Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sparta lepsza w „mazowieckim” starciu

II liga K: Sparta lepsza w „mazowieckim” starciu

Siatkarki ESPES-u Sparty Warszawa odniosły siódme zwycięstwo w drugiej lidze kobiet. Tym razem na własnym boisku warszawianki pokonały w trzech setach rywala „zza miedzy” i najbardziej utytułowaną młodzieżową drużynę w kraju – LTS Legionovię Legionowo.

Już pierwsze piłki zapowiadały, że miejscowe postawią trudne warunki gry legionowiankom. Mimo początkowego prowadzenia przyjezdnych (6:3) kolejne akcje należały do Sparty. Dwa bloki Zuzanny Hausman i atak po bloku Marceliny Karpińskiej pozwoliły na odrobienie strat (7:7). W dalszej części seta nieznacznie przeważała Sparta i punkt po punkcie budowała swoją przewagę (20:17). Wtedy jednak na zagrywce pojawiła się atakująca przyjezdnych – Natalia Dąbrowska, która to czterokrotnie sprawiła kłopoty swoją bardzo mocną zagrywką. W tym momencie włączyły się do gry Aleksandra Muda i Julia Siuta, które weszły na podwójną zmianę. To głównie za sprawą zagrywek Siuty Sparta wyszła na prowadzenie 23:21. Formalności dopełniła atakiem ze środka Hausman, dając warszawiankom wygraną w pierwszym secie 25:22. – Wszyscy wiedzieliśmy, że mecz z Legionovią będzie ciężki. Na trybunach było wielu kibiców, których nie chciałyśmy zawieść. Przez większość meczu gra była bardzo wyrównana. Kilkukrotnie wkradła się w naszą grę nerwowość, ale wtedy pomogły nam pełne trybuny wspierających nas kibiców – powiedziała po meczu Adriana Wełna.

Druga odsłona była od początku pod pełną kontrolną siatkarek z Bielan. Wypracowana na początku przewaga 10:7 pozwoliła na spokojną grę na całej przestrzeni seta. Ostoją w przyjęciu była Wiktoria Babecka, a kolejne ważne piłki kończyła Karpińska. Grę spokojnie prowadziła siedemnastoletnia Adriana Wełna, która mądrze i co najważniejsze dokładnie dzieliła piłkami do swoich koleżanek. Solidną partię rozegrała Kamila Zakrzewska, która ustaliła wynik atakiem ze skrzydła na 25:22 dla spartanek. – Cały czas starałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony i z każdym setem byłyśmy coraz bardziej pewne siebie. To właśnie pozwalało nam zwiększać przewagę nad przeciwnikiem – oceniła rozgrywająca.

Set numer trzy miał bardzo podobny przebieg. Z akcji na akcję przewaga warszawianek zarysowywała się coraz wyraźniej (10:8, 18:12). Dobre wejście zanotowała Julia Dąbrowska, która posłała w stronę Legionovii dwa asy serwisowe i mocno pracowała w obronie. Jednak kolejny raz w tym spotkaniu w polu serwisowym LTS-u stanęła Natalia Dąbrowska. Najpierw zmusiła przyjmujące Sparty do oddania piłki na drugą stronę siatki, a chwilę później zanotowała asa serwisowego, przy lekkiej pomocy górnej taśmy. Blok na Zakrzewskiej pozwolił zbliżyć się gościom na trzy punkty (19:22). Siuta pewnym atakiem z prawego skrzydła dała jednak Sparcie bardzo ważny punkt. Chwilę później czas pozwolił warszawskiej ekipie na spokojne przygotowanie ostatniej, jak się okazało, akcji. – Tworzymy z dziewczynami młody i zgrany zespół, nie tylko na boisku. Pracujemy bardzo sumiennie i czujemy, że stać nas na wiele. Najlepszym przykładem jest wygrany 3:0 mecz z Legionovią – zakończyła Wełna.

źródło: spartawarszawa.pl