Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: WTS, Polonia, Szóstka i Mazovia w grze o I ligę

II liga K: WTS, Polonia, Szóstka i Mazovia w grze o I ligę

fot. WTS Włocławek

Sporo emocji było w ostatnim dniu turniejów półfinałowych II ligi kobiet. We Włocławku w meczu decydującym o awansie do finału Polonia Świdnica pokonała 3:0 Spójnię Stargard i obok WTS-u Włocławek zagra o I ligę. W Nowym Dworze Mazowieckim gospodynie straciły szansę na awans w ostatnim meczu, przegrywając 2:3 z SAN-Pajdą. W finale zagrają Szóstka Mielec i Mazovia Warszawa.

Pierwszy niedzielny mecz turnieju we Włocławku miał wyłonić zespół, który obok gospodyń awansuje do turnieju finałowego. Zarówno Polonia Świdnica, jak i Spójnia Stargard miały na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę i bezpośrednie starcie decydowało o drugim miejscu w turnieju półfinałowym. Lepsze okazały się mistrzynie grupy 3. Świdniczanki pokonały rywala 3:1 i to one pozostały w walce o I ligę kobiet. Dla Spójni Stargard sezon się już zakończył.W ostatnim mecz turnieju we Włocławku swój awans z pierwszego miejsca przypieczętowały siatkarki miejscowego WTS-u. Podopieczne trenera Marka Zacharka pewnie pokonały 3:0 Częstochowiankę Częstochowa i z kompletem zwycięstw wywalczyły miejsce w turnieju finałowym.

Polonia Świdnica – Spójnia Stargard 3:1
(25:18, 25:20, 22:25, 25:21)
WTS Włocławek – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:22, 25:21, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego we Włocławku

Sporo emocji było ostatniego dnia w Nowym Dworze Mazowieckim. W pierwszym niedzielnym meczu Mazovia Warszawa pokonała 3:0 Szóstkę Mielec. Ten wynik pozwolił podopiecznym trenera Roberta Kupisza wyprzedzić w tabeli rywala z Mielca lepszym bilansem setów i… dał im awans do turnieju finałowego. Mielczanki zasiadły na trybunach, bowiem ich los zależał od ostatniego meczu w turnieju.

W nim miejscowy NOSiR zmierzył się z drużyną SAN-Pajdy Jarosław, która już nie miała szans na awans. Zespół prowadzony przez trenera Bartosza Kujawskiego do awansu potrzebował wygranej 3:0 lub 3:1, przy wyniku 3:2 decydowałyby małe punkty. Każda wygrana drużyny z Jarosławia dawała awans… mielczankom. Emocje były ogromne, SAN-Pajda dwukrotnie obejmował w tym meczu prowadzenie, nowodworzanki za każdym razem doprowadzały do remisu. Nie obyło się bez czerwonych kartek, a tie-break rozgrzał wszystkich. Ostatecznie zespół z Jarosławia dopingowany przez mielczanki wygrał 15:10, a NOSiR zajął ostatnie miejsce w turnieju. O awans do I ligi kobiet za dwa tygodnie powalczą więc Mazovia Warszawa i Szóstka Mielec.

Mazovia Warszawa – Szóstka Mielec 3:0
(25:22, 25:19, 25:20)
SAN-Pajda Jarosław – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:2
(25:21, 11:25, 25:22, 20:25, 15:10)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego w Nowym Dworze Mazowieckim

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved