Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: WTS Solna Wieliczka wygrał w meczu na szczycie

II liga K: WTS Solna Wieliczka wygrał w meczu na szczycie

Siatkarki WTS-u Solna Wieliczka odniosły szóstą wygraną w tym sezonie. W meczu na szczycie tabeli grupy 4 II ligi kobiet pokonały na własnym terenie 3:0 Grupę Azoty PWSZ Tarnów i z trzema punktami przewagi nad grupą pościgową przewodzą ligowej tabeli.

Gospodynie zaczęły z ogromnym impetem. Na zagrywce stanęła Iwona Urbanik i po jej precyzyjnych serwisach drużyna objęła prowadzenie 9:0. Zespół gości poderwały do walki skutecznymi atakami Sabina Podlasek i Joanna Będa. Tarnowianki doprowadziły do stanu 8:12, ale tym razem precyzyjnymi zagrywkami popisała się Katarzyna Świeży i jej zespół prowadził 15:10. Tarnowianki zdobyły jeszcze dwa punkty, ale po akcjach Magdaleny Tyrańskiej jej zespół szybko „odjechał” rywalkom – prowadził wysoko 20:13 i zwycięsko zakończył pierwszą partię.

Początek drugiego seta to prowadzenie 3:0 siatkarek Solnej. Próbujący odwrócić losy tej partii trener Grupy Azoty Marek Skrobot desygnował do gry w miejsce Inez PfeiferAleksandrę Kaczyńską. Ta dała sygnał do walki i tarnowianki objęły prowadzenie 4:3. Zacięta walka toczyła się do stanu 10:10. Sprawy w swoje ręce ponownie wzięła Urbanik i Solna wygrywała 13:11. Tarnowiankom niewiele pomogło wejście na boisko nowej rozgrywającej Mai Pelczarskiej. Gospodynie nadal dyktowały warunki gry i pewnie wygrały seta do 18.

Więcej walki kibice obejrzeli w trzecim secie. W drużynie z Tarnowa pojawiła się na parkiecie była siatkarka zespołu z Wieliczki Maja Bodzęta. Jej akcje, dobra gra na rozegraniu Mai Pelczarskiej sprawiła, że toczyła się walka punkt za punkt. W zespole Solnej prym wiodła Magdalena Żochowska, w drużynie rywalek Sabina Podlasek. W końcówce seta miejscowe prowadziły 23:21. Pomyliły się w ataku Aleksandra Król i Iwona Urbanik i drużyna gości doprowadziła do stanu 23:23. Dwa skuteczne bloki gospodyń przesądziły o wygranym secie i całym spotkaniu.

WTS Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0
(25:14, 25:18, 25:23)

Solna: Urbanik, Świeży, Tyrańska, Świerczyńska, Żochowska, Król, Olipra (libero ) oraz Wąsowska i Stojek
Grupa Azoty: Lipińska, Podlasek, Beda, Pfeifer, Dyrek, Sobczak, Czekajska (libero) oraz Bator, Bodzęta, Słomska, Kaczyńska, Kawa, Pelczarska i Zemełka