Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: SKF wygrywa w Murowanej Goślinie

II liga K: SKF wygrywa w Murowanej Goślinie

Debiutujące w rozgrywkach drugiej ligi siatkarek zawodniczki Politechniki Poznańskiej pojechały na spotkanie kończące fazę zasadniczą do Murowanej Gośliny. Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji, a triumfatorki wyłonił dopiero tie-break.

Podopieczne Przemysława Wodzienia w fazie zasadniczej zgromadziły 24 oczka, co przed sezonem wzięto by w ciemno. W tym spotkaniu trener poznański zmagał się z problemami. Sprawy zdrowotne wykluczyły trzy siatkarki z udziału w meczu. Z problemami zdrowotnymi zagrały Angelika Halczaki i Paulina Pachurka. Mimo to poznańska drużyna dała sobie radę z rywalkami i odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie.Pierwszy set to była partia błędów, których mniej zrobiły poznańskie zawodniczki i dlatego finiszowały z bardzo pewną wygraną 25:16. W drugiej odsłonie role się odwróciły i to miejscowe siatkarki poprawiły swoją grę kosztem jakości gry poznańskiej drużyny, która miała w tej partii duży problem z przyjęciem i dlatego przegrała 25:21. Po dwóch setach był zatem remis 1:1, który całkowicie oddawał przebieg gry na boisku.

W trzeciej odsłonie znów przyjezdne wskoczyły na wyższy poziom gry i wypracowały przewagę 17:12, która pozwoliła na spokojny finisz z pewną wygraną 25:19. W czwartej partii poznanianki zmierzały po pewne zwycięstwo, bo prowadziły już 18:12. Jednak gospodynie spotkania pozbierały się i na skutek błędów doprowadziły do remisu 21:21, aby wygrać na przewagi 27:25 i wyrównać na 2:2.

W decydującej partii SKF Politechnika prowadził 7:6 i 9:7. Dalsza część seta wyprowadziła poznaniaki na prowadzenie 14:10 i pomimo pogoni miejscowych SKF Politechnika finiszował z wygraną 15:13 i w całym spotkaniu 3:2.

Początek kolejnej rundy gier zaplanowano na 4 marca.

SKS Murowana Goślina – SKF Politechnika Poznańska 2:3
(16:25, 25:21, 19:25, 27:25, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved