Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trzy punkty NOSiR-u w Łodzi

II liga K: Trzy punkty NOSiR-u w Łodzi

Siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki pewnie pokonały w Łodzi rezerwy ŁKS-u. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego wygrały w trzech setach, chociaż w drugim łodzianki były bliskie sprawienia niespodzianki.

Oba zespoły mają zgoła odmienne cele na ten sezon w II lidze. Celem nowodworzanek jest gra w play-off o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, z kolei zespół ŁKS-u II złożony w większości z juniorek tego klubu w II lidze ma zdobywać niezbędne doświadczenie. W pierwszym meczu obu zespołów w Nowym Dworze Mazowieckim górą były podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego i tak też było i tym razem. Mecz rozpoczął się dobrze dla przyjezdnych, które po bloku Katarzyny Wawrzyńskiej i ataku Marty Lach prowadziły już 5:1. Łodzianki wprawdzie ocknęły się, ale miały spore problemy z odrobieniem strat. Młode siatkarki ŁKS-u popełniały sporo błędów w ataku, a przyjezdne bezlitośnie to wykorzystywały. Po asie serwisowym Aleksandry Balcerowicz było już 20:11 dla NOSiR-u. Seta wynkiem 25:14 dla gości zakończył blok pełniącej obowiązki kapitana rozgrywającej NOSiR-u.

Gdy w drugim secie po autowym ataku Anny Borek NOSiR prowadził już 7:3, wydawało się, że ta partia będzie miała podobny przebieg do poprzedniej. Łodzianki jednak odrobiły straty, po skutecznym zbiciu Karoliny Głodek było 9:9 i mecz się wyrównał. W zespole ŁKS-u punktowały skrzydłowe – Anna Borek, Justyna Sagan i Klaudia Wieczorek z kolei w zespole NOSiR-u w tym secie bezbłędna była Marta Lach. Wyrównana walka trwała do stanu 21:21, po czym udane ataki Sagan i Borek dały gospodyniom dwa punkty przewagi. Punkt dla gości zdobyła jeszcze Lach, ale kolejny atak Sagan dał ŁKS-owi piłkę setową. Nowodworzanki ją obroniły, podobnie jak następną i w końcówce nie wypuściły już szansy z rąk, wygrywając 26:24.

W trzecim secie przyjezdne szybko zdobyły dwupunktową przewagę, a od stanu 9:7 zdobyły cztery kolejne punkty. Dobrze spisywała się Żaneta Kokoszka, a łodzianki znów popełniały sporo błędów własnych. NOSiR uciekał, po ataku Doroty Kubiczek było już 22:13 dla gości i tylko jakiś kataklizm mógł odebrać wygraną doświadczonym nowodworzankom. W końcówce krótka wymiana punkt za punkt dała zwycięstwo przyjezdnym 25:16, a mecz zakończył udany atak Żanety Kokoszki.

ŁKS II SAN MG13 Łódź – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(14:25, 24:26, 16:25)

ŁKS II: Wieczorek K. (9), Grzywacz, Głoskowska (3), Gaweł, Gruszczyńska (2), Sagan (9), Pawłowska (libero) oraz Borek (6), Olesińska, Głodek (2), Wieczorek S. (2), Zuzel (2) i Wojewódzka
NOSiR: Kokoszka (7), Lach (7), Balcerowicz D. (4), Wawrzyńska (8), Pilarek (2), Kubiczek (6), Karasiewicz (libero) oraz Balcerowicz A. (3), Fiuk i Gach (5)