spotkania i pokonały rywala po tie-breaku. Nowodworzanki mają obecnie pięć punktów przewagi nad zespołem AZS-u AWF Warszawa, który w sobotę bez straty seta pokonał w Białymstoku miejscowy BAS. Za prowadzącą dwójką umocniły się zespoły z Tomaszowa Mazowieckiego i Siedlec. Dargfil wygrał 3:0 najsłabszym w grupie Chemikiem Olsztyn, z kolei siatkarki UKS-u Siedlce wygrały we własnej hali 3:1 z Łaskovią Łask. W ciekawym i wyrównanym spotkaniu Krótka Mysiadło pokonała 3:1 Spartę Warszawa, zrównując się ze swoim rywalem punktami w tabeli. W tej serii spotkań pauzował zespół Nike Węgrów.

W grupie 3 w miniony weekend rozegrane zostały tylko cztery spotkania, bowiem mecz Płomienia Sosnowiec z MKS-em II Dąbrowa Górnicza został przełożony na koniec stycznia. Pauzę rywala wykorzystał PLKS Pszczyna, wygrywając 3:0 z Sobieskim Oława. Pszczynianki zajmują fotel lidera i mają obecnie 4 punkty przewagi nad Płomieniem, ale rozegrały dwa mecze więcej od rywalek. Nie było niespodzianek w Siewierzu i we Wrocławiu. Jedynka w trzech setach wygrała z Amberem Kalisz, chociaż w pierwszym secie siatkarki z Siewierza wygrały dopiero po zaciętej końcówce. Impel przegrał we własnej hali w trzech setach z Polonią Świdnica i zamyka ligową tabelę, mając tyle samo punktów co Amber Kalisz i zespół z Oławy. W najciekawszym meczu tej kolejki Olimpia Jawor nie sprostała Częstochowiance i przegrała na własnym terenie 1:3. Częstochowianki dzięki tej wygranej przeskoczyły swego rywala w tabeli i awansowały na trzecie miejsce, mając obecnie punkt przewagi nad Olimpią.

W grupie 4 nadal nie jest zagrożona pozycja SAN-Pajdy Jarosław. Niepokonany dotąd lider tabeli wygrał po raz dwunasty, pokonując na własnym terenie AZS UMCS Lublin. Siatkarki z Jarosławia mają już 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli SMS-em PZPS II Szczyrk i wygląda na to, że już nic nie odbierze im zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Młode zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego stoczyły zacięty bój w Szczyrku z Tomasovią Tomaszów Lubelski, z którego wyszły zwycięsko, wygrywając tie-breaka 16:14. Cenne zwycięstwo odniosły zawodniczki z Mysłowic. Silesia Volley wygrała 3:2 wyjazdowe spotkanie z wyżej notowanym zespołem Halemba Ruda Śląska i zmniejszyły swoje straty do prowadzącej czwórki. W Krzeszowicach Maraton pokonał 3:1 zespół Marby Sędziszów Małopolski i awansował na 7. miejsce w tabeli kosztem Sokoła Radzionków. Siatkarki z Radzionkowa walczyły dzielnie w Proszowicach, jednak w tie-breaku uległy Pogoni 4:15 i musiały zadowolić się tylko jednym punktem. Dzięki tej wygranej Pogoń Proszowice opuściła ostatnie miejsce w tabeli.