Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Szesnaste zwycięstwo siatkarek AZS-u Opole

II liga K: Szesnaste zwycięstwo siatkarek AZS-u Opole

fot. AZS Opole

Siatkarki AZS-u Opole wygrały szesnasty mecz z rzędu w rozgrywkach II ligi kobiet. Podopieczne trenera Grzegorza Silczuka są w tym sezonie niepokonane i jest już pewne, że po rundzie zasadniczej przystąpią do rozgrywek play-off z pierwszego miejsca w grupie 2.

Przed starciem w Świdnicy zawodniczki AZS-u Opole były już praktycznie pewne tego, że będą najlepsze w tabeli po fazie zasadniczej. Żeby nie było żadnych wątpliwości, musiały wygrać dwa sety i zdobyć punkt. Dokonały tego bardzo łatwo. Ich przewaga nad gospodyniami była ogromna, a o wysokich zwycięstwach w pierwszym i drugim secie zadecydowały: precyzyjna zagrywka, skuteczny blok i skuteczne kontrataki.W trzeciej partii w szeregi opolskiej drużyny wkradło się rozluźnienie, co wykorzystały rywalki. Zaczęły grać zdecydowanie lepiej i dzięki temu nawiązały wyrównaną walkę. Końcówka należała jednak do akademiczek. Ich imponująca seria trwa. Jeszcze nie przegrały w tym sezonie żadnego meczu, a licznik zwycięstw stanął na liczbie 16. W takiej dyspozycji, jaką prezentują zawodniczki AZS-u, można być pewnym, że na tym nie koniec.

Nie zajmowaliśmy się tym, że czegoś nam przed tym meczem brakowało do tego, żeby być pewnym pierwszego miejsca – mówił trener AZS-u Grzegorz Silczuk. – Umówiliśmy się kilka tygodni temu z dziewczynami, że nie patrzymy w tabelę, tylko chcemy do końca fazy zasadniczej wygrać wszystkie spotkania. Zrobiliśmy kolejny krok po dobrej grze. Na parkiecie mogły się pojawić wszystkie zawodniczki i to też dla mnie jest ważne.

Po 16 rozegranych meczach opolanki mają 47 punktów. Drugi PLKS Pszczyna ma ich o 13 mniej przy jednym rozegranym spotkaniu więcej. Opolskiej drużynie do końca fazy zasadniczej zostały cztery mecze.

MKS Świdnica – AZS Opole 0:3 
(10:25, 13:25, 26:28)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved