Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: TKS Tychy przegrał po tie-breaku

II liga K: TKS Tychy przegrał po tie-breaku

Ostatnie spotkanie na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek w grupie 2 II ligi kobiet pomiędzy TKS-em Tychy a MKS-em Świdnica przyniosło wiele emocji. Przed meczem zarówno zespół z Tychów, jak i ze Świdnicy miał tyle samo punktów, ten sam stosunek setów. Był to pojedynek o 8. miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 2:0, następne akcje były rozgrywane punkt za punkt. Dobrze w ataku radziły sobie przyjmująca TKS-u Marta Bojdoł oraz atakująca MKS-u Ewa Woźniak. Przy stanie 14:14 na zagrywkę poszła w drużynie gości Aleksandra Krusiewicz, dzięki czemu jej ekipa odskoczyła i prowadziła 16:14. Tyszanki nie spuściły głów i szybko odrobiły straty, uzyskując dwupunktową przewagę i utrzymując ją do końca, zwycięsko zakończyły partię.

W drugim secie świdniczanki szybką grą gubiły blok rywalek, ale siatkarki TKS-u nie były im dłużne, odpowiadając grą „kombinacyjną”. Przy stanie 12:11 na zagrywce stanęła Maja Chwałek, która swoimi dobrymi serwisami wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 14:11. Ekipa z Dolnego Śląska po świetnych zagrywkach Aleksandry Sowy wyszła na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymała do końca seta, wygrywając go 25:23. Trzeciego seta gospodynie zaczęły z ogromnym impetem. Na zagrywce stanęła Paulina Barszcz i po jej precyzyjnych serwisach drużyna objęła prowadzenie 4:0. W tym secie od początku team z Tychów narzucił swój styl i kontrolował całą partię, a wyjątkowo dobrze radziły sobie środkowe TKS-u.

Czwarty set znowu dobrze zaczęły tyszanki – od prowadzenia 3:1, ale później to MKS narzucił swoje warunki gry. Po zagrywkach Ewy Woźniak to  jej zespół „odjechał” przeciwniczkom. TKS nie umiał sobie poradzić w ataku, również rywalki dobrymi zagrywkami nękały gospodynie, które wysoko przegrały tego seta do 16. Piąty set musiał rozstrzygnąć to spotkanie. Przy stanie 3:2 siatkarki z Tychów dobrze pograły zagrywką, wychodząc na prowadzenie 7:2, ale to nie zniechęciło drużyny ze Świdnicy i jeszcze przed zmianą stron przyjezdne zmniejszyły straty tylko do dwóch oczek. Tyski zespół już prowadził 13:10, ale w siatkówce żaden wynik nie jest pewny i to ekipa ze Świdnicy odniosła zwycięstwo w ostatnim secie 15:13, wygrywając tym samym całe spotkanie.

TKS Tychy – MKS Świdnica 2:3
(25:23, 23:25, 25:21, 16:25, 13:15)

TKS: Barszcz, Chmielińska, Hanusik, Bojdoł, Kwaśny, Skrzypczak, Chłopik (libero) oraz Chwałek i Radziwon
MKS: Druciak, Gezella, Sowa, Woźniak, Małodobra, Krusiewicz, Godyla (libero) oraz Grzelka M., Mielnik i Grzelka K. (libero)