Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wygrana faworytek w Malborku

II liga K: Wygrana faworytek w Malborku

Potyczka w Malborku to starcie zdecydowanego faworyta, jakim był Golden Orzeł Malbork, z zespołem z Poznania, który tak naprawdę uczy się swojej gry od początku. Przyjezdne stawiły opór rywalkom, doprowadzając do tie-breaka. Po zaciętym starciu górą były siatkarki z Malborka.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla drużyny Orła, która objęła prowadzenie w spotkaniu 6:0. W dalszych akcjach spotkania przyjezdne z Poznania powoli przezwyciężały własne słabości i przy stanie 14:14 zanotowaliśmy pierwszy remis. Kolejne akcje padały łupem miejscowych, które znów wyszły na prowadzenie, tym razem 17:14. Tak wypracowana przewaga pozwoliła drużynie Orła na spokojny finisz i wygraną 25:21.

Druga odsłona była dla poznanianek bardzo ważna, bo w przypadku porażki grałyby z nożem na gardle. Początek seta to wyrównana gra i tak było do stanu po 19. Wówczas poznanianki wygrały dwie akcje i wypracowały przewagę, która pozwala na zwycięstwo 25:23 i wyrównanie stanu spotkania na 1:1.

Kolejna partia to znakomity początek siatkarek Damiana Gapika, które prowadziły 5:1. Potem gra się wyrównała i przy stanie 22:22 mieliśmy remis. Kolejne trzy akcje padły łupem gospodyń i ich wygrana 25:22 stała się faktem. Przed czwartą odsłoną zawodniczki z Poznania stanęły z jasnym przekazem, aby zostać w spotkaniu trzeba po prostu zwyciężyć. Poznanianki zaczęły znakomicie od prowadzenia 6:1. Kilka chwil później było już 12:10. Po bardzo dobrej grze SKF wyszedł na prowadzenie 24:20 i wydaje się, że zmierzał po pewną wygraną. W szalonej końcówce gospodynie doszły na 24:24 i rozpoczęła się gra na przewagi. W niej górą były siatkarki z Poznania i wygrana 27:25 dała wyrównanie na 2:2.

Poznanianki zaczęły znakomicie od prowadzenia 5:1 i 6:2. W dalszej części seta miejscowe doszły na 10:13. Wydawało się, że przyjezdne spokojnie dowiozą wygraną, lecz brak zimnej głowy sprawił, że to Malbork zdobył pięć oczek z rzędu i dokonał niemożliwego, odwracając losy seta i meczu na 15:13 i w całym spotkaniu 3:2.

Wypowiedzi pomeczowe:

Damian Gapik (trener SKF): – Jestem dumny z mojego zespołu.

Julia Kucner (rozgrywająca SKF): – Zostawiliśmy na boisku bez wątpienia całe swoje serce, co prawda brakuje nam jeszcze zgrania, bo jesteśmy nowym zespołem i nasza gra często faluje. Każdy kolejny mecz pokazuje jednak, że coraz lepiej czujemy się na boisku i zaczynamy coraz bardziej sobie ufać nawzajem. To będzie procentowało w dalszej grze.

Golden Orzeł Malbork – SKF Forex Polska Politechnika Poznańska 3:2
(25:21, 23:25, 25:22, 25:27, 15:13)