Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Spokojne święta w Jarosławiu i Nowym Dworze Mazowieckim

II liga K: Spokojne święta w Jarosławiu i Nowym Dworze Mazowieckim

W II lidze kobiet sporą przewagę mają nad rywalami liderzy grup 2 i 4. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki ma pięć punktów więcej od warszawskiego AZS-u AWF, a przewaga niepokonanej dotąd drużyny SAN-Pajdy Jarosław wzrosła już do 12 punktów. W grupie 3 trwa walka o pierwsze miejsce pomiędzy PLKS-em Pszczyna a Płomieniem Sosnowiec – na razie górą są pszczynianki. Najciekawiej jest w grupie 1, gdzie trzy lub nawet cztery zespoły walczą o pierwsze miejsce.

W grupie 1 II ligi kobiet mimo porażki w przedświąteczny weekend na fotelu lidera utrzymały się siatkarki UKŻPS-u Kościan. Zespół z Kościana uległ w wyjazdowym spotkaniu rezerwom Pałacu Bydgoszcz 1:3. Dzięki tej wygranej bydgoszczanki są na drugim miejscu w tabeli i zbliżyły się do lidera na odległość jednego punktu. Tyle samo punktów co Pałac II mają również rezerwy Energetyka Poznań. Zawodniczki Energetyka II pokonały w sobotę bez straty seta we własnej hali Truso Elbląg i nadal liczą się w walce o czołowe lokaty. Czołową czwórkę tabeli zamyka UKS ZMSMS Poznań, który przed świętami pauzował. Pewne zwycięstwo odniosły siatkarki Spójni Stargard, które na własnym terenie wygrały 3:1 z Politechniką Poznańską. W takim samym stosunku w Policach miejscowy SMS wygrał z Gedanią i odskoczył zespołom z dolnej części tabeli. W meczu dwóch najsłabszych drużyn grupy 1 Orzeł Malbork wygrał 3:1 z APS-em Rumia, notując tym samym na swoim koncie czwartą wygraną w tym sezonie.

Nie było niespodzianki w meczu lidera grupy 2. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki pewnie pokonał 3:0 BAS Białystok i wciąż ma pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli AZS-em AWF Warszawa. Akademiczki ze stolicy również w trzech setach rozprawiły się z UKS-em Siedlce, ale w pierwszym secie musiały się nieco napracować. Miły prezent świąteczny sprawiły sobie i kibicom siatkarki Łaskovii. Przedostatni zespół tabeli pokonał 3:1 we własnej hali trzeciego w tabeli Dargfila Tomaszów Mazowiecki. Swój mecz wygrały również siatkarki Chemika Olsztyn Outsider grupy 2 wygrał po tie-breaku z Krótką Mysiadło, była to trzecia wygrana olsztynianek w tym sezonie. Również tie-breakiem skończył się rozgrywany w stolicy mecz pomiędzy Spartą Warszawa a Nike Węgrów. Górą były węgrowianki, które zrównały się punktami ze swoimi rywalkami, ale Sparta ma jeden mecz rozegrany więcej. W przedświątecznej kolejce pauzował zespół LTS-u Legionovii.

W grupie 3 nie zwalnia lider z Pszczyny. Siatkarki PLKS-u pokonały w Świdnicy miejscową Polonię 3:1 i mają cztery punkty przewagi nad drugim Płomieniem Sosnowiec. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego pewnie w trzech setach wygrały swój mecz w Kaliszu z Amberem i mają dwa mecze mniej rozegrane niż PLKS. Punkt za Płomieniem w tabeli znajduje się Częstochowianka, która wygrała 3:1 we Wrocławiu z Impelem. Rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza we własnej hali pokonały 3:1 TKS Tychy. Do niespodzianki doszło w Oławie, gdzie zespół Sobieskiego wygrał 3:0 z wyżej notowaną Jedynką Siewierz, w ostatnim secie gromiąc rywala do 11.

W grupie 4 trwa dominacja zespołu z Jarosławia. SAN-Pajda pokonał w wyjazdowym spotkaniu 3:0 ostatni zespół tabeli, Marbę Sędziszów Małopolski i z kompletem punktów na koncie zasiada w fotelu lidera. Drugi w tabeli SMS PZPS II Szczyrk ma już 12 punktów straty do lidera, zwłaszcza po porażce w sobotę z przedostatnią w tabeli Pogonią Proszowice. Do młodych siatkarek ze Szczyrku na odległość trzech punktów w tabeli zbliżyły się zawodniczki Halemby Ruda Śląska, które wygrały wyjazdowe spotkanie z Sokołem Radzionków 3:0. Ważne zwycięstwo odniósł Maraton Krzeszowice, który wygrał z wyżej notowaną Silesią Volley 3:1 i to na jej terenie. W derbach Lubelszczyzny AZS UMCS Lublin pokonał 3:0 Tomasovię Tomaszów Lubelski i sytuacja w środku tabeli grupy 4 zrobiła się o wiele ciekawsza.