Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: San-Pajda z awansem, w niedzielę poznamy drugiego beniaminka

II liga K: San-Pajda z awansem, w niedzielę poznamy drugiego beniaminka

fot. SAN-Pajda Jarosław

Zespół SAN-Pajdy Jarosław pokonał w drugim dniu turnieju finałowego II ligi kobiet NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i zapewnił sobie już awans do I ligi kobiet. Pierwszą wygraną w turnieju zanotowała Częstochowianka, która 3:0 wygrała z UKŻPS-em Kościan. Drugiego beniaminka I ligi kobiet wyłoni niedzielny mecz pomiędzy NOSiR-em a zespołem z Częstochowy.

W pierwszym sobotnim spotkaniu turnieju finałowego II ligi kobiet, rozgrywanego w Nowym Dworze Mazowieckim spotkały się zespoły, które przegrały swoje pierwsze mecze. Porażka mogła oznaczać dla Częstochowianki lub UKŻPS-u Kościan pożegnanie się z marzeniami o awansie do I ligi.W meczu tym z o wiele lepszej strony pokazały się podopieczne trener Anity Krzyczmonik. Triumfowały w każdym z trzech setów i we wszystkich w identycznym stosunku – 25:19. Najlepszą zawodniczką tego spotkania uznano Izabelę Matyszczak, rozgrywającą Częstochowianki. Ten wynik oznaczał koniec szans na awans dla zespołu z Kościana. Częstochowianki czekały na wynik drugiego spotkania, w którym gospodynie zmierzyły się z SAN-Pajdą Jarosław.

Oba te zespoły uznawane były przed turniejem za faworytów do awansu i oba zgodnie wygrały swoje pierwsze mecze w piątek. Od początku meczu swoje warunki rywalowi narzucił NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego grały bardzo dobrze, pierwszego seta wygrały do 15, w drugim triumfowały 25:22. Gdy wydawał się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo, siatkarki z Podkarpacia odwróciły losy tego spotkania.

Zespół prowadzony przez trenera Piotr Pajdę zdołał odwrócić losy spotkania i role na boisku całkowicie się zmieniły. Teraz to przyjezdne przeważały, wygrywając trzeciego seta do 19. W czwartej partii siatkarki z Jarosławia triumfowały zdecydowanie do 16 i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii walki i emocji nie brakowało do końca. Ostanie piłki należały do SAN-Pajdy, zespół z Jarosławia pokonał gospodynie po walce na przewagi 17:15 i… mógł się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do I ligi kobiet. Bez względu na wyniki niedzielnych spotkań jarosławianki zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem. Drugiego beniaminka wyłoni niedzielny mecz pomiędzy NOSiR-em i Częstochowianką. Sytuacja jest tu prosta – zwycięzca wywalczy awans, przegrany nadal będzie grać w II lidze.

Wyniki sobotnich meczów:
Częstochowianka Częstochowa – UŻKPS Kościan 3:0
(25:19, 25:19, 25:19)
NOSiR Nowy Dwór Maz. – SAN‐Pajda Jarosław 2:3
(25:15, 25:22, 19:25, 16:25, 15:17)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju finałowego II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved