Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sporo emocji na początku rundy rewanżowej

II liga K: Sporo emocji na początku rundy rewanżowej

Za nami kolejny weekend z II ligą kobiet, w którym nie obyło się bez niespodziewanych rozstrzygnięć. Porażkę poniósł wicelider z drugiej grupy. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że wciąż nie przegrały żadnego meczu zawodniczki Orła Elbląg oraz zespół AZS-u Opole, który ostatnią kolejkę pauzował. Outsiderzy grupy pierwszej oraz czwartej wciąż są bez zwycięstwa.

Orzeł Elbląg po zwycięstwie 3:0 nad ekipą SMS-u Police umocnił się na prowadzeniu w grupie pierwszej. Mecz, który odbył się w Policach, nie przyniósł wiele emocji w dwóch pierwszych setach, gdzie dominował zespół przyjezdnych. W trzecim secie świetną grą popisały sie obie drużyny, ale to drużyna z Elbląga wygrała go na przewagi. Najciekawszy pojedynek odbył się w Kościanie, gdzie miejscowe siatkarki podejmowały zespół z Murowanej Gośliny. Gospodynie prowadziły już 2:1 w setach i całe spotkanie mogły wygrać za trzy punkty, ale to rezerwy pierwszoligowego KS-u doprowadziły do tie-breaka, w którym musiały uznać wyższość beniaminka z Kościan. Dalej bez wygranej jest ekipa ze Starogardu Gdańskiego, która na wyjeździe musiała uznać wyższość rywalek z Gedanii Gdańsk, przegrywając 0:3. Kolejne zwycięstwa odniosły zespoły z Chełmna oraz Włocławka. Culmen 3:0 odprawił APS Rumia, z kolei WTS w tym samym stosunku pokonał Trefla Malbork.

W drugiej grupie doszło do kilku niespodzianek. Jedną z nich jest wygrana w trzech setach Olimpii Jawor, która na wyjeździe pokonała wicelidera tabeli PLKS Pszczyna. Po tym meczu drużyny zamieniły się miejscami w tabeli, PLKS spadł na trzecią pozycję, a Olimpia awansowała na drugą lokatę w grupie. Po pięciosetowych wygranych w pierwszej rundzie w rewanżach pewne zwycięstwa po 3:0 odniosły ekipy z Częstochowy i z Tychów. Siatkarki spod Jasnej Góry wygrały z zespołem Sokoła Radzionków, a TKS pokonał Zorzę Wodzisław Śląski. W Łaziskach Górnych miejscowa Polonia podejmowała team MKS Świdnica. Po wygranej pierwszej partii przez gospodynie to przyjezdne nabrały większej ochoty na zwycięstwo, zapisując na swoim koncie kolejne trzy partie i tym samym wygraną 3:1. Najwięcej emocji przyniósł mecz w Kaliszu, gdzie MKS po pięciosetowym spotkaniu musiał uznać wyższość drużyny Sokół 43 AZS AWF Katowice. W miniony weekend pauzował lider grupy AZS Opole.

Na czele tabeli grupy trzeciej nadal utrzymuje się ekipa ESPES Sparty Warszawa, która wygrała na wyjeździe z BAS-em Białystok. Po wygraniu pierwszej partii spotkania gospodynie oddały inicjatywę spartankom, a te wykorzystały szanse i wygrały pojedynek 3:1. W Lublinie miejscowy zespół AZS UMCS podejmował wicelidera grupy AZS AWF UKSW Warszawa, a mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 3:1. Kolejne trzy punkty do tabeli może sobie zapisać drużyna Łaskovii Łask, która po pierwszym pięciosetowym spotkaniu w rewanżu potrzebowała tylko trzech setów, by odprawić przeciwniczki z Nadarzyna. 3:0 wygrał również jeden z faworytów tej grupy – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał rezerwy ŁKS-u Łódź, które nie były w stanie wygrać seta. Mecz Ósemki Siedlce z Mazovią Warszawa zostanie rozegrany 3 stycznia 2016 r.

W ostatniej grupie bezapelacyjnie wygrał swój mecz lider tabeli, który spotkanie rozegrał w poniedziałek. We własnej hali podopieczne trenerki Katarzyny Wąsowskiej pokonały 3:0 przyjezdne z Mielca. W ostatnim secie wręcz znokautowały przeciwniczki, wygrywając do 10. Drugi zespół w tabeli PWSZ Tarnów wygrał 3:0 z beniaminkiem – Skawą Wadowice. Z kolei w rewanżu uczennicom SMS-u udało się zapisać na swoim koncie tylko jedną partię z faworyzowaną ekipą AGH Kraków i tym samym przegrały całe spotkanie 1:3. Natomiast dalej bez zwycięstwa jest drużyna z Zatora, która na własnym parkiecie w trzech setach uległa przyjezdnym z Tomaszowa Lubelskiego. Kolejną wygraną można dopisać zespołowi MKS SAN-Pajda Jarosław, który w czterech setach pokonał  team MCKiS Jaworzno.